pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

17 sierpnia 2017

Korkuje się Obwodnica Trójmiasta między węzłami Dąbrowa a Chwarzno w kierunku Gdyni. Przyczyną zatoru jest kolizja dwóch ciężarówek i auta osobowego – pojazdy blokują prawy pas ruchu. Jeśli chodzi o Gdynię, to bardzo tłoczno jest obecnie na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w stronę Obłuża oraz na Hutniczej i Puckiej w obu kierunkach. Przybywa aut w Rumi na Sobieskiego i Towarowej, więc podróż w kierunku Gdyni może być dość uciążliwa. W powiecie puckim zwolnić trzeba na wojewódzkiej 216-stce przed rondem w Gnieżdżewie. Korkują się też okolice ronda we Władysławie. Bez większych trudów dotrzemy do Helu. Trochę więcej aut przemieszcza się DW 215 w kierunku Karwi, a dość znacznie musimy zwolnić w Cetniewie i Jastrzębiej Górze. Sporo pojazdów pokonuje obecnie też DW 213 między Krokową a Sulicicami. W powiecie wejherowskim duży ruch panuje na DK nr 6, zwłaszcza w Bożympolu, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie przymusowy postój może być konieczny na Sobieskiego, Sienkiewicza i Chopina.

Dachowanie auta w Wielkiej Piaśnicy. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Zator, który jest spowodowany zderzeniem dwóch samochodów z dzikiem na ul. Spacerowej w Gdańsku, liczy w tej chwili około trzech kilometrów i zaczyna się już przed ul. Barniewicką na Osowej. Zjazd do Oliwy z Obwodnicy Trójmiasta w tym rejonie jest obecnie bardzo utrudniony. Samą obwodnicą, po porannych utrudnieniach, podróżuje się dość sprawnie, choć korkuje się już zjazd z tej trasy w Chyloni. Przybywa już aut w Rumi na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej, i w Redzie, przed skrzyżowaniem ulicy Gdańskiej i Puckiej. Zagęszcza się też ruch w stronę Rekowa. Na wojewódzkiej 216-stce coraz więcej pojazdów można spotkać przed rondem w Gnieżdżewie, w stronę Władysławowa. Kolejka chętnych na wjazd do tego miasta liczy kilkaset metrów. W miarę sprawnie dotrzemy do Helu. Nie ma też większych problemów na DW 215 do Karwi, choć zwolnić należy w Cetniewie, Chłapowie i Jastrzębiej Górze. W powiecie wejherowskim ciaśniej jest już na DK nr 6, zwłaszcza w Gościcinie i Bolszewie, w obie strony. W samym Wejherowie z niewielkimi spowolnieniami w ruchu trzeba się liczyć na Sobieskiego, Sienkiewicza i 12 Marca.

Kierowcy podróżujący Obwodnicą Trójmiasta w kierunku autostrady A1 powinni mieć na uwadze fakt, że na około kilometr przed bramkami tworzą się korki. Samą obwodnicą w stronę Gdyni poruszamy się sprawnie, niemniej problemy występują na zjazdach w Osowej, w stronę Oliwy, gdzie dwa samochody zderzyły się z dzikiem, oraz w Chwarznie, na odcinku do Witomina. W Gdyni korkuje się przede wszystkim ul. Hutnicza, na odcinku od Estakady Kwiatkowskiego do ul. Północnej. Krajową szóstką na razie dość płynnie pojedziemy przez Rumię, Redę i Wejherowo. Jeśli gdzieś należy się liczyć z przymusowym postojem, to przede wszystkim w pobliżu skrzyżowań. Jadąc w stronę Lęborka, zwolnić należy w Bolszewie, w okolicy skrzyżowania z ul. Zamostną. Ze względu na wcześniejsze opady deszczu, trzeba zdjąć nogę z gazu na leśnych odcinkach wojewódzkiej 218-stki. Na szczęście, nie ma tam obecnie większych utrudnień. W powiecie puckim, jak co dzień o tej porze, na drogach panuje spokój. Większy ruch można teraz odnotować na ulicach Żeromskiego, Drodze Chłapowskiej i Gdańskiej we Władysławowie. Sprawnie przejedziemy też przez Puck i bez najmniejszych problemów dotrzemy do Helu.

Rośnie ruch na ulicach Wejherowa, ale podróżujemy płynnie, więcej samochodów napotkamy jedynie na ulicy Sobieskiego oraz 12 Marca. W Pucku zwalniamy na 1 Armii Wojska Polskiego w kierunku Żelistrzewa. Spokojnie jest na nadmorskich odcinkach tras numer 215 i 216, podobnie w Rumi i Redzie.

Jeśli z kolei chodzi o Gdynię, to pojazdów przybywa na Morskiej do centrum oraz na dojazdach do skrzyżowania ulic Pułkownika Dąbka i Kwiatkowskiego. Wydłuża się też kolejka samochodów czekających na zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, tam przyda się trochę cierpliwości.

