06.03.2018 16:00 5 mike/KMP Gdańsk

Zniszczyli kamery, ale… dali się nagrać

Źródło: KMP Gdańsk

Kobieta i mężczyzna, którzy postanowili zniszczyć kamery monitoringu, chyba nie do końca zdawali sobie sprawę, że ich wizerunki i tak zostaną utrwalone. Teraz para poszukiwana jest przez policjantów. Wandalom grozi do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło ponad miesiąc temu – 2 lutego 2018 roku w Gdańsku, w przejściu podziemnym na stacji kolejowej Gdańsk-Oliwa w godzinach 22:00–22:30. Kobieta i mężczyzna najprawdopodobniej mają związek ze zniszczeniem dwóch kamer kopułkowych oraz instalacji światłowodowej i zasilającej. Łączne straty oszacowano na 6000 złotych.

Wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę i mężczyznę widocznych na zapisie zabezpieczonego przez policjantów monitoringu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości albo miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem IV Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Kaprów 14 – apelują mundurowi.

Informacje można też przekazywać telefonicznie, dzwoniąc na numer (58) 521 14 22 lub na numer alarmowy 997 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...