pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

18 stycznia 2018

Większość głównych dróg w regionie o poranku jest przejezdna. Po nocnych przelotnych opadach śniegu w niektórych miejscach przybyło cienkiej warstwy błota pośniegowego, które może być bardzo niebezpieczne. Apelujemy więc o ostrożność i rozwagę za kółkiem. Krajowa szóstka przytyka się obecnie na odcinku Luzino–Charwatynia w stronę Lęborka i w Gościcinie, w kierunku Wejherowa. Przez samo Wejherowo przejedziemy dość sprawnie tranzytem w obie strony. Większe niż zwykle spowolnienie panuje za to na wojewódzkiej 218-stce, przy dojeździe do miasta, i to zarówno od strony Sopieszyna, jak i od Piaśnicy. Leśne odcinki dróg mogą być dziś niebezpieczne. W Redzie na razie nie ma większych utrudnień, natomiast w Rumi zwalniamy od wiaduktu aż do Cisowej. Tutaj także wolnym tempem pojedziemy ulicą Morską w stronę obwodnicy. Podobnie jest też na Hutniczej, aż do Meksyku. Poza tym ze spowolnionym ruchem kierowcy muszą się liczyć w Pierwoszynie, Kosakowie, Pogórzu i Gdyni-Obłużu, zwłaszcza przy dojeździe do skrzyżowania Płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Obwodnica Trójmiasta jest na razie w pełni przejezdna. Zwalniamy na leśnych odcinkach w Demptowie i przed dojazdem do Osowej od strony Gdyni. W korku na pewno utkniemy zjeżdżając z ekspresówki ulicą Spacerową, w stronę Oliwy. Z tym samym trzeba się liczyć na rondzie w Chwaszczynie, które korkuje się praktycznie z każdej strony.

17 stycznia 2018

Policjanci i strażacy uporali się już z uprzątnięciem skutków kolizji w pobliżu skrzyżowania ulic Chopina i I Brygady Pancernej w Wejherowie. Można zatem przejechać krajową szóstką w miarę sprawnie w kierunku centrum. Większe spowolnienie w mieście czeka nas na Rybackiej, 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Sobieskiego. Natomiast za miastem redukujemy biegi w Bolszewie i dalej, w stronę Lęborka, aż do skrzyżowania z ulicą Szeroką w Gościcinie. Przytyka się też dojazd do krzyżówki z ulicą Wilczka w Luzinie. W Redzie nie rozpędzimy się na Gdańskiej, na obcinku od dworca kolejowego aż do Puckiej. W Rumi wolniej pojedziemy na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Sobieskiego w Janowie, w stronę wiaduktu. W Gdyni kierowcy mają powody do narzekania przede wszystkim na ulicy Morskiej, począwszy od centrum aż do Grabówka. W korku utkniemy też, jak zwykle o tej porze, na Hutniczej i na estakadzie w kierunku Obłuża. Pozytywnie za to zaskakuje Obwodnica Trójmiasta. Niewielkie spowolnienie panuje obecnie w Demptowie, w stronę Gdańska, oraz pomiędzy węzłami Matarnia i Osowa, w kierunku Gdyni. Na północy, podobnie jak przed godziną, jest całkiem spokojnie. Nogę z gazu zdjąć należy na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich w Celbowie oraz przy dojeździe od południa do Pucka.