16 sierpnia 2017

Obecnie na lokalnych drogach występuje sporo opóźnień. Największe korki czekają na obwodnicy, zator występuje niemal na całym odcinku od zjazdu z estakady aż do Kowal. Jadąc krajową szóstką kierowcy zwalniają w Strzebielinie, Luzinie oraz Gościcinie, zwłaszcza w stronę Trójmiasta. Ciasno jest także na Zamostnej w Bolszewie, od krajówki do skrzyżowania z Długą w kierunku Kniewa. Zredukować biegi należy też w Wejherowie, gdzie przytykają się ulice Sobieskiego, Chopina, 12 Marca i Gdańska. Problemy czekają również na Gdańskiej i Puckiej w Redzie, na drodze w stronę Półwyspu oraz na Sobieskiego i Dąbrowskiego w Rumi, w tym samym kierunku. Przejeżdżając przez Chylonię zmotoryzowani tracą minuty na Hutniczej i Chylońskiej. Podobna sytuacja panuje w powiecie puckim, gdzie korkuje się wojewódzka 216 na odcinkach Gnieżdżewo-Puck oraz Chałupy-Władysławowo.

Korkuje się obecnie Obwodnica Trójmiasta w kierunku autostrady A1. Zator zaczyna się już w Pustkach Cisowskich i ciągnie się aż do Karwin. Tłoczno jest również między Osową a Matarnią oraz za węzłem Karczemki. Z kolei zanim dotrzemy do wjazdu na obwodnicę, utkniemy w korku, który zaczyna się już w Rumi-Janowie, a kończy – dopiero w Chyloni. Fatalnie podróżuje się między Władysławowem a Puckiem, gdzie możemy utknąć w korku już w Gnieżdżewie – można spróbować go ominąć, jadąc ulicami Dworcową i Pucką. W cierpliwość muszą się uzbroić kierowcy, którzy wybierają się w drogę powrotną z Helu. Korek na Półwyspie zaczyna się już między Kuźnicą a Chałupami i kończy się w okolicach ronda we Władysławowie. Zatkana jest również wojewódzka 215-stka z Władysławowa do Karwi. Nieco sprawniej pojedziemy dopiero za Chłapowem. Dość tłoczno jest też na tej trasie w okolicach Sławoszyna. Na DK nr 6 zwolnić musimy w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie, w obu kierunkach. Jeśli chodzi o Wejherowo, spory ruch panuje na Sobieskiego, 3 Maja, Chopina i 12 Marca. Na krajowej szóstce należy uważać przede wszystkim w okolicach sygnalizatorów świetlnych.

Podróżując Obwodnicą Trójmiasta w kierunku Gdyni, na poważniejsze utrudnienia możemy napotkać przede wszystkim o okolicach węzłów Południe i Matarnia, gdzie przed godz. 8:00 doszło do stłuczki trzech aut. Lekko korkuje się zjazd w S6 w Chyloni na ul. Morską. W Gdyni ciasno jest też na Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do estakady oraz na Hutniczej, w obie strony. W Rumi zwalniamy na Sobieskiego przed wiaduktem i w pobliżu skrzyżowania Zbychowskiej z Cegielnianą. Korkuje się ul. Pucka w Redzie, w stronę Rekowa. Dalej na północ pojedziemy dość sprawnie, hamując na skrzyżowaniu DW 213 i 216 w Celbowie. Trasa do Helu jest na razie dość pusta, a zwolnić musimy w Kuźnicy i Jastarni. Coraz tłoczniej za to robi się we Władysławowie, zwłaszcza na Żeromskiego, Gdańskiej i Towarowej. Wojewódzka 215-stka w stronę Karwi przytyka się na wysokości Chłapowa i Ostrowa. Przybyło nieco aut na DK 6 w Strzebielinie, Luzinie, Gościcinie i Bolszewie, choć na razie nie ma uciążliwych zatorów. Długie korki nie grożą nam też w Wejherowie, a zwolnić musimy na Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy, Rzeźnickiej i Rybackiej.

Wszystkie główne drogi naszego regionu są przejezdne. Z lekkim spowolnieniem musimy się liczyć na DK 20 przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie. Obwodnica Trójmiasta jest teraz wolna od korków, a problemy możemy napotkać jedynie na zjazdach z tej trasy. Korkuje się m.in. Chwarznieńska w stronę Witomina, aż do skrzyżowania z ul. Rolniczą. Spory ruch panuje na ul. Hutniczej, od estakady do Puckiej, oraz na Morskiej, aż do Cisowej. W Rumi trzeba uważać w okolicach wiaduktu na ul. Sobieskiego oraz w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W powiecie puckim na nadmorskich drogach wojewódzkich nr 215 i 216 na razie panuje całkowity spokój, a utrudnienia w ruchu mają jedynie charakter punktowy. Spokojnie zatem przejedziemy przez Puck i póki co przez Władysławowo. Nie ma też korków na trasie do Helu. Jadąc w stronę Jastrzębiej Góry z Władysławowa, zwolnić trzeba na wysokości Chłapowa. W powiecie wejherowskim nie sprawia żadnych problemów DK nr 6. Zwolnić należy przy dojeździe do leśnej krzyżówki DW nr 218 i 224 w Białej. Przez samo Wejherowo pojedziemy płynnie, bez zbędnych przestojów.

Spokojnie po długim weekendzie rozpoczyna się dzień na drogach regionu, większych utrudnień nie napotkamy na krajowej szóstce pomiędzy Lęborkiem i Wejherowem, w samym Wejherowie więcej samochodów możemy napotkać jedynie na ulicy 12 Marca.

Przeszkód na trasie nie ma też na nadmorskich odcinkach dróg numer 215 i 216. Natomiast w Redzie zwolnić trzeba na ulicy Puckiej i Gdańskiej.

Więcej cierpliwości przyda się kierowcom wjeżdżającym do Gdyni od strony Rumi, przytyka się ulica Morska, podobnie jest na Wiejskiej od strony Kosakowa.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×