pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

19 października 2017

Jak na razie, na szczęście, nie można mówić o większych opóźnieniach. Wciąż trwają natomiast prace drogowe na ulicy Chłopskiej w Kębłowie oraz na Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. W związku z budową węzła nieprzejezdna jest także ulica 10 Lutego. Natomiast z powodu natężenia ruchu, ciaśniej jest obecnie na Sobieskiego, 12 Marca i Rybackiej. W Redzie przytyka się jedynie zjazd z Puckiej na Gdańską, a w Rumi na Sobieskiego przez skrzyżowaniem z Sabata w stronę Trójmiasta. Jeśli chodzi o tamtejsze prace drogowe to nieprzejezdna jest ulica Gdańska na stumetrowym odcinku od Pomorskiej w kierunku Dębogórskiej. Objazdy zaplanowano ulicą Częstochowską i Gdyńską, na które można dojechać zarówno z ul. Pomorskiej, jak i Gdańskiej. Ulica Gdańska od ul. Katowickiej do ul. Pomorskiej została już oddana do ruchu. Standardowo zwolnić trzeba też na Hutniczej i Morskiej na drodze do centrum Gdyni. Spore korki czekają kierowców przejeżdżających przez rondo w Chwaszczynie, z każdej strony.

18 października 2017

Wzmożony ruch obserwujemy na ulicy Wilczka w Luzinie. Nadal zredukować biegi należy jadąc krajową szóstką w Gościcinie oraz ulicami: Leśną i Zamostną w Bolszewie. Przytykają się też ulice Sobieskiego, Strzelecka, Rzeźnicka i Rybacka w Wejherowie, zwłaszcza na drodze do centrum. Przytyka się też Gdańska w Redzie, w obu kierunkach. Jeśli chodzi o Rumię, to drobne problemy sprawiają ulice Dębogórska, Dąbrowskiego i Sobieskiego, na trasie w kierunku Półwyspu. Ze sporym opóźnieniem trzeba się też liczyć na Morskiej i Hutniczej w Gdyni w stronę Wejherowa. Spokojnie jest na obwodnicy Trójmiasta.

Największy ruch panuje obecnie na krajowej szóstce, co odczuwalne jest przede wszystkim w Gościcinie, w obu kierunkach. Ciaśniej jest też na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie, zwłaszcza w stronę Orla. Jeśli chodzi o Wejherowo, to przytykają się ulice: Sobieskiego, Rzeźnicka, Chopina i Ofiar Piaśnicy, gdzie trwa przebudowa. Prace utrudniają też ruch w Rumi, gdzie w związku z kolejnym etapem remontu skrzyżowania Pomorska/Gdańska nieprzejezdna jest ulica Gdańska na stumetrowym odcinku od Pomorskiej w kierunku Dębogórskiej. Objazdy zaplanowano ulicą Częstochowską i Gdyńską, na które można dojechać zarówno z ul. Pomorskiej, jak i Gdańskiej. Ulica Gdańska od ul. Katowickiej do ul. Pomorskiej została już oddana do ruchu. W obrębie realizowanego ronda można z niej dojechać do ulicy Częstochowskiej i Pomorskiej. Utrudnienia te potrwają do końca listopada. Zredukować biegi należy też w Redzie na ulicy Gdańskiej w kierunku Półwyspu oraz na Puckiej w stronę Gdyni. Spokojnie jest na głównych arteriach powiatu puckiego.

W Wejherowie przy ulicy Rzeźnickiej 4h doszło do potrącenia kobiety, poszkodowana jest przytomna.

Na krajowej szóstce przytyka się odcinek między Bolszewem a Gościcinem. W samym Bolszewie utrzymują się punktowe spowolnienia na Szkolnej i ciasno jest na Zamostnej do ronda. W Wejherowie w miarę sprawnie pokonujemy tranzytową szóstkę. Nieco większy ruch utrzymuje się w okolicach ulic Przemysłowej, Granicznej i Ofiar Piaśnicy, w związku z prowadzonymi robotami drogowymi, a także na Sobieskiego i Rybackiej. W Redzie trzeba zachować uwagę przy zjeździe z Puckiej na Gdańską, a także w pobliżu skrzyżowania z ulicą Łąkową i Obwodową. W Rumi natomiast przytykają się ulice Starowiejska, Dębogórska i Sobieskiego w pobliżu urzędu miasta. Na północy Gdyni uspokoiła się sytuacja na Obłużu, natomiast utrzymuje się zator na Morskiej, na wysokości Parku Kilońskiego w stronę Grabówka. Zwolnić trzeba też na Północnej, Chylońskiej i Hutniczej. Przytyka się lekko zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, ale za to samą ekspresówką pojedziemy już bez większych problemów. Poprawiła się też sytuacja na drogach zjazdowych z obwodnicy. Dłuższą chwilę możemy postać jedynie na Chwarznieńskiej w stronę Witomina i na Spacerowej w kierunku Gdańska-Oliwy.

