pełna wersja

Mieszkańcy Redy niszczą zawieszenia na Polnej

2018-04-16 14:30
Mieszkańcy Redy niszczą zawieszenia na Polnej
źródło: Google Maps

Nie tak wyobrażała sobie życie w Redzie część mieszkańców tego miasta. Kupili działki, bo do nieruchomości miała prowadzić wygodna, przejezdna droga. Tymczasem, aby dojechać do domu, grzęzną w błocie, niszcząc zawieszenia samochodów.

Na problem zwrócił uwagę jeden z mieszkańców ulicy Polnej w Redzie. Chciał się dowiedzieć, kiedy w tym rejonie rozpoczną się prace związane z położeniem asfaltu i wykonaniem chodnika.

Po kilkukrotnym osobistym uzyskaniu informacji w ubiegłym roku w urzędzie miejskim o planowanej inwestycji na ul. Polnej zdecydowałem się z żoną kupić działkę – opisuje w mailu do burmistrza. – Ponieważ kilkumiesięczne dojazdy w znacznym stopniu zniszczyły zawieszenie mojego auta, chciałbym się dowiedzieć, kiedy w końcu nastąpi początek prac związanych z położeniem asfaltu i chodnika. Z informacji uzyskiwanych w urzędzie w ubiegłym roku, prace te miały rozpocząć się pod koniec 2017 roku. Na razie nic tam się nie dzieje – zaznacza.

Co gorsze, internauta opisuje niezbyt przyjemną rozmowę z przedstawicielem redzkiego magistratu.

W ubiegłym roku, będąc u kierownika Działu Inwestycji z tym samym pytaniem, otrzymałem informację, że niektórzy całe życie po błocie jeżdżą. Widzę, że czarny humor redzkich urzędników nie opuszcza – stwierdza mieszkaniec Redy. – Pomijając kwestie jeżdżenia samochodem, obserwując pieszych, którzy muszą tam chodzić, a w szczególności dzieci, problem ten powinien być jak najszybciej rozwiązany.

Jak wyjaśnia Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy, na budowę ulicy Polnej miasto złożyło w wniosek o dofinansowanie inwestycji z Programu Rozwoju Dróg Gminnych i Powiatowych.

Niestety, wniosek został rozpatrzony odmownie – informuje Grzeszczuk. – Nie oznacza to, że inwestycja zostaje zaniechana, będzie jednak musiała być podzielona na kilka etapów i sfinansowana z budżetu Redy. Obecnie trwają przygotowania do procedury przetargowej, w celu wyłonienia wykonawcy dla odcinka od torów do ulicy Karłowicza.

raz

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (26)

Kolo 2018.04.17 21:15
Oceń:

Jakby na ul. Polnej mieszkał jedne z radnych lub ktoś z jego rodziny napewno ulicy była by już wyremontowana

Myślący 2018.04.17 17:09
Oceń:

Pamiętaj,gdzie kupujesz tam mieszkasz,a chytry i cwaniak przeważnie dwa razy traci.

problemproblemem 2018.04.17 15:28
Oceń:

Niestety ul. Polna oraz okolice tej ulicy nie są JEDYNYMI ulicami tak wyglądającymi w Redzie.. powstają co nowsze osiedla do zamieszkania ale niestety bez dróg.. Urzędnicy postawili na rozwijanie się miasta ale niestety zapominają co raz bardziej o tym co było i jest. od x lat mieszkam w Redzie i niestety o wszystko trzeba się prosić i to kilku krotnie a wszystko co robią to z łaską.

Opty 2018.04.17 10:12
Oceń:

Polna w kiepskim stanie, a Konwaliowa, Jaśminowa (płyty źle ułożone prze firmę budującą kanalizacje), Różana, Chabrowa ... można by wymieniać sporo ulic na Betlejem. Kilka ulic zrobionych z płyt, podobno umowa z dofinansowaniem mieszkańców ? Nikt oczywiście nie zna zasad. Dziwne i smutne - podatki płacimy wszyscy ! Ale mieszanie tego z polityka jest nie w porządku. Samorząd nie był wybierany ze względu na przynależność partyjną. Niestety czytając niektóre wpisy (PiSman) czuje w powietrzu szantaż : "dostaniecie pieniądze z budżetu jak wybierzecie PIsowców do samorządu" - no i co tu o naszej władzy sadzić ?

