07.03.2018 09:45 2 raz

Robił zakupy nie swoją kartą, a na dodatek kradł

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Jak podaje wejherowska policja, mężczyzna w wieku 21 lat w różnych sklepach robił drobne zakupy i płacił metodą zbliżeniową. Problem w tym, że karta, którą się posługiwał, nie należała do niego. Przy okazji stróże prawa odkryli, że miał dopuścić się kradzieży towaru.

Kryminalni z Wejherowa, pracując nad sprawą związaną z włamaniem na konto bankowe, w poniedziałek (5 marca) zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 21-latek z powiatu wejherowskiego.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pokrzywdzony zgubił kartę do bankomatu i ktoś, kto ją znalazł, nią się posługuje – poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie. – Funkcjonariusze podczas rozmowy z zatrzymanym potwierdzili, że sprawca robił drobne zakupy w różnych sklepach i płacił za nie tą kartą metodą zbliżeniową.

Kryminalni ustalili także, że 21-latek w jednym ze sklepów centrum handlowego w Gdańsku ukradł dwie pary spodni oraz bieliznę. Straty, które spowodował w sklepie, wyniosły prawie 300 złotych. Mundurowi podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego odzyskali kradzione ubrania.

Śledczy przedstawili mu dziewięć zarzutów związanych z kradzieżą z włamaniem i jeden zarzut również za kradzież mienia i posługiwaniem się cudzą kartą. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – zaznacza przedstawicielka wejherowskich stróżów prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...