15.04.2018 15:02 2 Kwt

W Wierzchucinie wspólnie sadzili las

fot. Magda Hertha

W minioną sobotę (14.04) odbyło się sadzenie drzew na terenie choczewskiego nadleśnictwa. Inicjatywa jest wyjątkowa, ponieważ każdy może wziąć w niej udział. Akcja odbywa się cyklicznie i ma wymiar promocyjno-edukacyjny. Po krótkim instruktażu wykonanym przez leśników wszyscy zgromadzeni zabrali się do pracy.

Akcję sadzenia lasu poprzedziło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każdy z uczestników akcji miał możliwość posadzić swoje własne drzewko i w ten sposób na trwałe wpisać się w najnowszą historię Polski.

Choć w tym roku drzewa urosną zaledwie parę centymetrów, to efekt prac będzie można podziwiać już za miesiąc, kiedy na sadzonkach pojawią się pierwsze pączki.

Sadzenie drzew ma przede wszystkim wymiar edukacyjny, ponieważ w akcji udział biorą także dzieci i uczniowie, którzy przy okazji zabawy mają szansę do wspólnej integracji oraz organizacji działań. Inicjatywa jest także istotna spod względem ekologicznym.

Lasy Państwowe każdego roku sadzą około 500 milionów drzew, dzięki temu w Polsce wciąż przybywa lasów, a stopień pokrycia kraju lasem wynosi obecnie około 30 procent.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...