12.02.2018 13:48 0 Kwt/mat.prasowe

Arka Gdynia zremisowała z Lechem Poznań

fot. T. Duc/Facebook/ArkaGdynia

Arka zremisowała z Lechem Poznań 0:0, zdobywając tym samym cenny punkt w ligowej tabeli. Żółto-niebiescy walczyli do ostatnich minut meczu.

Zawodnicy z Gdyni przez ostatnie 9 dni tylko raz trenowali na naturalnej nawierzchni, co utrudniło im przygotowania o meczu.

  • Tym bardziej jestem dumny z chłopaków, którzy pracowali i walczyli. Na dobrą sprawę mieliśmy więcej sytuacji od Lecha. Lech operował piłką, ale miał sytuację jedynie po strzale Dilavera, gdy uratował nas Pavels. My mieliśmy trzy takie sytuacje, w których Burić wykazał się kunsztem i wybronił strzały po ziemi. Były też okazje Rubena, który zamiast strzelać, szukał jeszcze podania, i Luki, który zdobyłby bramkę, gdyby dobrze przymierzył. Trzeba szanować ten punkt. Chciałoby się więcej, ale nie ma co marudzić. Teraz przed nami trudne wyjazdy na mecze z Wisłą i Zagłębiem. Te drużyny mają wysokie cele, ale tam też będziemy chcieli zdobyć punkty - mówił po meczu Leszek Ojrzyński, trener żółto-niebieskich.

22. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Łukasiewicz - Zarandia (65' Piesio), Bogdanov, Szwoch, Kun (78' Nalepa) - Jurado (88' Żebrakowski)

Lech: Burić – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych (78' Tomasik) – Trałka, Gajos – Barkroth (78' Koljić), Radut, Jevtić – Gytkjaer (58' Khoblenko)

Żółte kartki: Marcjanik - Janicki

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 12568


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...