12.03.2018 09:58 0 phm. Aleksandra Piotrowska

Trzeci przegląd teatrzyków zuchowych w Redzie

fot. autorzy: Hanna Hałuszczak, Patrycja Parulska, Aleksandra Piotrowska, Daria Zocholl

W piątek 9 marca o godzinie 17.00 sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Redzie zamieniła się w teatr, który zgromadził blisko 200 osób. Odbył się tam III Przegląd Teatrzyków Zuchowych w Redzie pt. „Byli sobie podróżnicy”. Jako gość specjalny wystąpił artysta peruwiański Ricardo, który zaprezentował repertuar piosenek z Ameryki Południowej, zagrał na ludowych instrumentach i rozgrzał wszystkich młodych wykonawców przed występem.

Na scenie wystąpiło pięć grup aktorskich: 22 Gromada Zuchowa „Dzielni Odkrywcy” z Rumi, 20 Gromada Zuchowa z Redy, 28 Gromada Zuchowa „Stumilowy Las” z Redy, pion zuchowy z 13 Harcerskiej Drużyny Zielonych Beretów z Rumi oraz 11 Gromada Zuchowa „Odkrywcy Kosmosu” z Wejherowa. Zuchy przeniosły publiczność w dalekie kraje. Była opowieść o przygodach Koziołka Matołka w Chinach, lekcja geografii o różnych krajach i kontynentach, podziwialiśmy dzikie tańce ludu Czarnego Lądu i dalekich Indii oraz piękne kostiumy i choreografię.

Zuchy oklaskiwała zabrana publiczność, która nie szczędziła oklasków i okrzyków zachwytu. Obradowało też trzyosobowe jury, które po bardzo długich i ciężkich naradach postanowiło nagrodzić wszystkich artystów i przyznać każdej grupie pierwsze miejsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...