06.09.2010 09:44 0

Marcin Chabowski po raz trzeci zwyciężył w Biegu Westerplatte

Marcin Chabowski zawodnik WKS Flota Gdynia po raz trzeci z rzędu zwyciężył w Biegu Westerplatte. Przed startem zawodników już tradycyjnie złożono kwiaty na grobie mjr Sucharskiego. W tegorocznym już 48 Biegu Westerplatte udział wzięło, aż 740 zawodników i zawodniczek.

Pierwszy zawodnik, Marcin Chabowski uzyskał czas 29:51,97. Drugie miejsce zdobył zawodnik UKS Ekonomik Maratończyk Elbląg -Michał Breszka, z czasem 30:14,81. Na trzeciej pozycji uplasował się Karol Rzeszewicz z klubu Zantyr Sztum, z czasem 30:18,19. Zwycięzca wygrał nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych.

Wśród kobiet najszybsza był Swietłana Kudzelich (Białorusinka z Mińska), która uzyskała czas 35:28,66. Na drugi miejscu przybiegła również Białorusinka, Aleksandra Dubilina z czasem 35:43,81. Trzecia dobiegła Wioletta Kryza z czasem 35:51,03.