16.02.2018 13:15 0 raz

Droga do play-off – decydujące starcie pomorzan

fot. Łukasz Razowski

Bitwa pomorsko-śląska na lodowej tafli zadecyduje o tym, która z drużyn – MH Automatyka Gdańsk czy Polonia Bytom – uzupełni grono zespołów, które powalczą o tytuł mistrza kraju. Polska Liga Hokeja wkracza w decydującą fazę sezonu 2017/2018.

Przez bez mała połowę sezonu zasadniczego rozgrywek Polskiej Hokej Ligi jedyna pomorska drużyna w najwyższej klasie rozgrywek tego zimowego sportu znajdowała się na dobrej drodze do zagwarantowania sobie udziału w zaszczytne fazie play-off. Gorsza dyspozycja, a nierzadko kontrowersyjne sędziowanie na gdańskim lodowisku, nie pozwoliły jednak MH Automatyce zakwalifikować się „z automatu” do walki o mistrzostwo. Mają jednak jeszcze szansę na dołączenie do prestiżowego, hokejowego grona.

– Zapraszamy na pierwszy mecz fazy pre play-off. Przeciwnikiem w naszej drodze do ćwierćfinałów będzie TMH Polonia Bytom Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Hala Olivia w niedzielę, 18 lutego, o godzinie 17:00 – zachęcają działacze popularnego Stoczniowca.

Rywalizacja w tym pojedynku toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz zaplanowano na wtorek (20 lutego) w Bytomiu.

Przypomnijmy, po zakończeniu sezonu zasadniczego MH Automatyka Gdańsk zajęła 8. pozycję gromadząc na swoim koncie 47 punktów. Do szóstej, pewnej udziału w play-off KS Unii Oświęcim brakowało im 7 punktów.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...