30.03.2018 11:34 4 Kwt/KWP Gdańsk

Skakał po dachu auta, wszystko uwiecznił na filmie

KWP Gdańsk

W Gdańsku zatrzymano 19-latka, który w niedzielę w nocy (25 marca) skakał po dachu samochodu, filmik natomiast opublikował w sieci. Pokrzywdzony oszacował starty na kilka tysięcy złotych.

Do policjantów zwrócił się mężczyzna, który powiadomił o tym, że nieznany sprawca zniszczył jego samochód marki Daihatsu, skacząc po dachu auta. Pokrzywdzony przekazał policjantom również film, który znalazł na jednym z portali społecznościowych. 19-latek po nagraniu swojego chuligańskiego wybryku, udostępnił film w sieci.

Policjanci już następnego dnia ustalili tożsamość mężczyzny i zatrzymali go w jego miejscu zamieszkania. 19-latek był zaskoczony, ale nie stawiał oporu. Przyznał się do tego co zrobił, nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił, a swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu – informuje gdańska policja.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co może grozić do 5 lat pozbawienia wolności, sąd może orzec również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Pokrzywdzony oszacował starty na ponad 6 tysięcy złotych i złożył wniosek o ściganie sprawcy uszkodzenia jego samochodu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...