pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

23 czerwca 2017

Raport zaczynamy od zderzenia dwóch pojazdów, do którego doszło na ulicy Kazimierza Wielkiego w Rumi. Ze wstępnych informacji wynika, że na ból uskarża się dziecko podróżujące jednym z aut. Służby przed chwilą dotarły na miejsce. Obecnie więcej aut porusza się ulicą Wejherowską w Gościcinie, a także Leśną i Zamostną w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo to ciaśniej jest na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i Chopina. Ruch zwiększył się również na wojewódzkiej 216 w Rekowie, w kierunku Pucka, a także na Sobieskiego w Rumi, na drodze do Trójmiasta.

Zakończenie roku szkolnego spowodowało, że na drogach od rana panują wakacje. Krajową szóstką, praktycznie od Lęborka po Rumię można śmiało jechać, zwalniamy tylko punktowo w Gościcinie, Bolszewie i Wejherowie. Także drogi wojewódzkie powiatu puckiego nie sprawiają jakichkolwiek utrudnień. Ciasno jest natomiast na Hutniczej i Morskiej w Chyloni, na drodze do Trójmiasta.

Przypominamy, że w nadchodzący weekend, czyli 24 i 25 czerwca, odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym oraz wyścig amatorski CYKLO Gdynia. W związku z wydarzeniem zamknięte zostaną między innymi trasy:

1) Wiczlino – Kielno (przez Koleczkowo) – Kłosowo,

2) Smażyno – Częstkowo – Przetoczyno – Sopieszyno,

3) Bieszkowice – Koleczkowo,

4) Pomieczyno – Łebno – Rosochy.

Nieprzejezdne będą również niektóre gdyńskie ulice.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie gminy Szemud.

22 czerwca 2017

Już ponad kilometr ma zator, który utworzył się na krajowej szóstce w stronę Lęborka na wysokości Gościcina, postoimy też na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie największe utrudnienia kierowcy napotkają na 12 Marca oraz Rybackiej w kierunku drogi krajowej.

Na pierwszym biegu posuwamy się po ulicy Puckiej w kierunku centrum Redy, w długim korku natomiast stoimy od Chyloni w Gdyni do Rumi Janowo.

Nie odpuszcza zator na Janka Wiśniewskiego w Gdyni, tam stoi pas w kierunku estakady, zderzak w zderzak ulicą Kwiatkowskiego jedziemy kilkanaście minut do skrzyżowania z Pułkownika Dąbka. Przytyka się również Hutnicza, Chylońska i Unruga przy dojeździe do ulicy Puckiej.

Coraz tłoczniej jest na drodze krajowej numer 6 pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem, wyższego biegu nie wrzucimy w obu kierunkach, podobnie jak na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie postoimy na Sienkiewicza, Sobieskiego w stronę centrum miasta, a także na Chopina i Pomorskiej.

Przybywa samochodów na ulicy Gdańskiej we Władysławowie na dojeździe do ronda o czym poinformował pan Marian. Przytyka się droga numer 216 na wysokości Pucka w kierunku Redy. Jeśli chodzi o to właśnie miasto, to korek na ulicy Gdańskiej w stronę półwyspu sięga blisko kilometra długości. Z kolei w Rumi sporo samochodów napotkamy na Sobieskiego, Dąbrowskiego i Dębogórskiej.

W Gdyni na pierwszym biegu przesuwamy się po ulicy Janka Wiśniewskiego w stronę estakady, nie lepiej jest na dojazdach do skrzyżowania Pułkownika Dąbka z Kwiatkowskiego. Zderzak w zderzak suniemy po Hutniczej a na zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni czekamy w półkilometrowej kolejce pojazdów.

Wciąż wzmożony ruch jest odczuwalny na krajowej szóstce w Gościcinie i Bolszewie, a także na Zamostnej i szkolnej w Bolszewie. Ciaśniej jest też na Sobieskiego, Chopina i Rzeźnickiej w Wejherowie. Zredukować biegi należy również na Gdańskiej w Redzie, w stronę Pucka. Spory ruch panuje także na odcinku Karwia-Władysławowo wojewódzkiej 215, w obu kierunkach.

fot. Dominik

Dzisiaj około 7:00 rano na skrzyżowaniu w pobliżu redzkiego dworca przez samochód osobowy został potrącony pies. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Jest to średniej wielkości mieszaniec, posiada obrożę. Obecnie zwierzę przebywa w klinice weterynaryjnej w Wejherowie. Zwierzę straciło wzrok, poszukiwany jest właściciel.

W najbliższy weekend, czyli 24 i 25 czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarskie szosowym oraz wyścig amatorski CYKLO Gdynia. W związku z wydarzeniem zamknięte zostaną trasy:

  • Wiczlino – Kielno (przez Koleczkowo) – Kłosowo,

  • Smażyno – Częstkowo – Przetoczyno – Sopieszyno,

  • Bieszkowice – Koleczkowo,

  • Pomieczyno – Łebno – Rosochy.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie gminy Szemud.

Nadal na lokalnych drogach panuje umiarkowany ruch. Kierowcy zwalniają na Wejherowskiej w Gościcinie oraz przy zjeździe z Zamostnej w Bolszewie na krajówkę. W Wejherowie najwięcej aut porusza się ulicami Sobieskiego i Rybacką. W Redzie natomiast nieco tłoczniej jest na Puckiej i Gdańskiej w kierunku Trójmiasta. Punktowo trzeba też zwolnić na odcinku Karwia-Chłapowo oraz na Helskiej w Pucku, w obie strony.

W związku z budową ronda w Rosochach od godziny 18:00 w piątek (23 czerwca) do godziny 6:00 w sobotę (24 czerwca) całkowicie zostanie wstrzymany ruch na skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Pobłocie. Będą obowiązywać objazdy, a ruchem pokierują służby drogowe.

Dzisiejszy poranek, w porównaniu do minionych dni, można uznać za bardziej ruchliwy, jeśli chodzi o lokalne drogi, ale nadal nie ma na co narzekać. Przybywa aut w Luzinie, co widać zwłaszcza na ulicy Wilczka w kierunku Kębłowa, natomiast na krajowej szóstce zredukować biegi należy na wysokości Gościcina i Bolszewa. Spokojnie jest na ulicach Wejherowa, w Redzie momentami ciasno jest jedynie na Puckiej w stronę Rekowa. Rumię kierowcy pokonują bez opóźnienia, przybywa natomiast samochodów na Morskiej i Chylońskiej w Gdyni, na drodze do Trójmiasta. Zwolnić trzeba również dojeżdżając do ronda w Chwaszczynie, szczególnie od strony Miszewa. Obwodnica nie sprawia jakichkolwiek kłopotów.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×