14.02.2018 09:36 9 mike/Wejherowo.pl

Światowa gwiazda żużla będzie promować Wejherowo

Źródło: Leon Madsen/Facebook

Duńczyk Leon Madsen, który jest doskonale znany kibicom żużla nie tylko na Pomorzu, podpisał umowę z wejherowskim magistratem. Na mocy porozumienia w sezonie 2018 zawodnik będzie promować Wejherowo podczas zawodów rangi krajowej i międzynarodowej.

Jak podaje serwis prasowy Wejherowa, umowa na kwotę 20 tysięcy złotych ma obowiązywać do czerwca 2018 roku. Zawodnik ma promować miasto w zawodach krajowych i międzynarodowych. Na jego kevlarze i osłonie motocykla będzie umieszczony napis „wejherowo.pl”, wraz z logiem miasta.

Umowa zobowiązuje również do umieszczenia logo miasta wraz z napisem wejherowo.pl na ubraniach i busie, którym dojeżdża na zawody, a także promocji miasta Wejherowa w materiałach informacyjnych przekazywanych do prasy, radia, telewizji oraz w internecie. Sportowiec zobowiązany jest także do sporządzenia sprawozdań z wykonania usług na rzecz miasta Wejherowa – czytamy w serwisie.

Leon Madsen obecnie ma 30 lat, a na żużlu jeździ od trzeciego roku życia. Jest znany z torów w wielu krajach, m.in. w Danii, Anglii czy Szwecji. Reprezentował też barwy kilku polskich drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kibice z Pomorza mogli go najlepiej poznać w 2014 roku, kiedy występował w Wybrzeżu Gdańsk.

Podczas startów w Gdańsku Leon Madsen poznał swoją obecną narzeczoną, Magdę, i zamieszkał w Wejherowie. Jak sam mówi, czuje się tutaj bardzo dobrze. Docenia dużą ilość zieleni i możliwości aktywnego wypoczynku. Chętnie bywa też z narzeczoną w Filharmonii Kaszubskiej.

Obecnie Leon Madsen jest zawodnikiem Włókniarza Częstochowa. Do klubu trafił przed rokiem i od razu zaskarbił sobie sympatię kibiców, przede wszystkim ze względu na udany sezon. Ze średnią biegopunktową 2,181 stał się czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi, która jest uznawana za jedną z najsilniejszych lig żużlowych świata. Duńczyk będzie bronić barw klubu z Częstochowy do 2019 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...