06.04.2018 13:12 6 mike/KWP Gdańsk

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Podczas kontroli drogowej policjanci z komisariatu w Szemudzie zatrzymali 55-letniego kierowcę peugeota. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zaoferował mundurowym łapówkę. Gdy spotkał się z odmową, zaczął znieważać funkcjonariuszy. Teraz 55-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Szemud. Podczas rutynowej kontroli drogowej okazało się, że 55-letni kierowca peugeota, mieszkaniec powiatu wejherowskiego, miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna zapewne liczył na to, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności, skoro zaproponował funkcjonariuszom korzyść majątkową.

W momencie odmowy mężczyzna zaczął znieważać mundurowych. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa korupcyjnego, nietrzeźwego kierowcę przewieziono do komendy, noc spędził w policyjnym areszcie – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty: złożenia propozycji wręczenia łapówki, w celu skłonienia policjantów do złamania prawa, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy. Zatrzymany może trafić do więzienia nawet na 10 lat.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...