pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

22 lutego 2018

Największych utrudnień mogą się spodziewać kierowcy udający się na północ Gdyni. W korku możemy utknąć na Morskiej, zwłaszcza na odcinku od Grabówka do Leszczynek. Estakada Kwiatkowskiego jest zatłoczona od basenu portowego do Obłuża, a na samym Obłużu hamujemy na Płk. Dąbka, Unruga i Bosmańskiej. Przytyka się zjazd z obwodnicy na ulicę Morską w Chyloni, natomiast sama obwodnica na razie nie sprawia większych problemów kierującym, aż do węzła . Te można napotkać na krajowej 20-stce, od Dąbrowy do ronda w Chwaszczynie. Ciasno jest na krajowej szóstce od Rumi-Janowa aż do skrzyżowania Gdańskiej z Pucką w Redzie. Kierowcy wybierający się w stronę Rekowa mogą skorzystać z objazdu Kosynierów, Obwodową i Kazimierską. Dość sprawnie da się też pokonać ulicę Leśną, równoległą do Gdańskiej. W Wejherowie zwalniamy na I Brygady Pancernej, na odcinku od Rybackiej do Chopina. Nie rozpędzimy się też na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Coraz więcej aut pojawia się na Zamostnej i Leśnej w Bolszewie. Z kolei kierowcy jadący w stronę Lęborka muszą zwolnić przed Gościcinem i w Luzinie. W powiecie puckim nie ma szczególnych utrudnień na drogach. Zwalniamy przed skrzyżowaniem Puckiej i Rozewskiej w Jastrzębiej Górze oraz na Żeromskiego we Władysławowie.

Czas powrotów do domu można uznać za zainaugurowany. A skoro tak, to korkują się już główne arterie regionu, w mniejszym lub większym stopniu. Na pewno nie pojedziemy płynnie ulicą Morską w Gdyni, od Grabówka do Chyloni. Powoli przytyka się zjazd z estakady w stronę Obłuża i Hutnicza, od Puckiej do estakady. Na razie nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta, za to kierowcy udający się krajową 20-stką w stronę ronda w Chwaszczynie powinni zwolnić na jezdni od strony Gdyni. Tam uformował się około dwukilometrowy korek. Na krajowej szóstce, na odcinku z Wejherowa do Lęborka, czeka nas spowolnienie w Gościcinie, Luzinie i Strzebielinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, redukujemy biegi na Ofiar Piaśnicy, Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie nieco wolniej pojedziemy Pucką w obie strony oraz Gdańską w pobliżu skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast można utknąć w korku na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Sobieskiego na wysokości przystanku SKM Janowo. W powiecie puckim ruch jest co najwyżej umiarkowany. Hamujemy przy dojeździe do ronda w Krokowej, podobnie jest w Gnieżdżewie. Nie rozpędzimy się też na nadmorskiej 215-stce od Karwi do Jastrzębiej Góry. Po wypadku na granicy Gdyni i gminy Wejherowo w Łężycach droga jest już przejezdna.

Na Obwodnicy Trójmiasta pojawiły się utrudnienia przed węzłem Karwiny, na jezdni w stronę Gdańska. Zator na tym odcinku liczy ok. dwa kilometry. Na północy Gdyni sytuacja powróciła już do normy. Bez większych przeszkód można dostać się ulicą Morską zarówno do centrum, jak i w kierunku Chyloni. Spokojnie można też przejechać przez Rumię. Niewielkie spowolnienie utrzymuje się jeszcze w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Równie sprawnie można przejechać przez Redę, a punktowe spowolnienia utrzymują się jeszcze na Gdańskiej, na odcinku od Obwodowej do Puckiej. W Wejherowie nieco większe natężenie ruchu utrzymuje się jeszcze w śródmieściu, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Krajowa szóstka nie sprawia większych problemów w mieście, w obu kierunkach. Podobnie jest na trasie do Lęborka. Nieznaczny zator utrzymuje się jeszcze w Gościcinie i w Luzinie. W powiecie puckim zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce, na odcinku od Połczyna do Celbowa. Wolniej pojedziemy też na nadmorskiej 215-stce w Jastrzębiej Górze.

W Wejherowie na ulicy Przemysłowej, w pobliżu skrzyżowania z Rogali, doszło do potrącenia pieszego. W tym regionie są możliwe utrudnienia w ruchu. Sytuacja na drogach regionu jest w miarę stabilna. Co prawda, zwiększył się zator na krajowej szóstce w Gościcinie, w stronę Wejherowa. Sznur pojazdów liczy tam ponad 500 metrów. Za to zmalał zator na Morskiej w Gdyni, na odcinku od Cisowej do Chyloni. W Redzie zagęszcza się ruch w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Rzemieślniczą i Pucką. W Rumi natomiast ciaśniej jest przy dojeździe do skrzyżowania Ceynowy z Grunwaldzką i Sabata z Sobieskiego. Wciąż bez większych problemów można się przemieszczać Obwodnicą Trójmiasta, a największym utrudnieniem może być zjazd na ulicę Morską w Chyloni. Tam uformował się kilkusetmetrowy korek. Nieco spokojniej jest przed rondem w Chwaszczynie, które korkuje się przede wszystkim od strony Miszewa.

