12.03.2018 09:30 0 Krzysztof Szkurłatowski/Pracownia Pozytyw

Charytatywny spektakl „Srebrnej Nitki”

Krzysztof Szkurłatowski/Pracownia Pozytyw

Wejherowska grupa teatralna „Srebrna Nitka” wystąpiła 9 marca 2018 r. w auli Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Bukowej. To już kolejne przedstawienie przygotowane przez aktorów będących na co dzień słuchaczami Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA.

Tym razem zaprosili widzów na, zrealizowaną w konwencji kabaretowej, podróż przez epoki i dzieła literackie. Motywem przewodnim spektaklu były relacje damsko-męskie, co znalazło swoje odbicie w tytule widowiska - "Ona i on na przestrzeni dziejów". Na ten słowno-muzyczny montaż złożyły się sceny inspirowane dziełami literatury klasycznej, motywami filmowymi, skeczami kabaretowymi, ale i fragmentami własnej twórczości. Mogliśmy zatem zobaczyć m.in. parę jaskiniowców, Romea i Julię przeniesionych do współczesności, Zbyszka i Danuśkę z Sienkiewiczowskich „Krzyżaków”, Jagnę i Borynę z „Chłopów”, niezapomnianą scenę z nenufarami z „Nocy i dni”. Szeroko pojętą tematykę miłosną i wzorce literackie potraktowano z dużym przymrużeniem oka, co zaowocowało przedstawieniem niezwykle dowcipnym i wywołującym żywiołowe reakcje publiczności.

Bez przesady można napisać, że spektakl, który powstał dzięki projektowi Budżetu Obywatelskiego odniósł frekwencyjny sukces. Większa część miejsc na auli wypełniła się widzami. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie ostatnie takie dokonanie „Srebrnej Nitki” i Kingi Krajkowskiej, która wyreżyserowała przedstawienie.

Zabawa i popisy aktorskie nie były jednak jedynymi celami przyświecającymi wspomnianej inscenizacji. Całkowity dochód ze spektaklu przeznaczono dla Hospicjum pod wezwaniem Świętego Judy Tadeusza w Wejherowie. Widzowie, którzy tłumnie przybyli na wystąpienie, nie tylko nagradzali „Srebrną Nitkę” gromkimi brawami, ale również okazali hojność i szybko wypełnili datkami puszkę stojącą przed wejściem do auli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...