pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

19 kwietnia 2018

Około godziny 14:20 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na trasie między Darzlubiem a Leśniewem. Droga jest częściowo zablokowana.

Powoli uspokaja się sytuacja na drogach regionu, zwłaszcza w Rumi, gdzie zwolnić trzeba już jedynie na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. Podobnie jest na zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. Przytyka się ulica Morska przy dojeździe do skrzyżowania z obwodnicą. Podobnie jest na Hutniczej i Puckiej. Całkiem sprawnie można za to dostać się do śródmieścia zarówno Morską, jak i Janka Wiśniewskiego. Spokojnie jest też w Redzie. Podobnie jak przez cały poranek, problemów kierującym nie sprawia Obwodnica Trójmiasta. Przy dojeździe do Matarni od strony Gdyni możliwe jest niewielkie spowolnienie, ale nie tworzą się w tym miejscu szczególnie uciążliwe korki. W miarę uspokoiła się też sytuacja wokół ronda w Chwaszczynie. Zwolnić trzeba około 200–300 metrów przed tym węzłem drogowym. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa również jest wolna od korków. Zmianę świateł można stracić w Luzinie. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przy dojeździe do Gościcina od strony Kębłowa. W Wejherowie nieco większe zagęszczenie ruchu panuje w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy w pobliżu nowo powstającego ronda. Na północy regionu również jest spokojnie. Ostrożność należy zachować przy dojeździe do głównych skrzyżowań, zwłaszcza w Piaśnicy, Połczynie i Celbowie. Coraz więcej aut można napotkać na nadmorskiej 215-stce w pobliżu Jastrzębiej Góry. Zwalniamy też na trasie z Władysławowa do Swarzewa.

Wygląda na to, że poprawiła się sytuacja drogowa w Rumi na jezdni w stronę Gdyni. Obecnie standardowo zakorkowany jest węzeł drogowy na wiadukcie, ale o tej porze jest to raczej normalna sytuacja. Spory ruch panuje też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Przytyka się Hutnicza w stronę Gdyni oraz końcowy odcinek Morskiej przy dojeździe do obwodnicy. Utrzymują się też spowolnienia na Obłużu i na remontowanym odcinku estakady. Obwodnica Trójmiasta lekko przytyka się w Demptowie i przed węzłem Karwiny na jezdni w stronę Gdańska. Spowolnienie może się też pojawić za Matarnią w kierunku Gdyni, ale nie jest to nic groźnego. Utrzymuje się jeszcze zator przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na wojewódzkiej 20-stce, zwłaszcza od strony Miszewa. Podobnie jest na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Godziny porannego szczytu widać też dobrze na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Zamostnej i Szkolnej. W samym Wejherowie trwa spokojny poranek. Jeśli gdzieś można utknąć w większym korku, to przede wszystkim na Ofiar Piaśnicy i końcowym odcinku Sobieskiego. Na północy regionu zwalniamy między Łebczem a Starzynem. Podobnie jest przy dojeździe od południa do ronda we Władysławowie i w Krokowej.

Z powodu robót drogowych w korku, na jezdni w stronę Gdyni, stoi praktycznie cała Rumia, począwszy już od od centrum handlowego. To obecnie najpoważniejsze utrudnienie w ruchu w całym regionie. Osoby jadące w stronę Trójmiasta mogą wybrać wojewódzką 218-stkę, przez Nowy Dwór Wejherowski i Koleczkowo, choć warto pamiętać, że w tym przypadku na korek natkniemy się na odcinku z Karczemek do Chwaszczyna. Paradoksalnie, korek w Gdyni powoduje, że dość dobre warunki panują na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i dalej – w stronę centrum. To samo trzeba powiedzieć o Obwodnicy Trójmiasta, która nie sprawia najmniejszych problemów kierującym. Zagęszcza się ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Gościcina. Zator w tym miejscu liczy około kilometra. Jeśli chodzi o Wejherowo, to nie ma powodu do narzekania na krajową szóstkę, która lekko przytyka się przede wszystkim w obrębie głównych skrzyżowań. Stopniowo przybywa pojazdów w centrum miasta i na Ofiar Piaśnicy u wylotu ulicy Granicznej. Na utrudnienia nie napotkamy na razie w Redzie. Te zaczynają się dopiero za skrzyżowaniem z Obwodową, a więc w Rumi. W powiecie puckim spory ruch da się zauważyć na wojewódzkiej 216-stce między Władysławowem a Swarzewem. Powoli zwiększa się ruch również w centrum Pucka.

