pełna wersja

Utrudnienia w Wejherowie, zerwana sieć trakcyjna

2018-02-08 11:54
Utrudnienia w Wejherowie, zerwana sieć trakcyjna
fot. TTM

W czwartek (8 lutego) przed godziną 10:00 w Wejherowie pociąg towarowy zerwał sieć trakcyjną. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej jeżdżą nieregularnie. Występują także utrudnienia na przejeździe kolejowym, w ciągu ulicy Kwiatowej.

Już o godzinie 9:55 odwołano pociąg SKM relacji Wejherowo–Gdańsk Śródmieście. Po dwóch godzinach ruch nadal odbywał się nieregularnie.

Z powodu zerwania sieci trakcyjnej przez pociąg towarowy na stacji Wejherowo, mogą wystąpić kilkuminutowe opóźnienia pociągów relacji Wejherowo–Gdańsk Śródmieście–Wejherowo. W tej chwili na stacji Wejherowo przejezdny jest tylko jeden tor. Pracownicy PKP Energetyka naprawiają już uszkodzoną sieć trakcyjną - informuje SKM Trójmiasto.

Przejazd kolejowy w ciągu ulicy Kwiatowej jest zamknięty, wstrzymany jest ruch kołowy i pieszy.

W Wejherowie na razie czynny jest tylko jeden tor więc pociągi wyjeżdżające z tej stacji w stronę Gdańska mogą mieć jeszcze kilku lub kilkunastominutowe opóźnienia. Od stacji Gdynia Cisowa ruch odbywa się już wg rozkładu – brzmiał komunikat SKM z godziny 11:45.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM

Kwt


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (17)

29332 2018.02.08 19:39
Oceń:

Zgadnijcie kto za to zapłaci ?

Prawda 2018.02.08 17:53
Oceń:

Jak ja widzę te rogatki zamknięte przez 15 min to mnie szlak trafia a stara jedza siedzi i w d**** ma że korek na 300 m pociąg jest w Wejherowie Smiechowie to pół Wejherowa zakorkowane bo stara jedza zamknie i koniec

Stara Jędza 2018.02.08 18:01
Oceń:

Takie są przepisy.

prawda 2018.02.09 10:28
Oceń:

nie takie nie są przepisy tylko wasze widze misie nie raz jak pociag jest poza rogatkami to odrazu sie otwierają a nie raz pociąg jest 500 m dalej to dopiero sie otwierają wiec o co tu chodzi co

Stara Jędza 2018.02.10 16:33
Oceń:

pociąg jest rozpędzony, nie można dokładnie wyliczyć kiedy zjawi się na przejeździe. A ty podnosisz szlabany i modlisz się, żeby wszystkie samochody stojące w kolejce zmieściły się w 4 minutowym okienku między pociągami.
Czasem dla bezpieczeństwa jest lepiej poczekać. Praca dróżnika jest odpowiedzialna.

Kolejarz 2018.02.08 16:09
Oceń:

Pociąg towarowy przyjechał o 6.00 i stał do 10.00 po czym próbował ruszyć. Pantograf przymarzł do sieci trakcyjnej. W momencie ruszenia zerwał przewód jezdny.

Marko 2018.02.08 18:14
Oceń:

Pytanie zasadnicze ,dlaczego tak długo stał i czekał,oraz czy w takim razie nie powinien opuścić pantografów lub podnosić co jakiś czas na przemian ?...

wsa 2018.02.08 13:31
Oceń:

Pociąg towarowy zerwał sieć trakcyjną ..no i pytanie nasuwa się samo ...jak pociąg towarowy może zerwać sieć ? podskoczył... czy jak ? czekam na fachowców komentatorów.

Marcin Rm1 2018.02.08 16:36
Oceń:

Jak ruszyl po takim czasie w mrozie to w momencie rozruchu i w momencie pobory dyzo pradu miejsce gdzie pantograf dotyka sieci trakcyjnej zbyt mocno sie nagrzalo ze az przepalilo kabel

Dzidek 2018.02.08 14:11
Oceń:

wsza - a zerwał - nie mógł, takaś tępa dzida?

A gdzie informacja że nie otworzą 2018.02.08 13:30
Oceń:

Kiedyś srawiano przed przejazdem znak uszkodzona rogatka i ludzie zawracali. Na Kwiatowej ludzie stają i czekają bo zerwane przewody nie każdy może przecież dostrzec.

maniek 2018.02.08 13:01
Oceń:

Trakcja to relikt przeszłości. Który to już raz zerwana na tym przejeździe ?

trakcyjny 2018.02.08 14:09
Oceń:

takiś tłumok jak się podpisujesz - a co ma niby zastąpić trakcję? i pisz konkretnie - jaka to niby trakcja jest reliktem.

Ddd 2018.02.08 18:51
Oceń:

Np trzecia szyna. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Trzecia_szyna

gołąbek niosący mleczko w dziubku 2018.02.08 18:04
Oceń:

Pociągi powinny jeździć używając mocy Ducha Świętego.

osa 2018.02.08 22:30
Oceń:
Tuvim 2018.02.10 16:36
Oceń:

Wątpisz w moc Ducha Świętego?

Duch Święty miał moc, by przenieść nasienie które zakiełkowało na tym świecie jako Nowa Nadzieja.
Mocą Ducha Świętego uzdrawiano chorych i zmarłym kazano wstać, otrzepać się i iść na chatę.

A Ty wątpisz, że Duch Święty nie może poruszać pociągów?
No litości :)