13.03.2018 10:34 1 Kwt/UM Gdynia

Obserwuj sokoły i wygraj 100 dolarów

źródło: gdynia.pl

Ojciec chrzestny Bosmana – samca sokoła gniazdującego w Gdyni – ufundował nagrodę dla osoby, która jako pierwsza udokumentuje pierwsze tegoroczne jajo gdyńskich sokołów.

Gdyńskie sokoły oraz rozwój ich potomstwa, od jajka do dorosłego ptaka, można obserwować na żywo dzięki kamerom online..

Żeby wygrać konkurs, wystarczy bacznie obserwować gniazdo i w chwili kiedy Bryza zniesie swoje pierwsze w tym roku jajo, zrobić klatkę stop i zdjęcie opublikować na forum Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół": www.peregrinus.pl. Do wygrania 100 dolarów USD, a więc równowartość ok. 350 złotych – informuje gdyński urząd.

Gniazdo powstało wskutek nieprzerwanych wizyt samicy sokoła w pobliżu komina. W związku z tym, w styczniu 2007 roku kierownictwo ciepłowni zadecydowało o montażu gniazda dla sokołów. Początkowo było ono zamontowane wewnątrz komina i zajęły je pustułki, niemniej samica sokoła wciąż przebywała w okolicy. W 2009 roku konstrukcję zdemontowano i zawieszono kilka metrów wyżej, a w 2013 roku do gniazda zaczął zaglądać także samiec sokoła.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...