15.04.2018 13:55 2 Kwt/mat.prasowe

Gdańskie lotnisko z kolejnymi rekordami

Źródło: airport.gdansk.pl

W pierwszym kwartale tego roku Port Lotniczy w Gdańsku obsłużył o blisko 12 procent większą liczbę pasażerów niż w roku poprzednim.

Gdańskie lotnisko obsłużyło 982 875 pasażerów, co stanowi wzrost o 11,8 % w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku.

W styczniu postawiliśmy sobie bardzo ambitne wyzwanie, jakim jest osiągnięcie w ciągu 2018 roku liczby 5 milionów obsłużonych pasażerów. Jako że od pewnego czasu przedstawiamy nasze statystyki w ujęciu kwartalnym, liczbę 5 mln musimy zatem osiągnąć w czterech krokach. Pierwszy kwartał, z obsłużonym niemal milionem pasażerów i wzrostem na poziomie 11,8%, to z pewnością dobry i stabilny krok w stronę przekroczenia upragnionego progu 5 mln pasażerów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Dobre wyniki gdańskiego lotniska możliwe są także dzięki uruchomieniu czarterowych lotów do krajów arabskich oraz ruchowi cargo.

Doskonale w Gdańsku rozwija się ruch cargo, który od początku roku zanotował ponad 35-procentowy wzrost. Do pełni szczęścia brakuje nam oczywiście połączeń krajowych, które po wycofaniu się linii Ryanair z trasy do Warszawy, wykazują spadek ruchu – dodaje Tomasz Kloskowski.

Wzrost dynamiki ruchu pasażerskiego w kolejnym kwartale mogą przynieść uruchomione połączenia do Lwowa i Rygi oraz nowe połączenia do Wiednia i Aten.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...