09.05.2018 09:08 3 mike/WKS Wejherowo

Gryf Wejherowo podejmuje ROW 1964 Rybnik

Źródło: WKS Gryf Wejherowo

Pod wodzą nowego trenera, Tomasza Kotwicy, Gryf Wejherowo zmierzy się w środę (9 maja) o godzinie 17:00 z ROW 1964 Rybnik. Transmisję z meczu będzie można obejrzeć na żywo na naszym portalu.

Przed żółto-czarnymi kolejna szansa na wzbogacenie swojego dorobku punktowego i poprawę miejsca w ligowej tabeli. Nadal wejherowianie nie mogą być w pełni spokojni, jeśli chodzi o utrzymanie się w II lidze, choć można mieć nadzieję, że sobotnie (5 maja) wyjazdowe zwycięstwo nad Legionovią Legionowo dodatkowo zmotywuje ich do skutecznej gry.

Środowe spotkanie będzie też ważne dla Tomasza Kotwicy, byłego piłkarza i szkoleniowca Gryfa, który poprowadzi tymczasowo zespół przez trzy najbliższe mecze. O kulisach odejścia Jarosława Kotasa, dotychczasowego trenera wejherowian, pisaliśmy w tym artykule.

ROW 1964 Rybnik to drużyna, która obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Domeną rybniczan są zwycięstwa na własnym terenie, jednak to nie oznacza, że piłkarzy Gryfa czeka łatwa przeprawa. Wystarczy wspomnieć, że w szeregach gości zagrają dwaj weterani ekstraligowych boisk – Mariusz Muszalik i Mariusz Zganiacz. Najlepszym napastnikiem gości jest Sebastian Musiolik, który ma na koncie siedem goli w tym sezonie.

W szeregach żółto-czarnych na pewno zabraknie Wickiego, którego czeka przymusowa pauza za czerwoną kartkę, którą otrzymał w poprzednim meczu w Legionowie. Sędzią środowego spotkania będzie Konrad Aluszyk z Gorzowa Wielkopolskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...