Nadal utrzymuje się spory ruch na ulicy Morskiej w Gdyni przy dojeździe do obwodnicy i na odcinku od Kartuskiej do Chylońskiej w stronę Grabówka. Tłoczno jest też na skrzyżowaniu Puckiej z Hutniczą. I wciąż z problemami przemieszczamy się między Kosakowem a Pogórzem. Korek przy dojeździe ulicą Chwarznieńską do Witomina ma około kilometr długości i kończy się dopiero za krzyżówką z ulicą Rolniczą. Tradycyjnie już o tej porze zakorkowany jest zjazd z Osowej do Oliwy ulicą Spacerową w Gdańsku. Uspokoiła się nieco sytuacja w Rumi, a przez centrum da się tam przejechać w miarę płynnie. W Redzie natomiast coraz tłoczniej jest przy zjeździe z Puckiej na Gdańską (pracujący drogowcy…). Zgodnie z przywidywaniami, przytyka się zjazd z ulicy Przemysłowej na I Brygady Pancernej, choć mimo wszystko nie ma tam gigantycznych korków. Jak zazwyczaj o tej porze, korkują się też ulice Sobieskiego i Rzeźnicka. Za rogatkami miasta trzeba zwolnić na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Spory ruch panuje też nadal na krajowej szóstce w Gościcinie, w kierunku Wejherowa, choć sytuacja jest tam stabilna, podobna do tej sprzed godziny.

Jedną z najbardziej zakorkowanych dróg regionu jest obecnie ulica Morska w Gdyni. Zator liczy tam około półtora kilometra – zaczyna się przy granicy z Rumią i sięga do wjazdu na obwodnicę w Chyloni. Niezbyt komfortowo podróżuje się z Kosakowa do Pogórza, gdzie dojazd do ronda oznacza utknięcie w około kilometrowym korku. Uciążliwy jest zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni-Chwarznie, Gdańsku-Oliwie i we Wrzeszczu. W każdym wypadku stracimy w tych miejscach kilka minut. W Rumi na razie ruch jest umiarkowanie nasilony, a zagęszcza się w pobliżu wiaduktu na Sobieskiego oraz na Starowiejskiej. W Redzie należy zwolnić na Puckiej i Gdańskiej w pobliżu skrzyżowania z Łąkową. Bez większych problemów przejeżdżamy tranzytową szóstką przez Wejherowo. Stopniowo zagęszcza się ruch w okolicach ulic Przemysłowej, Granicznej i Ofiar Piaśnicy. Podobnie jest na Rzeźnickiej i Sobieskiego. W Bolszewie na razie jest dość spokojnie. Z kolei na krajowej szóstce musimy zwolnić w stronę Wejherowa w Kębłowie i Gościcinie – tutaj około półkilometrowy korek uformował się przed dojazdem do skrzyżowania z ulicą Słoneczną.

17 października 2017

Nadal trzeba się liczyć ze sporym opóźnieniem w centrum Wejherowa. Obecnie najciaśniej jest na ulicy Sobieskiego, Rzeźnickiej, Reformatów, Wniebowstąpienia i 12 Marca. W cierpliwość trzeba się też uzbroić przejeżdżając przez ulicę Zamostną w Bolszewie. Jeśli chodzi o Redę, to niewielkie spowolnienie panuje na Puckiej w stronę Rumi oraz na Gdańskiej w kierunku Półwyspu. Jeśli chodzi o wspomnianą już Rumię, to zredukować biegi należy na Sobieskiego i Dąbrowskiego w stronę Wejherowa. Wciąż nieprzejezdna z powodu prac jest ulica Gdańska. Znaczne korki utrzymują się też na Hutniczej w Chyloni i na ulicy Morskiej, zwłaszcza na wysokości Grabówka.

Utrzymują się utrudnienia związane z zamknięciem ulicy Zamkowej w Wejherowie. Wciąż trwają prace związane z usunięciem słupa energetycznego, następnie zostanie usunięta awaria wodociągu. Wszystko to jest związane z piątkowym wypadkiem. Ruch na ulicy Zamkowej zostanie przywrócony najprawdopodobniej do końca tygodnia. Do tego czasu będą się korkować okoliczne ulice.

Standardowo o tej porze opóźnienie panuje na krajowej szóstce w Gościcinie, a także na Zamostnej w Bolszewie. Dość płynnie odbywa się natomiast ruch na ulicach Redy, a w Rumi zredukować biegi należy jedynie na Starowiejskiej i Dąbrowskiego, w obie strony. Większe korki czekają na kierowców w Gdyni, zwłaszcza na Hutniczej i Morskiej w stronę Wejherowa. Spokojnie jest na głównych drogach powiatu puckiego oraz na obwodnicy Trójmiasta.

Trwa spokojny dzień na drogach regionu. W Wejherowie uważać trzeba w okolicach trójkąta ulic Granicznej, I Brygady Pancernej i Ofiar Piaśnicy, a powodem są roboty drogowe i zamknięcia ulic. Nieco tłoczniej jest też na Sobieskiego i Chopina. W Redzie przybywa aut na głównym skrzyżowaniu miasta, a więc na krzyżówce Gdańskiej i Puckiej. W Rumi w zasadzie uspokoiła się już sytuacja w centrum, a lekkie spowolnienie utrzymuje się jedynie w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni, podobnie jak przed godziną, ciasno jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Uspokoiła się sytuacja na Morskiej, a nieco większy ruch panuje jeszcze na Grabówku w stronę centrum. Około kilometrowy zator utrzymuje się wciąż na Chwarznieńskiej w stronę Witomina. I nadal może być problem z dojazdem do Gdańska-Oliwy od strony Obwodnicy Trójmiasta – ulica Spacerowa ciągle stoi w korku. Za to sama obwodnica wciąż jest w pełni przejezdna w obu kierunkach.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×