20.08.2018 08:35 0 mike/mat. pras.

Prawie 400 biegaczy wystartowało w Szemudzie

Mat. pras.

W minioną sobotę (18 sierpnia) w Szemudzie niemal 400 biegaczy z całej Polski stanęło na startach kolejnej odsłony imprezy z cyklu Kaszuby Biegają 2018. Największą uwagę przykuwał oczywiście 10-kilometrowy Kaszubski Bieg Lesoków, ale w biegach towarzyszących świetnie bawiły się całe rodziny.

Biegi towarzyszące na 100, 400 i 1000 metrów zorganizowano przed godziną 11:00, a więc przed przed startem ostrym Kaszubskiego Biegu Lesoków na 10 kilometrów. W imprezie zastosowano elektroniczny pomiar czasu.

Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras.

Ogółem na startach stawiły się 373 osoby, z czego na starcie biegu głównego – 284 zawodników. Biegacze byli sklasyfikowani w 15 kategoriach. Każdy uczestnik otrzymał medal, natomiast najlepsi – nagrody finansowo-rzeczowe.

Pierwszy na metę Kaszubskiego Biegu Lesoków wbiegł Adam Głogowski z Gdyni. Za nim uplasowali się kolejno Andrzej Kuśmirek z Czaplinka oraz Dawid Garski z Dąbia. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Kujawska z Żukowa. Na miejscu drugim miejscu była Alicja Misiak z Susza, a na trzecim – Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Szczegółowe wyniki Kaszubskiego Biegu Lesoków są dostępne tutaj.

Dziękuję służbie medycznej, straży pożarnej gminy Szemud, niezastąpionym wolontariuszom, mediom oraz gminie Szemud – mówił Henryk Miotk, dyrektor cyklu Kaszuby Biegają.

Kaszubski Bieg Lesoków był ósmą spośród dwunastu imprezą tegorocznego VI cyklu Kaszuby Biegają. Kolejny etap już za tydzień w sobotę (25 sierpnia), w Bąkowie (gm. Kolbudy).