09.05.2018 11:08 0 mike/mat. pras.

„Dziady” lekiem na całe zło, czyli pełnia życia po sześćdziesiątce

Mat. pras.

Znani aktorzy, wartka akcja, a przede wszystkim – ogromna dawka dobrego humoru. To wszystko czeka na widzów Wejherowskiego Centrum Kultury, którzy wybiorą się 28 maja na spektakl „Andropauza 3, czyli jak żyć i nie zwariować”. To już trzecia odsłona popularnej komedii z elementami absurdu.

Na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury zobaczymy Agatę ZałęckąMacieja DamięckiegoPiotra Pręgowskiego, Sylwestra Maciejewskiego i Piotra Dąbrowskiego. „Andropauza 3” to zabawna i pewna przygód opowieść o perypetiach Hrabiego, Behemota, Sławka Komandosa i Niewyżytego – dziarskich studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zostali wyrzuceni z klasy. Postanowili zatem podjąć ryzykowną walkę z systemem i złym losem. Ich zdaniem kompletną degrengoladę w szkole może powstrzymać tylko wystawienie „Dziadów” Mickiewicza.

Niewyżyty, który jest reżyserem teatralnym pozbawionym prawa do wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie da się się wystawić. Aktorzy więc się buntują i postanawiają zaangażować gwiazdę światowego formatu – Stevena Spielberga. Aby osobiście zaproponować mu kontrakt, chcą dotrzeć do Hollywood jachtem… barona Munchausena. I nie przeszkadza im fakt, że żaden z nich nie ma pojęcia o żeglowaniu.

„Andropauza 3” to zabawna opowieść o jesieni życia, z oczywistym przesłaniem, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Sztukę napisali oraz wyreżyserowali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego.

Początek spektaklu przewidziano na godzinę 20:15. Bilety można nabyć w WCK lub online.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...