06.04.2018 09:38 12 Kwt/KWP Gdańsk

Polak ubliżał Ukraińcowi, usłyszał zarzuty

KWP Gdańsk

62-letni mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność swojego sąsiada na tle narodowościowym. Konflikt między mężczyznami trwał od dłuższego czasu.

Pokrzywdzony z rodziną od blisko trzech lat mieszka w Gdańsku, a jego sąsiad od początku nie darzył go sympatią. Obywatel Ukrainy starał się unikać konfrontacji, mimo to Polak ubliżał mu na tle narodowościowym. Czara goryczy przelała się, gdy pokrzywdzony wchodził do mieszkania, a sprawca zaczął go szarpać, obrażać oraz grozić.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania 62-latka. Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszy zarzut znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej z powodu przynależności narodowej i kierowania gróźb karalnych.

Całość materiałów zebranych przez funkcjonariuszy zostanie również przekazana do prokuratury, gdzie doprowadzony zostanie także 62-latek. Śledczy będą wnioskować do prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym i jego rodziną – informuje policja.

Podejrzanemu w tej sprawie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...