PISmen 2018.04.17 10:53
Oceń:

Opty ale taka prawda, niestety samorzad jest bardzo uzalezniony od polityki i nie udawaj, ze tego nie widzisz... to żaden szantaz tylko kalkulacja ;))) jak rządziło PO to dawali swoim, teraz spójrz na wyniki konkursów, nikogo z tych gmin gdzie rzadzi PO nie ma na liście... takze czysta kalkulacja, poza tym czas na zmiany, bo w Redzie od kilku lat jest stagnacja, nic się nie dzieje oprócz tego co jest zakichanem obowiazkiem ustawowym gminy... żadnych srodków na nic nie pozyskano, gdyby powiat nie zrobił Lesnej Cegielnianej i Semeko nie porobiło wokół swoich osiedli to co Redzki z samorzad z Krzemińskim na czele zrobił? słabo słabo przy sąsiadach Reda wypada...

key largo 2018.04.17 09:28
Oceń:

czas zrórznicować stawki podatku dla centrum gdzie ulice były budowane w koszcie mieszkania a dzielnicami willowymi gdzie mieszkancy oczekują budowy ulic z budżetu miejskiego. nie mówiąć o kosztach odsneiżania i wywozu nieczystosci i.t.p.100 numerow w bioku to mniejsze koszty wywozu jak 100 numerow willi. miasto staje sie drogie w utrzymaniu.

PISmen 2018.04.17 08:53
Oceń:

ta ulica to swoista wizytówka zapyziałego Ciechocina, tylko 12 Marca zrobili, bo ktoś im wniosek na schetynowke napisał, a reszta to co? ale na szczęście niedługo wybory i trza głosować na partię rzadzącą, bo tylko wtedy kasa bedzie dla gminy, a nie gdy rządzi PełO i stare radne policjanty

Mieszkaniec Betlejem 2018.04.17 08:42
Oceń:

Radny p.Pepliński obiecywał drogę od dawna, parę lat temu, przed wyborami jeżdził latem swoim AUDI i ciągnął zbity z desek pług w tumanach kurzu, bo chciał pokazać ludziom że równa drogę. Poprostu nie szło na to patrzeć,ten człowiek myśli że, ludzie są idiotami. Mieszka na ul. Karłowicza, od momentu gdy powstał asfalt na ul.12-tego marca, tyle go widzieliśmy na Polnej, gdyż teraz ma 50 m. do asfaltu, a nas ma głęboko w d***e, tak jak reszta jego kolesi z jego kochanej zakorzenionej KLIKI.

Z 2018.04.16 21:29
Oceń:

Ktoś pisze komentarze nie czyta z zrozumieniem. Gość chodził i pytał o drogę w UM na podstawie uzyskanej informacji kupił działkę więc nie rozumiem dogryzek pt za darmo, tanio itp. Płacimy podatki wszyscy takie same więc mamy prawo oczekiwać minimum oznak 21 wieku. Na rowerki to wiedzą gdzie się jeździ ale jak coś to zad**** i droga Polna. Na Betlejem to drogi się równa czarnoziemem ....a płyty kładzie na średnio uczęszczanych drogach te z Jasminowej kawałek Polnej by było . ... aczkolwiek chyba ślepy odbierał tę robotę bo płyty już klawiszują ostatnio dostałem po podwoziu aż miło więc może racja zacznijmy zbierać rachunki za naprawę zawieszenia....i do tego sympatycznego Pana będziemy chodzić pielgrzymkami....

Edi 2018.04.17 08:48
Oceń:

ale tak to jest, ze tylko liczy się osiedle łakowa i jakieś ochłapy rzuca za torami bo tam mieszka Okrój, a reszta... zwłaszcza ciechocino to zapomniana dziura i do póki tej kliki się nie przepedzi to bedzie tak dalej!!! obudźdzcie sie mieszkancy bo w tym piachu skńczycie ;) gdyby nie Semeko to Reda byłaby dziurą, ale zakorkowaną dziurą

Zdzisław 2018.04.16 18:56
Oceń:

Kupiłem tanio działke na wygwizdowie. Dej mnie za darmo droge! Mam horom curke!

Ha 2018.04.16 21:13
Oceń:

Tanio gościu tu tanie działki nie są i nigdy nie były....250zl za m2 jak tanio to kupuj

Myślący 2018.04.16 16:41
Oceń:

A co mają powiedzieć mieszkańcy MOŚCIE BŁOT? Tam jak leje to toną w błocie łącznie ze swoimi domami,a jak jest słoneczna pogoda to duszą się w kurzu i pyle niczym na Saharze! Tam też podobno obiecali asfalt na bagnach.!

wwo 2018.04.16 17:12
Oceń:

Trzeba było pomyśleć, zanim kupiło się tanie działki w szczerym polu otoczonym samymi rowami melioracyjnymi :p Miną lata, zanim jakiekolwiek drogi tam powstaną.

