pełna wersja

Policjanci pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie

2018-02-13 15:30
Policjanci pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie
KPP Wejherowo

W poniedziałek około godziny 15:30 wejherowscy policjanci ruszyli na pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie. Na jednym z parkingów przy ulicy Rejtana rozpoczęli akcję reanimacyjną i wezwali pogotowie ratunkowe. 62-latek trafił do szpitala.

Do patrolu policji z Wejherowa podbiegł mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że na pobliskim parkingu zasłabł człowiek i pilnie potrzebuje pomocy. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc.

Do przejeżdżającego radiowozu policji podbiegł mężczyzna, który poprosił o pomoc mundurowych. Mężczyzna wyjaśnił, że przed chwilą na pobliskim parkingu zasłabł mężczyzna, który osunął się na ziemię. Dzielnicowy st. sierż. Wojciech Kankowski oraz funkcjonariusz referatu patrolowo-interwencyjnego sierż. Mateusz Polak natychmiast pospieszyli z pomocą. Gdy dotarli do nieprzytomnego mężczyzny, sprawdzili jego funkcje życiowe, mężczyzna nie oddychał, a tętno było także niewyczuwalne. Natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia i niezwłocznie przystąpili do resuscytacji – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy, u 62-latka pojawiły się oznaki życia. Po przyjeździe karetki pogotowia mężczyzna trafił do szpitala.

Kwt/KPP Wejherowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (9)

GG 2018.02.14 13:35
Oceń:

Długo się zastanawiałam czy pisać komentarz, zdecydowałam się na to aby sprostować to co jest napisane w artykule. Nie zgadzam się z tym, ponieważ do poszkodowanego dotarłam pierwsza i wezwałam pogotowie. Druga kobieta, która podbiegła aby mi pomóc zaczęła masaż serca. Dopiero po jakimś czasie pojawiła się policja, która przejęła akcję ratunkową do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ktoś kto napisał artykuł nie miał raczej wystarczających informacji na ten temat. Dziękuję bardzo kobiecie, która zostawiła chore dziecko w aucie i szybko ruszyła aby mi pomóc w udzielaniu pierwszej pomocy.

J1 2018.02.13 20:18
Oceń:

Chwała bohaterom

JRG 2018.02.13 20:17
Oceń:

Dać order,podwyżkę ,kwiaty i całusy

Sasiad 2018.02.13 19:15
Oceń:

On oddawał jeden oddech co jakiś czas to nie jest podstawą do przerywania masażu

aga 2018.02.13 19:00
Oceń:

Zawód policjant - musi udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej ,jeżeli by tego nie uczynili zostaliby wydaleni z policji,oraz mogliby być oskarżeni przed sądem :)

Swiadek 2018.02.13 18:55
Oceń:

Policjanci przerywali masaz bo wracal oddech. Z tego co mi wiadomo to w takim przypadku przerywa sie masaz. Kazdy najmadrzejszy w internecie. Skoro mezczyzna zostal przewieziony do szpitala znaczy ze czynnosci byly skuteczne. Brawa naleza sie wszystkim uczestnikom. Kobiecie. Policjantom. Ratownikom.

Xyz 2018.02.14 10:30
Oceń:

O matko ktoś wspomniał o ratownikach xd czyli jednak ktoś ich czasem gdzieś zauważy;) no i zdanie klucz "Skoro mezczyzna zostal przewieziony do szpitala znaczy ze czynnosci byly skuteczne." Tylko dzięki szybko podjętej pomocy już pierwszych świadków i szybkiemu dojeździe ZRM (Zespołu Ratwonictwa Medycznego) mężczyzna miał jakąkolwiek szansę i chwała za to już pierwszej osobie która zajęła się panem ktokolwiek to był bo jeśli faktycznie była nią kobieta to nadwyraz skromna lub sama była w szoku pod wpływem tej niecodziennej dla niej sytuacji gdyż nie została "zauważona" przez innych wielki ukłon w jej kierunku

Swiadek 2018.02.13 18:11
Oceń:

Bzdury totalne. Faceta znalazły 2 kobiety które wezwała pogotowie trzecia która wysiada z auta sprawdziła funkcje życiowe i przeszła do masażu serca. Kobiety sprawdzamy jego tętno i oddech policja przyjechała przed karetka i zajęli się bardziej spisywaniem faceta niż pomocą bo panie co udzielamy pomocy mówiły żeby go masować bo jest silny i nie oddycha. Policjanci odstawić fuszerke bo nie wiedzieli za ardo co mają robić. Bzdury totalne piszą zamiast docenić te panie to przypisują sobie zasługi a najgorsze było to jak było już widać na zakręcie karetkę to oni przestali udzielać mu pomocy gdzie powinni masować ciągle. Mogli zostawić ta sprawę tym paniom bo one bardziej się w to wczasy niż oni

Monika 2018.02.13 16:06
Oceń:

BRAWO PANOWIE.NAJLEPSZE PATROLE I NAJLEPSI POLICJANCI czyt.najskuteczniejsi TO W WEJHEROWIE.TAK TRZYMAĆ

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×