05.03.2018 14:15 1 Kwt/KMP Gdynia

Ugodził nożem mężczyznę, którego poznał dzień wcześniej

KMP Gdynia

W gdyńskim Redłowie zatrzymano 23-latka, który podejrzany jest o kilkukrotne ugodzenie nożem innego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w miniony piątek (2 marca).

Na terenie jednej z posesji mieszczącej się w Gdyni-Redłowie znaleziono zakrwawionego mężczyznę, który został ugodzony nożem.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy przed jednym z budynków zastali rannego mężczyznę. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy i przekazaniu mężczyzny załodze karetki pogotowia, policjanci rozpytali pobliskich mieszkańców i sprawdzili przyległy teren. W trakcie wykonywanych działań zatrzymali mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego. 23–latek wynajmował pokój w jednym z mieszkań budynku, przed którym znaleziony został ranny mężczyzna – wyjaśniają kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Według wstępnych ustaleń 23-latek poznał swoją ofiarę dzień wcześniej i w wynajmowanym pokoju kilkukrotnie ugodził go nożem.

Zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu zatrzymany trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu kara nie niższa niż trzy lata pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...