19.05.2018 14:02 2 Kwt/UM Władysławowo

Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego we Władysławowie

wladyslawowo.pl/archiwum

Zakup i montaż 10 samoobsługowych stacji serwisowych dla rowerów, bezobsługowy Park Linowy, instalacja zewnętrznego defibrylatora na terenie Ostrowa czy instalacja „sprytnych ławek” solarnych z dostępem do internetu i możliwością ładowania telefonów. Między innymi takie projekty zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego we Władysławowie.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 350 tysięcy złotych, z czego kwota przeznaczona na realizację zadań miejskich to 200 tysięcy złotych, a na realizację zadań wiejskich – 150 tys. złotych.

Wytyczenie dróg dla rowerów z elementami ścieżki zdrowia w Chłapowie, wykonanie drogowego spowalniacza ruchu samochodów, wymiana istniejących koszy na śmieci, montaż uchwytów flagowych na słupach oświetleniowych przy ul. Plażowej w Ostrowie oraz zakup drzewców i flag, wykonanie treningowego boiska piłkarskiego we Władysławowie, zamontowanie radarowych wyświetlaczy prędkości, wykonanie utwardzonych zatoczek postojowych. Mieszkańcy Władysławowa w tym roku mieli sporo pomysłów na to, jak polepszyć warunki życia w swojej gminie. Do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego zakwalifikowano 18 propozycji. Koszt szacunkowy pojedynczego projektu nie mógł przekroczyć 100 tysięcy złotych.

Trwa weryfikacja zgłoszonych projektów, opublikowanie ostatecznej listy zakwalifikowanych do głosowania projektów odbędzie się najpóźniej 10 lipca. Ogłoszenie wyników natomiast będzie możliwe 10 października.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego we Władysławowie odbyła się 2016 roku. Swoje propozycje mógł złożyć każdy mieszkaniec miasta, który ukończył szesnasty rok życia, oraz organizacja pozarządowa, której siedziba, siedziba oddziału lub realizacja zadań publicznych odbywała się na terenie gminy Władysławowo. Do wydania było 250 tysięcy złotych. Każdy z mieszkańców mógł oddać głos na co najmniej jeden, a maksymalnie – pięć projektów. Kartę należało podpisać i podać swoje dane. Punkty z urnami znajdowały się w pięciu punktach handlowych na terenie Władysławowa oraz w siedzibie urzędu miasta. Najwięcej głosów oddano drogą elektroniczną.

W 2017 roku na budżet obywatelski gmina Władysławowo przeznaczyła 350 tysięcy złotych. Zgłaszanie projektów i głosowanie tym razem objęło mieszkańców całej gminy, a zrealizowane mogły zostać minimum cztery pomysły.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...