pełna wersja

Woda zalewa posesje w Gnieżdżewie

2018-02-12 17:30
Woda zalewa posesje w Gnieżdżewie
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: osp.pl

Mieszkańcy Gnieżdżewa w gminie Puck skarżą się na nieudrożnione i niepogłębione rowy. Zalegająca w nich woda zalewa ich posesje. Władze samorządu tłumaczą, skąd ten problem i zapowiadają interwencję, ale dopiero na wiosnę.

Kto jest odpowiedzialny za pogłębienie, udrożnienie rowów w Gnieżdżewie na ulicach Dominika i Rajska? W tej chwili rowy nie spełniają swojej funkcji. Woda w nich stoi, a przy większych opadach przelewa się na posesję – ostrzega jeden z mieszkańców gminy Puck w pytaniach kierowanych do wójta.

Włodarz tamtejszego samorządu, Tadeusz Puszkarczuk przyznaje, że wspomniane rowy należą do zarządzanej przez niego gminy. I tłumaczy, skąd problemy z ich funkcjonowaniem.

Właściciele przyległych posesji w dawnych latach wykonali za wysoko przepusty, co powoduje, że woda w niektórych odcinkach stoi, gdyż jest uniemożliwiony prawidłowy jej przepływ – odpowiedział mieszkańcowi Puszkarczuk. – Ponadto informuję, że w miejscach, gdzie konserwacja jest konieczna, zostanie przeprowadzona na wiosnę, jak pozwolą na to warunki atmosferyczne – zaznaczył.

raz

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×