Przed godziną 7:30 dało się zauważyć przede wszystkim wzmożony ruch w stronę Gdyni. Krajowa szóstka stała w korku przed dojazdem do skrzyżowania z obwodnicą w Gdyni-Chyloni już praktycznie od Rumi-Janowa, a więc na odcinku około trzech kilometrów. Nieco sprawniejszy przejazd zapewnia – przynajmniej na razie – ulica Hutnicza w stronę estakady. W większą cierpliwość muszą się uzbroić kierowcy opuszczający Obłuże, zwłaszcza na Płk. Dąbka. Na Obwodnicy Trójmiasta ruch odbywa się sprawnie. Nie ma też szczególnie uciążliwych korków na ulicach zjazdowych z ekspresówki w Gdyni. Gorzej jest w Gdańsku, zwłaszcza na Spacerowej w stronę Oliwy i dolnym odcinku Słowackiego. Coraz większe poruszenie widać wokół ronda u zbiegu krajowej 20-stki i wojewódzkiej 218-stki, a więc na rondzie w Chwaszczynie. Najwięcej pojazdów zmierza do tego miejsca od strony Karczemek i Miszewa. Na razie bez większych problemów dotrzemy krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Ze spowolnieniami trzeba się liczyć w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie, ale nie utrudniają one szczególnie ruchu. W samym Wejherowie zwalniamy głównie na skrzyżowaniach krajowej szóstki z głównymi skrzyżowaniami i w śródmieściu, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Na północy przemieszczamy się bez większych utrudnień. Zwolnić trzeba przed skrzyżowaniami w Łebczu i Połczynie, a także na krzyżówce Helskiej z Żarnowiecką i 10 Lutego w Pucku.

21 lutego 2018

Godzinę temu śnieg raczej postraszył kierowców, i to przede wszystkim w Trójmieście, niż realnie utrudnił warunki drogowe. Teraz jest całkiem podobnie, przynajmniej w powiatach puckim i wejherowskim. Z obrazu na żywo na kamerach portalu Nadmorski24 wynika, że gdzieniegdzie przelotnie popadało, ale drogi są jedynie mokre, zwłaszcza na północy, na Mierzei Helskiej. Zalecamy więc wzmożoną ostrożność. Na razie dość dobrze wygląda sytuacja drogowa na krajowej szóstce. Spowolnienia można napotkać w Gościcinie i Kębłowie, jadąc w stronę Luzina, ale nie są to szczególnie uciążliwe utrudnienia. Z takimi mamy do czynienia dopiero przy dojeździe do północnych dzielnic Gdyni. W korku postoimy więc na Morskiej i Janka Wiśniewskiego, zwłaszcza w pobliżu estakady. Sama estakada też nie pozwala na szybką jazdę w stronę Obłuża. Sprawnie można się przemieszczać Obwodnicą Trójmiasta w obie strony. Lekko zwalniamy w Demptowie, na jezdni w stronę Gdańska, oraz w pobliżu węzła na Osowej. W Rumi największy ruch panuje na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu, oraz na Dąbrowskiego. W Redzie korkuje się Gdańska w kierunku północnym. Kierowcy udający się w stronę Pucka mogą skorzystać z objazdu Obwodową i Kazimierską, które są mniej uczęszczane. Pusto jest też na Leśnej w kierunku Wejherowa. Na krajowej szóstce w Wejherowie hamujemy przy dojeździe do skrzyżowania z ulicą Rybacką od strony Śmiechowa. Wolniej pojedziemy też Sobieskiego, 3 Maja i Przemysłową w stronę Bolszewa. Podróżując 218-stką na północ, redukujemy biegi przed skrzyżowaniem w Piaśnicy i przy dojeździe do Jeziora Dobre. Zwalniamy również przed skrzyżowaniem Puckiej z Rozewską w Jastrzębiej Górze.

Kierowcy w regionie z niepokojem spoglądają w niebo, obawiając się zapowiadanych opadów śniegu. Jednak na razie w powiecie wejherowskim i puckim nie ma śnieg nie pada. Opady występują okresowo w Trójmieście, zwłaszcza w centrum Gdańska, gdzie około godziny 15:00 sypało dość intensywnie. Na razie podróż w stronę północnych dzielnic Gdyni odbywa się w miarę sprawnie, przynajmniej jeśli chodzi o ulice Morską i Janka Wiśniewskiego. Powoli zaczyna się korkować estakada w kierunku Obłuża. Pory korek uformował się też przy zjeździe z obwodnicy w Chyloni, gdzie stracimy co najmniej dwie zmiany świateł. Na szczęście, ruch samą obwodnicą odbywa się płynnie, z lekkim spowolnieniem w Demptowie. Coraz bardziej korkuje się dojazd do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie od strony Gdyni. Przytykają się także ulice prowadzące do Obwodnicy Trójmiasta, zwłaszcza Spacerowa w Gdańsku. Ze zdjęć, które przesłał nam pan Kacper, wynika, że nadciągają ciężkie chmury nad Gościcino, ale na razie opady śniegu nie paraliżują krajowej szóstki w tym miejscu. Ruch również jest tutaj raczej umiarkowany jak na tę porę dnia. W Wejherowie korkują się delikatnie dojazdy do granic miasta zarówno od strony Bolszewa, jak i Redy. Poza tym redukujemy biegi na Sobieskiego, 3 Maja, Chopina i Pomorskiej. W Redzie hamujemy przede wszystkim na Puckiej w stronę Rekowa i w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast napotkamy na spowolnienie na Sobieskiego w Janowie, na jezdni w stronę Gdyni i na końcowym odcinku Kamiennej. W powiecie puckim zwalniamy przed skrzyżowaniami w Celbowie, Połczynie i przed rondem w Gnieżdżewie.