Po kolizji na skrzyżowaniu ulic Chopina i I Brygady Pancernej korkuje się odcinek krajowej szóstki w Wejherowie, począwszy od ulicy Rybackiej, w stronę centrum. Zator liczy w tej chwili kilkaset metrów. Poza tym, jeśli chodzi o Wejherowo, zwalniamy na Rzeźnickiej, Ofiar Piaśnicy i Sobieskiego. Tuż za granicami miasta ciasno jest przy dojeździe do krzyżówki krajowej szóstki z ulicą Zamostną w Bolszewie. Powoli pojedziemy też w stronę Gościcina. Na razie dość spokojnie da się przejechać przez Redę, a wyjątkiem może być skrzyżowanie Gdańskiej z Obwodową, które lekko się przytyka. W Rumi zwalniamy na Dąbrowskiego i Sobieskiego w Janowie, na wysokości przystanku SKM w stronę Gdyni. Na razie nie ma poważniejszych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Niewielkie spowolnienie utworzyło się na odcinku leśnym w Demptowie, w stronę Gdańska. Zjeżdżając z ekspresówki na ulicę Morską w Chyloni, musimy odczekać dwie zmiany świateł. A jeśli chodzi o Gdynię, największy korek uformował się na ulicy Morskiej, od Grabówka do Leszczynek. Przytyka się zjazd z estakady w stronę Obłuża, zderzak w zderzak pojedziemy też Hutniczą w obu kierunkach. Na północy regionu jest spokojnie, a główne drogi wojewódzkie są w pełni przejezdne. Lekko przytyka się dojazd ulicą Gdańską do Władysławowa i Wejherowska w Pucku.

Fot. Kuba

Kolizja dwóch aut osobowych na skrzyżowaniu ulicy Chopina i krajowej szóstki w Wejherowie.

W Szemudzie przy ulicy Wejherowskiej samochód uderzył w drzewo. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

Poranny szczyt komunikacyjny za nami. Jednak w wielu miejscach drogi nie są jeszcze czarne i jest bardzo ślisko.

W Wejherowie nie mamy już żadnych utrudnień, przez Redę i Rumię także jedziemy bez zbędnego ścisku.

Niewielkie problemy zaczynają się dopiero w Gdyni, gdzie zwalniamy od Puckiej do Estakady.

Na szczęście zakończyły się już problemy na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie godzinę temu staliśmy w gigantycznym korku od Karwin do zjazdu w Chyloni. Po tych utrudnieniach nie ma już śladu.

Jak informuje Karol, droga z Pucka do Redy jest czarna i w pełni przejezdna.

Utrudnienia mamy także na krajowej szóstce w Gościcinie, na pasie w kierunku Wejherowa. Trudności z wyjazdem mają także kierowcy na Zamostnej w Bolszewie. Niewielkie spowolnienie tworzy się również na krajowej szóstce w Luzinie, przy wyjeździe z ulicy Wilczka.

W tej chwili mamy trudne warunki pogodowe na Obowdnicy, zderzak w zderzak jedziemy od Karwin aż do zjazdu na Morską w Chyloni.

Radzimy dzisiaj szybciej wyjść z domu, czeka nas odśnieżanie auta.

Droga z Wejherowa do Redy jest czarna, dalej do Gdyni także droga czarna i mokra, podobnie wygląda wojewódzka 216 z Redy do Pucka. Trochę gorzej jedzie się ulicami Władysławowa, tam w wielu miejscach zalega błoto pośniegowe. Podobnie jest na ulicach Krokowej i Helu. Drogowcy nie spisali się również w Jastarni, co prawda ulice są odśnieżone, jednak białe i śliskie.

Radek skarży się na drogę z Kazimierza do Pierwoszyna, i jak napisał - warunki są bardzo złe.

A co się dzieje na Obwodnicy? Tam jest bardzo ślisko. Pan Karol skarży się na brak piaskarek. Na pasie w kierunku Gdyni mamy dwa spowolnienia, na wysokości Matarni oraz Karwin, czekamy na sygnały od Państwa, co dokładnie tam się wydarzyło.

Kasia napisała do nas, że tragicznie jedzie się drogą z Wejherowa, przez Nowy Dwór Wejherowski i Bieszkowice, Koleczkowo, Dobrzewino i dalej do Chwaszczyna. Jest bardzo ślisko, na wojewódzkiej 218 musimy zatem zachować szczególną ostrożność.

W Gdyni standardowo stoi wyjazd ze Starego Obłuża na Kwiatkowskiego, Morska od Chylońskiej do Obwodnicy, Chwarznieńska przy dojeździe do Obwodnicy, miejscami przytyka się Hutnicza.

16 stycznia 2018

Zepsuty pociąg SKM w Wejherowie Śmiechowie. Skład zmierzał w kierunku Gdańska.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×