pełna wersja

Szukają imienia dla pierwszego konia w Jastrzębiej Górze

2018-02-13 17:30
Szukają imienia dla pierwszego konia w Jastrzębiej Górze
Źródło: FB/Szymon Redlin - Sołtys Jastrzębiej Góry

W Jastrzębiej Górze zamieszkał nietypowy osobnik. Co prawda, jest to koń, ale w zasadzie tylko wygląda na konia. Będzie bawił mieszkańców i turystów oraz promował miejscowość. Problem tylko w tym, że jeszcze nie ma imienia.

Jastrzębia Góra zdecydowanie nie przypomina wsi, która kojarzy się ze zwierzętami hodowlanymi. Ale ponieważ formalnie jest wsią, jej gospodarz postanowił coś z tym zrobić.

Ogłaszam konkurs na imię dla konia, który zamieszkał w Jastrzębiej Górze – zachęca na swoim facebookowym profilu Szymon Redlin, sołtys Jastrzębiej Góry. – Propozycje imion proszę wpisywać w komentarzach pod postem.

Z racji tego, że od trzech lat jesteśmy wioską i nie mamy na terenie naszej wsi żadnych zwierząt hodowlanych, postanowiłem zaprosić konia do zamieszkania w Jastrzębiej Górze. Jako iż jest to pierwszy koń w Jastrzębiej Górze, chciałbym, abyśmy wspólnie wybrali mu imię – wyjaśnia gospodarz miejscowości.

I dodaje, że koń nie ma być zwyczajnym mieszkańcem, ale raczej reprezentantem wsi, który będzie przykuwał uwagę. Jak podkreśla sołtys, ma pokazywać ciekawe miejsca w Jastrzębiej Górze oraz wydarzenia… na swoich selfie.

Propozycje imienia dla konia można zgłaszać do 18 marca, później nastąpi głosowanie nad trzema wybranymi przez radę sołecką imionami.

raz


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (27)

cyrkowiec 2018.02.18 09:27
Oceń:

Może kugel r lub barman na pamiątkę największego pajaca tej gminy

leny 2018.02.20 09:44
Oceń:

mirka zajmij sie mężusiem a nie pisaniem tych durnot ...

Fan sołtysa 2018.02.16 21:05
Oceń:

Proponuję "Kebab".
Pozdrawiam zorientowanych i Pana Szymona, fana kebabu :-)

Szymon Redlin 2018.02.16 22:10
Oceń:

Witam, dziękuję za pozdrowienia, ale fanem kebaba to nie jestem...

Mieszkaniec 2018.02.16 21:02
Oceń:

Strach pomyśleć co będzie dalej jeśli to nie koniec pomysłów. W każdym bądź razie na przyszłość życzę raczej mniej idiotycznych a więcej z pożytkiem dla miejscowości.

Anja 2018.02.16 03:17
Oceń:

Moja propozycja to RUBIK !!!!!!!!!!!!!!

Marcel 2018.02.15 00:48
Oceń:

czerwuś do tej pory niszczy Miejska firme wiec co za czlowiek roku dla ludzi z Władka szkodnik roku

Edzia 2018.02.14 12:19
Oceń:

Koń jest brzydki, i zamiast kojarzyć się ze zwierzętami hodowlanymi będzie odstraszał turystów.Ja nie widziałam takiego konia z tak otwartą paszczęką.Proponuję łabędzie,kaczki, kury.Najlepiej nic Jastrzębia Góra jest znana i nie potrzebuje już żadnych dziwiadeł.(moje zdanie)

2017 2018.02.14 11:24
Oceń:

palce pewnie jeszcze bolą mireczke od pisania sms

BGD 2018.02.14 10:39
Oceń:

SOŁTYSEK :) a tak na marginesie to chyba ktoś z Klifu spadł :) :) :)

29332 2018.02.14 09:37
Oceń:

Koń jak Gmoch

Jestem z jg 2018.02.14 08:45
Oceń:

Fajnie ze sołtys jest aktywny, gorzej, gdy jest aktywny na siłę.
Chyba pomysły się kończą...

Szymon Redlin 2018.02.14 09:18
Oceń:

Pomysły się nie skończyły, a może Mieszkaniec ma zaoferowania jakiś pomysł?

Szybko wybory 2018.02.14 08:50
Oceń:

No to mamy poziom intelektualny całej tej ekipy ostatnich 4 lat
Szkodliwe spady po Skwerkowej

PL 2018.02.14 07:29
Oceń:

i taka tu poytyka od Helu po Tatry

Exelo 2018.02.14 00:56
Oceń:

Co to q*** ma być ? Przecież to jest makabryczne...

Szymon Redlin 2018.02.13 22:18
Oceń:

Witam, cieszę się, że wywiązała się dyskusja na temat konia, mój cel został osiągnięty, cała akcja to miał być taki performance, no i się udało. Prośba do tych którzy mają "odwagę " krytykować, żeby mieli odwagę się przedstawić. Akcja pokazuje, że można i warto mieć dystans do siebie. Pozdrawiam wszystkich komentujących, zwłaszcza tego o nicku Mieszkaniec. Pozdrawiam i zapraszam do Jastrzębiej Góry. Może uda się wam spotkać Konia. Zapraszam też do uczestnictwa w konkursie na imię dla Konia.

OBSREWATOR 2018.02.14 08:49
Oceń:

imię od właściciela - KOŃ SZYMON

atomek 2018.02.13 22:18
Oceń:

ja bym tego konia nazwał: czerwuś na pamiątkę upadku jednego z lokalnych "polityków"

Koń by się uśmial 2018.02.14 07:59
Oceń:

Ty nieudaczny władyslawowski Adrianie chcialbys mieć tyle sukcesów co czerwus
- osobowość roku2017

Jarosław 2018.02.13 19:59
Oceń:

Żaden Jarosław protestuję. Wiem, o kogo chodzi, ale ja też jestem Jarosław i jak będę spacerował latem z dziećmi, a tu koń Jarosław - litości.

tajson 2018.02.13 19:49
Oceń:

PO ILE MACIE PIENIĄDZE

M 2018.02.13 19:07
Oceń:

To jest przerażająco - porażające! Albo i odwrotnie.

Tobi 2018.02.13 17:51
Oceń:

Kto głupszy, redakcja czy sołtys?

Jastrzębia 2018.02.13 17:45
Oceń:

Moje propozycje to : Andrzej...modne są ostatnio: Adrian, Janusz:) Jarosław też piekne :) zwięzłe i szybko wpadające w ucho to PISowiec, kazdy zapamięta...
,,ej Pisowiec, zaprowadż nas tam..."

Mieszkaniec 2018.02.13 17:39
Oceń:

Co za idiotyzm... rece opadaja!