pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

20 kwietnia 2018

Fot. Marek/TTM

Potwierdziły się obawy, które zresztą były dość oczywiste. Z powodu prac prowadzonych na drodze krajowej nr 6, cała Rumia stoi w korku, i to praktycznie w obie strony. Jadący w kierunku Wejherowa (i z Wejherowa do Gdyni) mogą spróbować objazdu ulicami Towarową, Cegielnianą i Leśną w Redzie.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni przypomina kierowcom o zamknięciu ruchu na ulicy Marszewskiej w sobotę (21 kwietnia).

Sytuacja na drogach regionu jest w miarę stabilna. Na krajowej szóstce punktowe spowolnienia utrzymują się jeszcze w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie, jednak ruch odbywa się dość płynnie w obu kierunkach. Przypominamy o policyjnych kontrolach na tej trasie. W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, na poważniejsze utrudnienia można się natknąć na ulicy Ofiar Piaśnicy, gdzie powstaje nowe rondo. Zwalniamy również w centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie przytyka się zjazd z Puckiej na Gdańską i okolice skrzyżowania z Łąkową. W Rumi na razie nie ma uciążliwych korków, choć zagęszcza się ruch wokół skrzyżowania Grunwaldzką z Ceynowy, gdzie planowane są prace drogowe. W Gdyni problemy mogą napotkać kierowcy poruszający się ulicą Morską od Leszczynek do centrum. Ponadto zmianę świateł można stracić przy zjeździe z obwodnicy w Chyloni. Na szczęście, jest to jedyne utrudnienie na ekspresówce. Powoli odpuszczają też korki na ulicach zjazdowych z tej trasy. Zator utrzymuje się jeszcze na krajowej 20-stce, przy dojeździe od południa do ronda w Chwaszczynie. W powiecie puckim nadal bez utrudnień. Niewielkie spowolnienia są możliwe na trasie z Celbowa do Pucka, przed rondami w Krokowej i Gnieżdżewie oraz na ulicy Gdańskiej we Władysławowie.

Utrzymuje się spory ruch na północy Gdyni, zwłaszcza na Morskiej, na odcinku od Cisowej do Chyloni, a także na Płk. Dąbka na Obłużu i na Hutniczej. Podobnie jak przed godziną, problemów kierującym nie sprawia Obwodnica Trójmiasta. Uciążliwe spowolnienia utrzymują się za to na zjazdach z ekspresówki – na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej i dolnym odcinku Słowackiego w Gdańsku. Wciąż zakorkowany jest dojazd do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, i to praktycznie z każdej strony. Wyjątkowo dobre warunki drogowe panują zarówno w Redzie, jak i w Rumi, choć może być to, niestety, cisza przed burzą. O godzinie 9:00 mają ruszyć prace na krajowej szóstce, a obie jezdnie na odcinku od Ceynowy do centrum handlowego mają być zwężone do jednego pasa ruchu. W Wejherowie trwa spokojny poranek na drogach. Na większe utrudnienia można narzekać w zasadzie jedynie na Ofiar Piaśnicy, w pobliżu nowo powstającego ronda. Całkiem pozytywnie też zaskakuje krajowa szóstka od Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia są możliwe w Luzinie i Kębłowie, natomiast rozładował się korek w Gościcinie. W powiecie puckim utrzymuje się spory ruch przy dojeździe od południa do Władysławowa. Całkiem duże poruszenie można zauważyć też przed rondem w Krokowej i na odcinku Darzlubie–Połczyno.

Na krajowej szóstce, przy dojeździe do Gościcina od strony Kębłowa, widać, że poranny szczyt komunikacyjny rozpoczął się na dobre. Zator w tym miejscu ma ponad kilometr. Z niewielkim spowolnieniem za trasie z Lęborka do Wejherowa trzeba się też liczyć przed światłami w Luzinie. A jeśli chodzi o krajową szóstkę, policjanci z KWP Gdańsk zapowiadają dzisiaj kontrole kaskadowe prędkości na tej trasie, co warto mieć na uwadze. W Wejherowie korkują się okolice skrzyżowania I Brygady Pancernej z 12 Marca. Gęstnieje też ruch na Ofiar Piaśnicy i w centrum, na końcowym odcinku Sobieskiego, czyli przy dojeździe do 3 Maja. W Redzie na razie podróżujemy bez większych przeszkód. Podobnie jest póki co w Rumi, choć trzeba przypomnieć, że dzisiaj od godziny 9:00 mają się zacząć prace związane z awaryjną naprawą kolektora ściekowego. Niestety, droga krajowa nr 6, na odcinku od Ceynowy do zjazdu do centrum handlowego, zostanie zwężona do jednego pasa ruchu, i to po obu stronach. Utrudnienia mają potrwać aż do poniedziałkowego popołudnia. Na północy Gdyni stopniowo przybywa aut na Morskiej w okolicach skrzyżowania z obwodnicą w Chyloni. Podobnie jest przy zjeździe z Obłuża na estakadę. Obwodnica Trójmiasta jest całkowicie przejezdna. Znacznie gorzej jest z krajową 20-stką przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa – tam korek liczy dobre dwa kilometry. Na północy regionu większy ruch panuje we Władysławowie – od ronda do krzyżówki z Drogą Chłapowską. Przyczyną może być zamknięcie bezpośredniej drogi do Łebcza. Coraz więcej aut pojawia się też w centrum Pucka.

