06.02.2018 09:30 2 Kwt/KWP Gdańsk

Napadli na sprzedawcę – rozpoznajesz ich?

Fot. KMP Gdańsk

W jednym ze sklepów przy ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku doszło do napadu na sprzedawcę. Napastnicy wymusili wydanie pieniędzy, mieli przy sobie przedmiot przypominający broń palną. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają napastników na udostępnionych zdjęciach.


Aktualizacja: 28 lutego, godz. 10:10

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poinformowała o zatrzymaniu obu sprawców rozboju.


Do rozboju doszło 29 listopada 2017 roku o godz. 23:45 przy ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Z ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej ci sami mężczyźni, widoczni na zapisie monitoringu około godziny 19:30, robią w sklepie zakupy, a potem o godzinie 23:45 dokonują rozboju. Zarejestrowani na filmie napastnicy wbiegają do sklepu, na twarze mają naciągnięte kominiarki, a na głowie kaptury. Jeden z mężczyzn grozi sprzedawcy przedmiotem przypominającym broń i żąda wydania pieniędzy z kasy, po odebraniu gotówki uderza sprzedawcę w twarz. Sprawcy po kradzieży uciekają ze sklepu – informuje gdańska policja.

Napastnicy to mężczyźni w wieku około 25–30 lat. Pierwszy z nich ma około 180–185 cm wzrostu, otyłą sylwetkę, okrągłą twarz. Mężczyzna ubrany był w szare dresowe spodnie, sportowe buty, kurtkę koloru niebieskiego z elementami koloru białego przy zamkach, na głowie miał czarną czapkę z jasnym napisem. Drugi sprawca to mężczyzna w wieku około 25–30 lat i ok. 180 cm wzrostu. Mężczyzna ma szczupłą budowę ciała, włosy w kolorze ciemnego blondu, widoczne zakola, pociągłą twarz. Ubrany był w kurtkę pikowaną koloru granatowego, buty koloru niebieskiego z literą „N".

Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat. Prosimy o kontakt z policjantami z Gdańska pod numerem alarmowym 997 lub na numer telefonu 58 321 62 22 albo z wydziałem dochodzeniowo-śledczym pod numerem telefonu 58 321 62 60.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...