12.03.2018 17:30 2 raz

„Szklane dachy” pokryją szkoły w gminie Puck

Źródło: pixabay.com

Dwie szkoły z terenu gminy Puck zyskają ekologiczne zasilanie. Na dachach budynków z Żelistrzewa i Leśniewa pojawią się tzw. solary.

List intencyjny dotyczący wspólnej realizacji projektu „Słoneczne szkoły powiatu puckiego” został podpisany już w 2016 roku. Wtedy to gmina Puck została jednym z sześciu partnerów tego przedsięwzięcia, którego zadaniem jest przekształcenie tutejszych szkół w bardziej ekologiczne placówki.

„Słoneczne szkoły powiatu puckiego” to projekt, którego głównym założeniem jest zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych poprzez zamontowanie na szkołach z powiatu puckiego paneli fotowoltaicznych.

Celem tej współpracy jest przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu, a w przypadku otrzymania dotacji – jego wspólna realizacja – podali urzędnicy z gminy Puck.

Jeśli chodzi o okolice Pucka, to planami zainstalowania tzw. solarów na dachach objęty będzie Zespół Szkół w Żelistrzewie im. Jana III Sobieskiego oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Dambka w Leśniewie.

„Szklane dachy” na podpuckich placówkach pojawią się wedle planu do września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...