19 kwietnia 2018

Z powodu śmiertelnego wypadku na trasie między Leśniewem a Darzlubiem nadal zablokowana jest droga na tym odcinku. Apelujemy o ostrożną jazdę. Duże utrudnienia pojawiły się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. Problemy zaczynają się już przed węzłem Matarnia, a kończą się dopiero w pobliżu Karwin. Zator nie odpuszcza też przed rondem w Chwaszczynie, gdzie najdłużej postoimy od strony Dąbrowy – tam korek liczy ponad 2 kilometry. Na krajowej szóstce sytuacja jest podobna jak przed godziną. Przytyka się dojazd do Gościcina od strony Bolszewa i zator liczy w tym miejscu kilkaset metrów. Ze spowolnieniem trzeba się też liczyć w Luzinie. W Wejherowie utrudnienia utrzymują się przede wszystkim w obrębie centrum, a więc na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy, w pobliżu budowy nowego ronda. W Redzie trzeba zachować ostrożność przede wszystkim przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, a w Rumi – na węźle drogowym na wiadukcie. W powiecie puckim spowolnienie panuje na odcinku od Władysławowa do Swarzewa oraz w samym centrum Pucka.

GDDKiA poinformowała o nieuniknionych korkach na drodze krajowej nr 6 w Rumi. Od piątku (godz. 9:00) do poniedziałku. Trasa będzie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku między ul. Ceynowy a skrzyżowaniem ze zjazdem do Centrum Handlowego Port Rumia. Powodem jest konieczność awaryjnej naprawy kolektora ściekowego.

Tragiczne informacje dotarły do nas z trasy między Darzlubiem a Leśniewem. W wyniku wypadku z udziałem trzech samochodów na miejscu zginęła kobieta, której nie udało się uratować, mimo podjętej reanimacji. Choć to informacja mniej istotna, droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Powoli zagęszcza się ruch na trasie z Wejherowa do Lęborka, zwłaszcza w Gościcinie, gdzie jest dość poważnie korkuje dojazd od strony Bolszewa. Dwie zmiany świateł można też stracić w Luzinie. W Wejherowie korkują się przede wszystkim ulice w centrum, zwłaszcza Sobieskiego przy dojeździe do 3 Maja i Rzeźnicka. Tłoczno robi się też na Ofiar Piaśnicy, w pobliżu nowo budowanego ronda. W Redzie zwolnić trzeba przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, w Rumi natomiast korkuje się głównie dojazd do wiaduktu na tranzytowej szóstce od strony Janowa. Coraz trudniej jest dostać się na północ Gdyni. Korkuje się Janka Wiśniewskiego w stronę estakady i sama estakada. Nie rozpędzimy się także na Hutniczej do skrzyżowania z Pucką i na Morskiej przy dojeździe do obwodnicy. Jeśli chodzi o samą Obwodnicę Trójmiasta, zator utworzył się na odcinku od Osowej do Karwin na jezdni w stronę Gdyni. Korkuje się dojazd krajową 20-stką do ronda w Chwaszczynie od strony Gdyni-Dąbrowy. Poza wspomnianym odcinkiem Darzlubie–Leśniewo, w powiecie puckim trzeba uważać na 216-stce między Władysławowem a Swarzewem, gdzie panuje całkiem spory ruch. Tłoczno jest też w centrum Pucka.

Około godziny 14:20 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na trasie między Darzlubiem a Leśniewem. Droga jest częściowo zablokowana.

Powoli uspokaja się sytuacja na drogach regionu, zwłaszcza w Rumi, gdzie zwolnić trzeba już jedynie na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. Podobnie jest na zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. Przytyka się ulica Morska przy dojeździe do skrzyżowania z obwodnicą. Podobnie jest na Hutniczej i Puckiej. Całkiem sprawnie można za to dostać się do śródmieścia zarówno Morską, jak i Janka Wiśniewskiego. Spokojnie jest też w Redzie. Podobnie jak przez cały poranek, problemów kierującym nie sprawia Obwodnica Trójmiasta. Przy dojeździe do Matarni od strony Gdyni możliwe jest niewielkie spowolnienie, ale nie tworzą się w tym miejscu szczególnie uciążliwe korki. W miarę uspokoiła się też sytuacja wokół ronda w Chwaszczynie. Zwolnić trzeba około 200–300 metrów przed tym węzłem drogowym. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa również jest wolna od korków. Zmianę świateł można stracić w Luzinie. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przy dojeździe do Gościcina od strony Kębłowa. W Wejherowie nieco większe zagęszczenie ruchu panuje w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy w pobliżu nowo powstającego ronda. Na północy regionu również jest spokojnie. Ostrożność należy zachować przy dojeździe do głównych skrzyżowań, zwłaszcza w Piaśnicy, Połczynie i Celbowie. Coraz więcej aut można napotkać na nadmorskiej 215-stce w pobliżu Jastrzębiej Góry. Zwalniamy też na trasie z Władysławowa do Swarzewa.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×