F 2018.04.16 21:56
Oceń:

Mości Błota to stare tereny zalewowe starsi mieszkańcy mogą potwierdzic...ktos sprzedał na działki i klops szczerze wspólczuje ...tam szambo z wodą pitną się miesza....masakra

Myślący 2018.04.16 16:33
Oceń:

A co mają powiedzieć mieszkańcy MOśCIE BŁOT w Redzie? jak jest deszcz to toną w błocie, a jak jest pogoda słoneczna to duszą się we własnym pyle niczym na Saharze dusić, tumany kurzu! Podobno im też obiecali ASFALT NA BAGNACH.

Dam 2018.04.16 21:59
Oceń:

Dobre znajdź firmę drogową która da na ten asfalt gwarancję. Jeszcze papraja się z bieżnia na stadionie bo firma ma problem z położeniem nawierzchni.....ubaw

OBSREWATOR 2018.04.16 16:19
Oceń:

czy te mieszkania i działki są kupowane przez internet , potem zdziwienie że niema asfaltu po wprowadzeniu się. burmistrz potrafi jedynie utrudniać ruch w redzie - przebudowa głównej krzyżówki - sezonem to będzie masakra która pomału już się ujawnia

Myślący 2018.04.16 16:12
Oceń:

Sama nazwa ulicy POLNA wskazuje na to gdzie ona może się znajdować! Zapewne w polu! Czy widział ktoś asfalt na polu? Więc skąd nagle takie zdziwienie,że nigdy on tam się nie pojawi.

Mieszkaniec 2018.04.16 16:06
Oceń:

Przy polnej nie mieszka burmistrz ani radny ani inny przyd***s więc im nie zależy. Najbliższy radny mieszka przy ul. Oginskiego i tam wyłożona jest plyta jumbo. Brawo.

tomi 2018.04.16 17:27
Oceń:

Najpierw cwaniaki kupują działki za pół darmo na wygwizdowiu, a potem całe miasto ma płacić za ich cwaniactwo. To tacy swiezi mieszkańcy niech się wstydzą, bo chyba widziały galy co brały

Mamag 2018.04.16 19:52
Oceń:

O ludzie! Głupota nie boli co?! Jak czytam coś takiego to nóż w kieszeni się otwiera... Pewnie jesteś tym wielkim Redzianinem szczesciarzem z dziada pradziada co kupił 40 m2 mieszkania na semeko. Ja mieszkam w bloku na Betlejem a mieszkam w Redzie od urodzenia. Co się tyczy działek to chyba nie wiesz co piszesz bo działki tańszej niż 100 tys to tu nie znajdziesz. Ok kupowali działkę budowali dom nie było drogi... Ale ja osobiście mieszkam w tej dzielnicy Redy 5 lat i tyle samo lat już słyszę że od przyszłego roku zaczną. Jesteśmy takimi samymi mieszkańcami Redy i nie rozumiem dlaczego Twoim zdaniem normalnym jest że dzieci dajmy na to w centrum maja REMONTOWANE chodniki a nasze dzieci mają chodzić do szkoły w KALOSZACH bo inaczej nie mogą bo tu nawet chodnika nie ma! Pozdrawiam serdecznie ale nie zapraszam Pana do naszej spokojnej dzielnicy na rodzinne wycieczki rowerowe... Niech Pan sobie ze swoich podatków zarząda od miasta Redy rower stacjonarny bo to przecież Pana podatki a nie chce Pan płacić za NASZĄ drogę.

gizela 2018.04.17 08:50
Oceń:

przestan te farmazony pisać, a ile ty aż tych podatków płacisz co?

Jacek 2018.04.16 15:34
Oceń:

w um redy największa gwiazda i mądralą jest ta od siedniu bolesci sekretarz przywieziona w teczce, a pan Jaworek to spoko gośćiu, ale co on moze?

megaosa 2018.04.16 15:30
Oceń:

Sprawa jest prosta niedługo mamy wybory samorządowe i myśle że mieszkańcy Betlejem będą wiedzieli jakgłosować.Przed poprzednimi wyborami p.Pepliński przysięgał ze droga będzie zrobiona najpóźżniej za 2 lata mineły 4 i nadal zbywaja mieszkańców obiecankami.Jeszcze jedno myśle że wszyscy mieszkańcy tego rejonu powinni zbierać rachunki z warsztatów samochodowych bo jest możliwość zwrotu kosztów z UM w Redzie.

Kasia 2018.04.16 15:23
Oceń:

Jeśli tym urzędnikiem był pan Jaworek to niestety ale zatrzymał się jakieś 20 lat temu...