15.05.2018 13:40 8 raz

Puck: Niebezpieczna droga przez Wojska Polskiego

Źródło: FB/Puck

Zarówno infrastruktura na ulicy Wojska Polskiego w Pucku, jak i zachowania kierowców nie sprzyjają bezpieczeństwu podróżujących tą trasą rowerzystów, często osób w starszym wieku. Na szczęście, wedle zapowiedzi władz miasta, niebawem trakt doczeka się modernizacji.

Mieszkańcy Pucka zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa na ulicy Wojska Polskiego. Jak zauważyli, każdego roku ruch na tej trasie jest większy, droga ta stała się wręcz najbardziej ruchliwą ulicą w mieście. To z kolei się wiąże z pogorszeniem bezpieczeństwa, na przykład rowerzystów.

Chcę zwrócić uwagę na odcinek od ulicy Kaszubskiej do PGK, z którego głównie korzystają działkowicze jednych i drugich Rodzinnych Ogródków Działkowych w liczbie kilkuset, najczęściej pieszo lub rowerem, bo parkingów przy działkach też brakuje – napisała na jednym z facebooowych forów dotyczących Pucka jedna z mieszkanek. – Wybudowany w 1985 roku chodnik tymczasowy, choć już mocno nadgryziony zębem czasu, jest i jakoś pieszym służy. Gorzej wygląda sprawa z rowerzystami, szczególnie tymi w wieku 70 plus, którzy, pomni zakazu jazdy chodnikiem, jeżdżą jezdnią. Każdego lata jestem świadkiem różnych kolizji powodowanych przez pędzące tą drogą, pomimo ograniczenia szybkości do 60 km/h, samochody z udziałem rowerzystów – zauważyła internautka.

I zaapelowała, by na wspomnianym odcinku wprowadzić zakaz wyprzedzania oraz ograniczyć dopuszczalną prędkość. Przydałoby się również wyznaczenie ścieżki rowerowej na części chodnika.

Sprawę skomentowała Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. Jak poinformowała, decyzja o poprawie sytuacji w tym miejscu zapadła kilka miesięcy temu.

Otóż wszystko gotowe, zlecenie przekazane i prawdopodobnie w czerwcu lub lipcu rozpocznie się remont tego ciągu pieszo-rowerowego – napisała gospodyni miasta. – Czekaliśmy na pozyskanie dofinansowania na ten cel ze starostwa powiatowego, bo to droga powiatowa, oraz z budżetu miasta dokładamy podobną pulę, choć nieco większą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...