Coraz sprawniej ruch odbywa się na północy Gdyni. Spowolnienie są możliwe jeszcze na ulicy Morskiej, przy dojeździe do obwodnicy od strony Cisowej, oraz na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Mniej samochodów niż przed godziną przejeżdża też przez Rumię. Niewielkie spowolnienie da się jeszcze zauważyć w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Podobnie jest w Redzie. Tutaj lekko zwalniamy na Gdańskiej, przy dojeździe do krzyżówki z Łąkową. Sprawnie można też przejechać krajową szóstką przez Wejherowo w obu kierunkach. Utrzymuje się umiarkowany ruch w śródmieściu, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Na trasie z Lęborka do Wejherowa spowolnienia mają już raczej tylko punktowy. Dotyczy to także Gościcina, gdzie zator w pobliżu stacji PKP nie jest dłuższy niż 200 metrów. Nadal bez przeszkód poruszamy się Obwodnicą Trójmiasta. Odpuściły też korki na ulicach zjazdowych z ekspresówki. Utrzymuje się jeszcze zator na dolnym odcinku ulicy Spacerowej, bliżej Oliwy. Spokojniej niż przed godziną jest w pobliżu ronda w Chwaszczynie. Kilkusetmetrowe spowolnienie jest jeszcze możliwe na jezdni od strony Miszewa. Bez zmian, a więc spokojnie jest też na północy. Lekko zwalniamy na 213-stce w Celbowie, Połczynie i Starzynie. Hamujemy również przed rondem we Władysławowie.

Sytuacja na drogach regionu o poranku jest w miarę stabilna, nie pojawiają się niespodziewane utrudnienia w ruchu. Powiększył się nieco korek na krajowej szóstce w Gościcinie i obecnie liczy on jakieś 700–800 metrów. W Wejherowie przybyło aut w obrębie śródmieścia, a więc na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Za to tranzytem w miarę sprawnie przejeżdżamy w stronę Redy. Tutaj Gdańska również nie sprawia problemów. Zagęścił się za to ruch wokół węzła na wiadukcie w Rumi, zwłaszcza na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, utrzymują się utrudnienia na Morskiej, na odcinku od Cisowej do Chyloni oraz między Leszczynkami i Grabówkiem. Stopniowo korkuje się też Hutnicza w kierunku estakady. W miarę spokojnie nadal jest na Obwodnicy Trójmiasta, a z lekkim spowolnieniem trzeba się liczyć w Demptowie, na jezdni w stronę Gdańska. Nie odpuszczają korki przy zjazdach z ekspresówki, a więc na Chwarznieńskiej, Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku. Wciąż niewiele pojazdów przemierza drogi powiatu puckiego. Nieco większe poruszenie niż przed godziną panuje na nadmorskiej 215-stce, na wysokości Rozewia i Chłapowa.

Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem zaczyna już przytykać się w Luzinie, nieopodal skrzyżowania z ulicą Wilczka, i w Gościcinie, przy dojeździe do krzyżówki ze Słoneczną, aczkolwiek nie są to na razie korki znacząco utrudniające przejazd w stronę Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, również dość sprawnie można się przemieszczać w kierunku Redy. W Redzie zwalniamy na Gdańskiej, na wysokości dworca kolejowego, natomiast w Rumi – za wiaduktem, na jezdni w stronę Gdyni. Stopniowo wzrasta liczba pojazdów na Morskiej i Hutniczej w Gdyni, w stronę centrum. Przytyka się też droga między Kosakowem a Pogórzem i zjazd z Obłuża na Estakadę Kwiatkowskiego. Póki co, nie napotkamy na utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta. Punktowo korkują się Chwarznieńska i Chwaszczyńska w Gdyni. Na dobre zagęścił się ruch na Spacerowej w Gdańsku, w stronę Oliwy. Coraz większy tłok panuje wokół ronda u zbiegu krajowej 20-stki i wojewódzkiej 218-stki w Chwaszczynie. Najwięcej kierowców zmierza w tym kierunku ze strony Karczemek i Miszewa. Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego. Większe poruszenie da się zaobserwować, również na kamerach portalu Nadmorski24.pl, w pobliżu rond w Gnieżdżewie, Władysławowie i Krokowej.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×