pełna wersja
pilne

Gmina Luzino: W piątek (20 października) wprowadzono zakaz spożywania wody z wodociągu publicznego w Wyszecinie. Zakaz obejmuje miejscowośći: Wyszecino i Barłomino

Widziałeś coś ciekawego?

23 października 2017

Spowolnień nie da się uniknąć na krajowej szóstce w stronę Wejherowa, co dotyczy Strzebielina i przede wszystkim Gościcina. Na szczęście, nie są to szczególnie uciążliwe korki. Zwolnić trzeba też w Bolszewie na Szkolnej i Zamostnej do ronda. W samym Wejherowie zagęszcza się ruch na Sobieskiej, Przemysłowej, Granicznej i Ofiar Piaśnicy. W Redzie zwalniamy na Puckiej przy dojeździe do skrzyżowania z Gdańską. W Rumi natomiast ciasno jest na Grunwaldzkiej przed wiaduktem i na Dąbrowskiego, a także na Starowiejskiej. W Gdyni zwolnić trzeba przede wszystkim na Morskiej, na wysokości Parku Kilońskiego w kierunku Grabówka. Ciasno jest też na Chylońskiej, Hutniczej i na Estakadzie Kwiatkowskiego. Obwodnica Trójmiasta nie sprawia problemów kierującym, natomiast zagęszcza się ruch na drogach zjazdowych z tej trasy – na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz na Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku. Utrzymuje się spowolnienie na krajowej 20-stce przed rondem w Chwaszczynie. Najgorszy korek utworzył się od strony Miszewa i liczy on około dwóch kilometrów.

Stopniowo zwiększa się ruch na krajowej szóstce, ale nie można tu mówić o jakimś opóźnieniu czy utrudnieniach. Podobna sytuacja występuje na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie ciaśniej jest na Strzeleckiej, Sobieskiego i 12 Marca, zwłaszcza na drodze do Redy. Tam z kolei kierowcy redukują biegi jedynie na Gdańskiej w kierunku Rekowa. Z niewielkim opóźnieniem trzeba się też liczyć na Dąbrowskiego i Sobieskiego w Rumi, w stronę Gdyni. Przypominamy też, że wyłączony z ruchu jest fragment ulicy Gdańskiej, gdzie trwa remont. Większe utrudnienia czekają na Hutniczej i Morskiej w Chyloni oraz na trasie Kosakowo-Pogórze. W cierpliwość należy się również uzbroić dojeżdżając do ronda w Chwaszczynie od strony Karczemek. Spokojnie jest na obwodnicy i drogach wojewódzkich powiatu puckiego.

20 października 2017

Opóźnienie wciąż występuje na krajowej szóstce w Gościcinie. Problemy sprawia też Zamostna w Bolszewie, w obu kierunkach, na odcinku od krajówki do ronda. Jeśli chodzi o Wejherowo, to w miarę możliwości należy omijać ulice Sobieskiego i Rybacką. Największe utrudnienia czekają jednak kierowców w Redzie, korkuje się przede wszystkim Pucka, Gdańska, Obwodowa i Morska. Jeśli chodzi o Rumię, to drobne problemy sprawiają ulice Dębogórska, Dąbrowskiego i Sobieskiego, zwłaszcza na trasie w kierunku Półwyspu. Ze sporym opóźnieniem trzeba się też liczyć na Hutniczej w Chyloni. Płynnie natomiast odbywa się ruch na obwodnicy Trójmiasta.

Coraz więcej samochodów pojawia się na ulicy Młyńskiej i Wilczka w Luzinie. Opóźnienie odczuwalne jest również na krajowej szóstce w Gościcinie, zwłaszcza na trasie w kierunku Lęborka, a także na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie w stronę Orla. Jeśli chodzi o Wejherowo, to kierowcy redukują biegi na Przemysłowej, Sobieskiego, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy. Największy korek czeka jednak na Puckiej w Redzie w kierunku miasta oraz na Gdańskiej w stronę Rekowa. Przypomnijmy, że droga ta jest obecnie częściowo przebudowywana. Ciasno jest też na Sobieskiego i Gdańskiej w Rumi, ta ulica z powodu prac jest częściowo wyłączona z ruchu. Bez większych problemów kierowcy poruszają się głównymi arteriami powiatu puckiego.

Pożar samochodu na ulicy Pomorskiej w Gniewinie.