18 kwietnia 2018

Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Wejherowa do Lęborka, najpoważniejszy zator utworzył się między Bolszewem a Gościcinem, gdzie można stracić kilka minut. W samym Wejherowie korki dokuczają kierującym przede wszystkim w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Zwalniamy również na Ofiar Piaśnicy. W Redzie korkuje się Pucka od alei Lipowej do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast spowolnienie utworzyło się na wysokości Białej Rzeki, aż do skrzyżowania z Obwodową w stronę Redy. Podobnie jest na Sobieskiego – od Janowa do wiaduktu. W Gdyni, mimo godzin popołudniowego szczytu, dość sprawnie można przejechać z centrum do Chyloni. Punktowe spowolnienia możliwe są na Morskiej, ale Janka Wiśniewskiego jest w pełni przejezdna. W korku stoi za to Hutnicza od estakady do Puckiej oraz sama estakada w stronę Obłuża. Na Obwodnicy Trójmiasta uformował się niewielki zator przy podjeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. Innych utrudnień nie ma na tej trasie. Niestety, nie poprawiła się sytuacja przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Ponad dwa kilometry liczy zator od strony Dąbrowy. W powiecie puckim kilkusetmetrowe spowolnienie uformowało się przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Spory ruch panuje też w centrum Pucka i w okolicach skrzyżowania w Połczynie.

Po wczorajszym paraliżu komunikacyjnym na ulicy Morskiej, od Chyloni do Rumi, nie ma, na szczęście, śladu. Jeśli chodzi o Gdynię, to nie da się uniknąć obowiązkowego zatoru na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Podobnie jest na Hutniczej, od estakady do Puckiej. Na Obwodnicy Trójmiasta na razie nie stwierdzamy utrudnień. Te pojawiają się tradycyjnie przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Gdyni. W Rumi zagęszcza się ruch na wiadukcie i Dębogórskiej. W Redzie natomiast przytyka się Gdańska w okolicach skrzyżowań z Obwodową, Łąkową i Pucką. Dojazd do granic Wejherowa przytyka się od strony Pieleszewa. W samym mieście z utrudnieniami trzeba się liczyć na Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i 3 Maja. Na krajowej szóstce utworzył się korek przy dojeździe do Górki Gościcińskiej na jezdni w stronę Lęborka. Na szczęście, jest to jedyne utrudnienie na tej trasie. Na północy regionu niewielki ruch sprzyja płynnej jeździe. Nieco więcej aut można napotkać przed rondem w Krokowej oraz między Starzynem a Połczynem.

Po godzinie 8:30 doszło do kolizji trzech aut na Obwodnicy Trójmiasta, przez zjazdem na lotnisko, na jezdni w kierunku Gdańska. Obecnie utrzymuje się spory korek między węzłami Osowa i Matarnia. Przytyka się również zjazd na Matarni w kierunku Gdyni. A jeśli chodzi o Gdynię, sytuacja stopniowo się uspokaja. Z utrudnieniami trzeba jeszcze się liczyć na Morskiej, od estakady do Grabówka w stronę centrum. W Rumi utrzymują się jeszcze spowolnienia na węźle drogowym na wiadukcie. Wolniej pojedziemy też Dębogórską oraz Żwirki i Wigury. W Redzie natomiast punktowe spowolnienia są możliwe w pobliżu skrzyżowań Gdańskiej z Obwodową i Łąkową. W Wejherowie trwa spokojny poranek na drogach. Zwalniamy przede wszystkim na Ofiar Piaśnicy i na Sobieskiego. Spokojnie jest już na krajowej szóstce w stronę Lęborka. Niewielki zator jest jeszcze możliwy w Gościcinie. Na północy regionu również bez niespodzianek na drogach. Nieco wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką między Krokową, Starzynem i Połczynem. Ze spowolnieniem trzeba się też liczyć na trasie z Władysławowa do Swarzewa.

