21.03.2018 18:30 0 raz

Przebiegną przez Puck, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Każda forma, by nieść pomoc, jest dobra. Zwłaszcza ta, która wiąże się z aktywnością. Pracownicy oraz rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie postanowili zjednoczyć siły i biec wspólnie po Kociewiu oraz Kaszubach dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

Jak poinformował serwis prasowy Pucka, pomysłodawcy nietypowej imprezy sportowo-charytatywnej będą przemierzać setki kilometrów dla tych, którzy często w swoim życiu nie mogą uczynić samodzielnego kroku. Podążając za ich potrzebami do godnego życia, chcą „wybiegać” dla nich „Zieloną Strefę Relaksu” – miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku.

Bieg potrwa pięć dni, podczas których pięciu amatorów biegania będzie codziennie sztafetowo przemierzać drogi Kociewia i Kaszub. Trasa wiedzie m.in. przez Puck.

W czwartek 22 marca, na czwartym etapie sztafety, uczestnicy przebiegną przez Puck. Około godziny 9:15 zatrzymają się przed gmachem Urzędu Miejskiego, gdzie zostanie przekazana skarbonka, następnie odbędzie się 30 minutowy postój w Centrum Organizacji Pozarządowych, Stary Rynek 2 – zachęcają do pomocy puccy urzędnicy.

I przypominają, że już tydzień wcześniej w budynku urzędu miejskiego została umieszczona skarbonka akcji „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”, do której można dołożyć parę złotych, aby wesprzeć tę inicjatywę. Skarbonka pozostanie tam do momentu wizyty biegaczy, do godziny 9:00.

Uczestnicy wydarzenia zakończą swoje zmagania 23 marca w godzinach popołudniowych w Tczewie. Cała trasa do pokonania to ponad 452 km.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...