27.04.2018 12:10 2 mike/Wejherowo.pl

Sukces wejherowskiego chóru na arenie ogólnopolskiej

Źródło: Wejherowo.pl

Podczas I Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralnego „Musica in Urbe”, który odbył się w Bydgoszczy, Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” zdobył Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych. Otrzymał też Nagrodę Specjalną za dramaturgię prezentacji programu konkursowego.

Łącznie w czterech kategoriach festiwalu swoje dokonania przedstawiło 12 chórów z całej Polski. Chór „Camerata Musicale” zaprezentował cztery utwory o zróżnicowanym charakterze: dwa sakralne i dwa świeckie. Jeden z nich był odśpiewany w języku kaszubskim.

Staramy się promować muzykę naszego regionu i dzielić się nią z innymi zespołami na arenie ogólnopolskiej – zaznacza Aleksanda Janus, dyrygent chóru.

Szczególne znaczenie ma Nagroda Specjalna Dziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy za dramaturgię prezentacji programu konkursowego. Jury przyznało ją dyrygent wejherowskiego chóru poza regulaminem. To zasługa starannego doboru repertuaru i dostosowania go do możliwości zespołu.

Z festiwalu przywozimy do Wejherowa moc niezapomnianych wrażeń, inspirację płynącą ze spotkania z innymi zespołami, w tym z zaprzyjaźnionym chórem żeńskim Gaudeamus, który na festiwalu został nagrodzony Srebrnym Dyplomem w kategorii chórów jednorodnych. Atmosfera na festiwalu była naprawdę wyjątkowa, dlatego z dużym zaangażowaniem przystępujemy do nowych wyzwań stawianych nam przez naszego dyrygenta – podkreśla Monika Prochera, prezes chóru.

Chór „Camerata Musicale” zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania. Można spróbować swoich sił, przychodząc we wtorki i czwartki do Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiego. Próby odbywają się w godzinach 19:00–21:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...