pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

20 października 2017

Opóźnienie wciąż występuje na krajowej szóstce w Gościcinie. Problemy sprawia też Zamostna w Bolszewie, w obu kierunkach, na odcinku od krajówki do ronda. Jeśli chodzi o Wejherowo, to w miarę możliwości należy omijać ulice Sobieskiego i Rybacką. Największe utrudnienia czekają jednak kierowców w Redzie, korkuje się przede wszystkim Pucka, Gdańska, Obwodowa i Morska. Jeśli chodzi o Rumię, to drobne problemy sprawiają ulice Dębogórska, Dąbrowskiego i Sobieskiego, zwłaszcza na trasie w kierunku Półwyspu. Ze sporym opóźnieniem trzeba się też liczyć na Hutniczej w Chyloni. Płynnie natomiast odbywa się ruch na obwodnicy Trójmiasta.

Coraz więcej samochodów pojawia się na ulicy Młyńskiej i Wilczka w Luzinie. Opóźnienie odczuwalne jest również na krajowej szóstce w Gościcinie, zwłaszcza na trasie w kierunku Lęborka, a także na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie w stronę Orla. Jeśli chodzi o Wejherowo, to kierowcy redukują biegi na Przemysłowej, Sobieskiego, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy. Największy korek czeka jednak na Puckiej w Redzie w kierunku miasta oraz na Gdańskiej w stronę Rekowa. Przypomnijmy, że droga ta jest obecnie częściowo przebudowywana. Ciasno jest też na Sobieskiego i Gdańskiej w Rumi, ta ulica z powodu prac jest częściowo wyłączona z ruchu. Bez większych problemów kierowcy poruszają się głównymi arteriami powiatu puckiego.

Pożar samochodu na ulicy Pomorskiej w Gniewinie.

Przybywa aut na krajowej szóstce w Gościcinie, w stronę Wejherowa, gdzie w pobliżu skrzyżowania ze Słoneczną i Szeroką utworzył się kilometrowy korek. W samym Wejherowie coraz tłoczniej jest na głównej przelotówce, jednak nie tworzą się uciążliwe zatory. Gęsto jest też na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Ofiar Piaśnicy, gdzie trwają utrudnienia związane z modernizacją skrzyżowań. W Redzie największe problemy można napotkać przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, a w Rumi – na Sobieskiego, od Towarowej do Sabata. W Gdyni wciąż przytyka się Morska od Owsianej do zjazdu z obwodnicy. Gęstnieje też ruch na Hutniczej przy dojeździe do estakady. Nie da się też sprawnie przejechać przez Grabówek w stronę centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal jest dość spokojnie. Utrzymują się też korki przy zjazdach w Chwarznie i na Karwinach w Gdyni oraz w Gdańsku na Osowej. Kierowcy, którzy podróżują krajową 20-stką, muszą się liczyć z utrudnieniami przed rondem w Chwaszczynie, gdzie formują się kilkusetmetrowe korki z każdej strony.

Na głównych drogach regionu na razie panuje spokój. Krajowa szóstka umożliwia sprawne pokonanie trasy z Lęborka do Wejherowa. Z lekkimi spowolnieniami trzeba się liczyć jedynie w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie stopniowo gęstnieje ruch wokół głównych skrzyżowań przy I Brygady Pancernej. Podobnie jest na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Chopina i 12 Marca. W Redzie przybywa aut na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką, w obie strony, natomiast w Rumi – na Żwirki i Wigury, Starowiejskiej oraz Sobieskiego za wiaduktem, w stronę Janowa. Dość sprawnie dojeżdżamy do granic Gdyni, jednak Morska zaczyna się korkować już w Cisowej i dalej – od estakady do Grabówka. Przytyka się też zjazd z Chylońskiej na Morską. Tłoczno jest również na Obłużu, zwłaszcza w pobliżu krzyżówki Płk. Dąbka z Kwiatkowskiego. Bez najmniejszych problemów można pokonać Obwodnicę Trójmiasta, natomiast kłopoty pojawiają się na drogach zjazdowych z tej trasy. W korku postoimy na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz na Spacerowej i dolnym odcinku Słowackiego w Gdańsku.

