13.03.2018 08:37 1 mike/KWP Gdańsk

Znęcał się nad psem, zatrzymali go przechodnie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Choć znęcanie się nad zwierzętami nadal jest problemem, cieszyć może fakt, że są ludzie, którzy potrafią stanąć w ich obronie. Tak było w przypadku 47-latka, który znęcał się nad czteromiesięcznym psem. Dzięki szybkiej reakcji przechodniów, oprawca trafił w ręce policjantów. Grożą mu trzy lata więzienia.

W sobotę (10 marca) około godziny 21:00 policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie od przechodniów. Wynikało z niego, że mężczyzna brutalnie znęca się nad swoim psem. Według zgłaszających, miał przyduszać zwierzę i rzucać o ziemię. Przechodnie, którzy byli świadkami tego bestialstwa, dokonali obywatelskiego zatrzymania. Jednak nie było to łatwe zadanie – właściciel psa był agresywny i próbował się wyrywać.

Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z komisariatu na Oruni, którzy przyjechali na ul. Przemyską, mężczyzna nie zdążył uciec, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu. Policjanci na miejsce wezwali pracowników pogotowia dla zwierząt, którym przekazali pod opiekę czteromiesięcznego owczarka niemieckiego – relacjonują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Po badaniu trzeźwości 47-latka okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i najprawdopodobniej nie uniknie odpowiedzialności za znęcanie się nad zwierzęciem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...