28.02.2018 11:33 1 mike

Zatrzymano mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju

Fot. KWP Gdańsk

Dzięki upublicznieniu wizerunków sprawców rozboju, do którego doszło pod koniec listopada 2017 roku, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Dodatkowo zatrzymano kobietę, która miała utrudniać śledztwo.

Przypomnijmy – do napadu w jednym ze sklepów przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku doszło 27 listopada 2017 roku o godzinie 23:45. Napastnicy najpierw sterroryzowali pracownika przedmiotem przypominającym broń, po czym zażądali wydania gotówki, uderzyli sprzedawcę w twarz, a następnie uciekli. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Prawdopodobnie kilka godzin wcześniej sprawcy przeprowadzili rozpoznanie w tym samym miejscu, bo nagrała ich kamera monitoringu, co zresztą przyczyniło się do zatrzymania obu mężczyzn. W środę (28 lutego) poinformowała o tym fakcie Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Wiele osób, również na łamach naszego portalu, sceptycznie odnosiło się do publikacji wizerunków przestępców, skoro do rozboju doszło kilka tygodni wcześniej. Okazało się jednak, że była to skuteczna metoda poszukiwania podejrzanych.

Po publikacji wizerunku sprawców napadu w mediach, do policjantów zaczęło napływać wiele informacji. Każda z nich była szczegółowo sprawdzana. Kryminalni namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 20 lat oraz 26-letnią kobietę, która utrudniała postepowanie karne poprzez udzielanie pomocy podejrzanym – informują mundurowi z Gdańska.

W sobotę (24 lutego) policjanci pod nadzorem prokuratora weszli do jednego z mieszkań na Przymorzu, gdzie zabezpieczono odzież, w którą byli ubrani sprawcy napadu, oraz pudełko z amunicją do broni sportowej. Samą broń odnaleziono w innym mieszkaniu na terenie Trójmiasta. Przedmioty miała ukrywać 26-letnia kobieta, która również została zatrzymana.

Tego samego dnia ujęto 31-letniego mieszkańca Gdańska, który jest podejrzewany o dokonanie rozboju. Kolejny z podejrzanych, 20-latek, wpadł we wtorek (27 lutego).

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzn sankcję w postaci aresztowania na trzy miesiące. Wobec kobiety orzeczono dozór policyjny.

Rozbój jest przestępem zagrożonym karą do 12 lat więzienia. Za utrudnianie postępowania karnego można trafić za kratki na pięć lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...