13.02.2018 19:30 2 raz

Jest szansa na sieć ciepłowniczą w gminie Kosakowo

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy PGE, oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zawarły z władzami gminy Kosakowo porozumienie w sprawie partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Miejscowi włodarze liczą na to, że część mieszkańców zyska dostęp do systemowego ocieplania domów.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez serwis prasowy gminy Kosakowo, priorytetem tego porozumienia „jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców gminy Kosakowo, poprzez zagwarantowanie korzystania z ekologicznego i konkurencyjnego cenowo ciepła sieciowego produkowanego przez gdyńską elektrociepłownię PGE EC, a dostarczanego przez OPEC”.

Zadeklarowano wspólne działania na rzecz likwidacji niskiej emisji, wspieranie ekologii i efektywności energetycznej – zgodnie ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Myślę, że jest to dobry krok w kierunku stworzenia możliwości podłączenia się zarówno obiektów mieszkalnych, jak i przemysłowych do sieci ciepłowniczej południowych rejonów gminy, tj. ulicy Płk. Dąbka, ulicy Kościuszki i nowo wybudowanej ulicy Derdowskiego – powiedział wójt Jerzy Włudzik. – Docelowo prawdopodobnie obejmie to obszar powyżej 100 hektarów.

Jak dodał włodarz Kosakowa i okolic, tereny te mają już opracowane lub są w trakcie opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Podpisując porozumienie, chcemy promować politykę ochrony środowiska, czyli korzystania z ekologicznie czystych źródeł energii, ograniczając w ten sposób zjawisko smogu – dodał Włudzik.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...