Przybywa aut na krajowej szóstce w Gościcinie, w stronę Wejherowa, gdzie w pobliżu skrzyżowania ze Słoneczną i Szeroką utworzył się kilometrowy korek. W samym Wejherowie coraz tłoczniej jest na głównej przelotówce, jednak nie tworzą się uciążliwe zatory. Gęsto jest też na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Ofiar Piaśnicy, gdzie trwają utrudnienia związane z modernizacją skrzyżowań. W Redzie największe problemy można napotkać przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, a w Rumi – na Sobieskiego, od Towarowej do Sabata. W Gdyni wciąż przytyka się Morska od Owsianej do zjazdu z obwodnicy. Gęstnieje też ruch na Hutniczej przy dojeździe do estakady. Nie da się też sprawnie przejechać przez Grabówek w stronę centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal jest dość spokojnie. Utrzymują się też korki przy zjazdach w Chwarznie i na Karwinach w Gdyni oraz w Gdańsku na Osowej. Kierowcy, którzy podróżują krajową 20-stką, muszą się liczyć z utrudnieniami przed rondem w Chwaszczynie, gdzie formują się kilkusetmetrowe korki z każdej strony.

Na głównych drogach regionu na razie panuje spokój. Krajowa szóstka umożliwia sprawne pokonanie trasy z Lęborka do Wejherowa. Z lekkimi spowolnieniami trzeba się liczyć jedynie w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie stopniowo gęstnieje ruch wokół głównych skrzyżowań przy I Brygady Pancernej. Podobnie jest na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Chopina i 12 Marca. W Redzie przybywa aut na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką, w obie strony, natomiast w Rumi – na Żwirki i Wigury, Starowiejskiej oraz Sobieskiego za wiaduktem, w stronę Janowa. Dość sprawnie dojeżdżamy do granic Gdyni, jednak Morska zaczyna się korkować już w Cisowej i dalej – od estakady do Grabówka. Przytyka się też zjazd z Chylońskiej na Morską. Tłoczno jest również na Obłużu, zwłaszcza w pobliżu krzyżówki Płk. Dąbka z Kwiatkowskiego. Bez najmniejszych problemów można pokonać Obwodnicę Trójmiasta, natomiast kłopoty pojawiają się na drogach zjazdowych z tej trasy. W korku postoimy na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz na Spacerowej i dolnym odcinku Słowackiego w Gdańsku.

19 października 2017

Mimo że od kolizji dwóch aut na krajowej szóstce w Kębłowie minęły już ponad dwie godziny, nadal utrzymuje się tam korek, przede wszystkim w kierunku Luzina. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta gigantyczny zator rozciąga się między węzłami Karwiny i Matarnia. Podobnie jest w stronę Gdyni – kierowcy stoją w korku od węzła Karczemki prawie do Osowej. Na północy Gdyni zaczynają się na dobre przytykać drogi dojazdowe do Obłuża, a więc estakada, a także Janka Wiśniewskiego. Ciasno jest też na Hutniczej, Morskiej (od Grabówka w stronę Chyloni) i Chylońskiej. Na szczęście, przez Rumię da się przejechać w miarę płynnie. Korkuje się za to skrzyżowanie Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Redzie dość ciasno jest przy dojeździe do Puckiej od strony Łąkowej. Zwolnić trzeba też przed skrzyżowaniem Rzemieślniczej z Wejherowską. W Wejherowie przytyka się Gdańska przy dojeździe do Rybackiej, poza tym da się przejechać w miarę sprawnie tranzytową szóstką. Ciasno jest też na Sobieskiego i 3 Maja.

Około godziny 13:40 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych w Kębłowie na drodze krajowej nr 6. Korek od strony Gościcina nadal ma około dwóch kilometrów. Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło też na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie dachowało auto – w kierunku Gdańska tworzą się korki, począwszy od wjazdu na ekspresówkę w Chyloni. Przez Wejherowo przejedziemy w miarę płynnie, przynajmniej jeśli chodzi o tranzytową szóstkę. Zwolnić natomiast należy na Przemysłowej, Granicznej i Ofiar Piaśnicy. To samo dotyczy Sobieskiego, 12 Marca i Pomorskiej. W Redzie zagęszcza się ruch na Puckiej, w obu kierunkach. W Rumi natomiast coraz tłoczniej jest na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i na Sobieskiego, na wysokości Janowa. Jeśli chodzi o Gdynię, w korku stoją kierowcy od Puckiej do estakady. Sama estakada również stopniowo przytyka się w kierunku Obłuża. Dotyczy to także ulicy Unruga. Na Morskiej z kolei formuje się korek od Grabówka do Chyloni.

Dachowanie samochodu na Obwodnicy, na wysokości Demptowa. Droga w kierunku Gdańska nieprzejezdna – informuje Karol.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×