19 października 2017

Mimo że od kolizji dwóch aut na krajowej szóstce w Kębłowie minęły już ponad dwie godziny, nadal utrzymuje się tam korek, przede wszystkim w kierunku Luzina. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta gigantyczny zator rozciąga się między węzłami Karwiny i Matarnia. Podobnie jest w stronę Gdyni – kierowcy stoją w korku od węzła Karczemki prawie do Osowej. Na północy Gdyni zaczynają się na dobre przytykać drogi dojazdowe do Obłuża, a więc estakada, a także Janka Wiśniewskiego. Ciasno jest też na Hutniczej, Morskiej (od Grabówka w stronę Chyloni) i Chylońskiej. Na szczęście, przez Rumię da się przejechać w miarę płynnie. Korkuje się za to skrzyżowanie Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Redzie dość ciasno jest przy dojeździe do Puckiej od strony Łąkowej. Zwolnić trzeba też przed skrzyżowaniem Rzemieślniczej z Wejherowską. W Wejherowie przytyka się Gdańska przy dojeździe do Rybackiej, poza tym da się przejechać w miarę sprawnie tranzytową szóstką. Ciasno jest też na Sobieskiego i 3 Maja.

Około godziny 13:40 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych w Kębłowie na drodze krajowej nr 6. Korek od strony Gościcina nadal ma około dwóch kilometrów. Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło też na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie dachowało auto – w kierunku Gdańska tworzą się korki, począwszy od wjazdu na ekspresówkę w Chyloni. Przez Wejherowo przejedziemy w miarę płynnie, przynajmniej jeśli chodzi o tranzytową szóstkę. Zwolnić natomiast należy na Przemysłowej, Granicznej i Ofiar Piaśnicy. To samo dotyczy Sobieskiego, 12 Marca i Pomorskiej. W Redzie zagęszcza się ruch na Puckiej, w obu kierunkach. W Rumi natomiast coraz tłoczniej jest na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i na Sobieskiego, na wysokości Janowa. Jeśli chodzi o Gdynię, w korku stoją kierowcy od Puckiej do estakady. Sama estakada również stopniowo przytyka się w kierunku Obłuża. Dotyczy to także ulicy Unruga. Na Morskiej z kolei formuje się korek od Grabówka do Chyloni.

Dachowanie samochodu na Obwodnicy, na wysokości Demptowa. Droga w kierunku Gdańska nieprzejezdna – informuje Karol.

Fot. Czytelnik

Zderzenie dwóch samochodów na krajowej szóstce pomiędzy Kębłowem a Luzinem. Mogą występować utrudnienia w ruchu.

Na tę chwilę jednym z bardziej zatłoczonych miejsc na drogach naszego regionu jest odcinek krajowej szóstki w Gościcinie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Szeroką. Tam zator ma około kilometra w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie nie można narzekać na szczególne spowolnienia w ruchu. Lekki korek utrzymuje się na Przemysłowej, Granicznej i Ofiar Piaśnicy, co wynika z robót drogowych. Zwalniamy też na końcowym odcinku Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie redukujemy biegi przede wszystkim przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, a w Rumi – na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Sobieskiego za wiaduktem. W Gdyni przytyka się Hutnicza w stronę centrum i Chylońska w kierunku Rumi. Ciasno jest też na Morskiej, na odcinku od estakady do Akademii Morskiej. Na Pogórzu natomiast przytyka się ul. Wiejska na około pół kilometra przed dojazdem do ronda. Na Obwodnicy Trójmiasta jest w miarę spokojnie, chociaż lekko przytyka się odcinek leśny tej trasy w Demptowie, w stronę Gdańska. W korku postoimy na zjazdach, a więc na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz na Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×