06.02.2018 15:30 7 mike/KWP Gdańsk

Uprawiali konopie indyjskie, trafili za kratki

Źródło: KWP Gdańsk

Czterech mieszkańców powiatów puckiego zostało zatrzymanych w związku z zarzutem uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze znaleźli u nich prawie 180 gramów suszu roślinnego i 464 sadzonki. Sprawa ma charakter rozwojowy – niewykluczone, że zarzuty stawiane mężczyznom rozstaną rozszerzone.

W ubiegły piątek (2 lutego) policjanci w Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku weszli na teren posesji, na której miała być uprawiana marihuana. Towarzyszyli im funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Przypuszczenia kryminalnych okazały się słuszne – łącznie zabezpieczono 464 sadzonki konopi indyjskich i 179 gramów suszu roślinnego.

Uprawa była zorganizowana w sposób profesjonalny.

Narkotyki uprawiane były w przystosowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w lampy grzewcze oraz system wentylacji. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy niedozwolonych roślin. Ujawnione środki zostały zabezpieczone do sprawy i zostały przekazane do dalszych badań – informują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Wszyscy czterej mężczyźni usłyszeli już zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Zastosowano wobec nich dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Uprawa narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...