Jak na godzinny porannego szczytu komunikacyjnego, na drogach panuje względny spokój. Na północy Gdyni utrzymują się jeszcze spowolnienia, głównie na Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. Trochę większy ruch panuje też na skrzyżowaniu obwodnicy z Morską i przy zjeździe z ekspresówki, gdzie stracimy dwie zmiany świateł. Spore zagęszczenie ruchu panuje na węźle wokół wiaduktu w Rumi. Zwalniamy też na Dąbrowskiego, Dębogórskiej, Starowiejskiej i Ceynowy. Za to przez Redę przejeżdżamy bez przeszkód w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie na tranzytowej szóstce spowolnienia mają charakter jedynie punktowy. Również na bocznych ulicach nie można narzekać na nadmierny ruch. Jest on lekko nasilony przede wszystkim na Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i Przemysłowej. Pozytywnie zaskakuje też krajowa szóstka na trasie z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś trzeba zwolnić, to przede wszystkim w Luzinie i Gościcinie. Nadal spokojnie jest na północy regionu. Zwalniamy przed skrzyżowaniami w Połczynie i Celbowie. To samo dotyczy ronda w Gnieżdżewie. Lekki zator utworzył się na wojewódzkiej 216-stce między Władysławowem a Swarzewem.

O poranku największe poruszenie drogowe da się zauważyć na trasach prowadzących do Trójmiasta. A zatem w kierunku Gdyni korkuje się wiadukt w Rumi. Podobnie jest na Morskiej w Gdyni, od granic z Rumią aż do wjazdu na obwodnicę w Chyloni. Przytyka się również Żeromskiego w Kosakowie i Płk. Dąbka na Obłużu. Bez problemów można pokonać Obwodnicę Trójmiasta. Za to ze sporym spowolnieniem trzeba się liczyć przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa, gdzie zator liczy jakieś dwa kilometry. Krajową szóstką na odcinku z Lęborka do Wejherowa da się przejechać płynnie aż do Gościcina. Tutaj czeka nas przymusowy postój na wysokości skrzyżowania z ulicą Słoneczną. W samym Wejherowie na razie o poranku panuje spokój. Zwolnić trzeba przy zjeździe wojewódzką 218-stką, a więc od strony Piaśnicy. Przybywa też aut w obrębie centrum, a zatem na Sobieskiego. W Redzie zwalniamy głównie na Gdańskiej, na odcinku od skrzyżowania z Łąkową do Puckiej. Spowolnienia mogą się też pojawić przed krzyżówką z ulicą Obwodową. W powiecie puckim na drogach nie trzeba się obawiać niemiłych niespodzianek. Trochę większe natężenie ruchu da się zauważyć na wojewódzkiej 213-stce, między Połczynem a Starzynem. Powoli budzą się do życia kierowcy w Pucku, ale na razie da się pokonać ulice miasta w miarę sprawnie.

17 kwietnia 2018

Trwa trudne popołudnie dla kierowców zmierzających krajową szóstką z Gdyni w stronę Rumi. Z powodu robót drogowych na wysokości granicy obu miast, które trwają już od rana, otrzymuje się ogromny korek na jezdni w stronę Redy. Zator ma swój początek już mniej więcej dwa kilometry przed zjazdem z Obwodnicy Trójmiasta i rozładowuje się dopiero w pobliżu wiaduktu w Rumi. Niestety, bardzo duże kłopoty zaczynają się już również od strony Grabówka. Zakorkowaną Morską można spróbować ominąć ulicą Hutniczą, choć ona również nie pozwala na płynną jazdę. Równie trudno jest dostać się do Obłuża. Korek tworzy się już od Janka Wiśniewskiego i rozciąga się na całą estakadę. Tłok utrzymuje się też na ulicach Rumi, zwłaszcza na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Jeśli chodzi o Redę, problemy mogą się pojawić na Puckiej przy zjeździe na Gdańską. Dla odmiany, w Wejherowie dość sprawnie pokonujemy krajową szóstkę w obie strony. Ruch zagęścił się na Sobieskiego, 3 Maja i Ofiar Piaśnicy. Za granicami miasta zwolnić trzeba w Gościcinie, na jezdni w stronę Lęborka. Podobnie jest na skrzyżowaniu z ulicą Wilczka. Na północy regionu panują dość dobre warunki drogowe. Nieco większy ruch utrzymuje się na 216-stce między Władysławowem a Gnieżdżewem. Również Obwodnica Trójmiasta – poza wspomnianym zjazdem na ulicę Morską w Chyloni – nie sprawia problemów kierującym.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×