pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

17 października 2017

Na razie pozytywnie zaskakuje kierowców krajowa szóstka, bo w Gościcinie utrudnienia w ruchu mają tylko charakter punktowy. Nieco tłoczniej za to jest już na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Przybywa aut w okolicach ulic Przemysłowej, Granicznej i Ofiar Piaśnicy, co jest związane z zamknięciem drogi. Ciasno jest też na Sobieskiego, Chopina i Rybackiej. Przez Redę przejedziemy w miarę sprawnie w obu kierunkach. Natomiast w Rumi zwalniamy za wiaduktem w stronę Gdyni, na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Zagęszcza się ruch na Hutniczej w Gdyni, w stronę Grabówka, zwłaszcza między Pucką a estakadą. Ciasno jest też na Morskiej, na odcinku równoległym do Komandorskiej. Zgodnie z przewidywaniami, utrzymuje się korek na Chwarznieńskiej w stronę Witomina. Podobnie jest na Chwaszczyńskiej, na Karwinach. W żółwim tempie pojedziemy też w dół ulicą Spacerową, z Osowej do Oliwy w Gdańsku. Nie da się rozpędzić także na dolnym odcinku ulicy Słowackiego we Wrzeszczu. Dobra wiadomość jest taka, że Obwodnica Trójmiasta jest w pełni przejezdna w obie strony i na razie nie ma informacji o żadnych zdarzeniach drogowych na tej trasie.

Trwa dość spokojny poranek na głównych drogach naszego regionu. Jadąc do strony Lęborka do Wejherowa nie napotkamy na szczególne utrudnienia, a redukcja biegów może być konieczna tylko w okolicach Gościcina. W samym Wejherowie również da się dość płynnie dotrzeć w dowolne miejsce. Zagęszcza się nieco ruch jedynie na Sobieskiego i Ofiar Piaśnicy – końcowy fragment tej drogi będzie zamknięty przez najbliższy tydzień. W Rumi lekkie spowolnienie czeka nas na Żwirki i Wigury oraz na Grunwaldzkiej przez wiaduktem, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, przybywa aut na Hutniczej, na wysokości zajezdni SKM, a także na Morskiej – od Cisowej do wjazdu na obwodnicę – i dalej, do skrzyżowania z Chylońską. Zakorkowana na dobre jest droga z Kosakowa do Pogórza i nie rozpędzimy się na Płk. Dąbka za rondem w kierunku Obłuża. Na Obwodnicy Trójmiasta w większości panują komfortowe warunki do jazdy, może z wyjątkiem okolic węzła Kowale. Tradycyjnie już o tej porze przytykają się ulice zjazdowe z ekspresówki. Najpoważniejsze utrudnienia w tej chwili spotkamy na Słowackiego w Gdańsku-Wrzeszczu i na Spacerowej w dół, w Oliwie. W Gdyni trudno jest zjechać z obwodnicy na Karwiny i na Witominio. Taka sytuacja potrwa pewnie około dwóch godzin.

16 października 2017

Z gigantycznymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy poruszający się po Wejherowie. Jest to związane z piątkowym wypadkiem, do którego doszło na budowie zadaszenia przy zabytkowym młynie, w pobliżu ulicy Zamkowej. Na miejscu zginął mężczyzna, obecnie prokurator prowadzi tam postępowanie, a droga została zamknięta. Stoją ulice Sobieskiego, Rzeźnicka, 12 Marca, Wniebowstąpienia i Roszczynialskiego. Standardowo, opóźnienie występuje też na krajowej szóstce w Gościcinie, w obu kierunkach. Zredukować biegi należy również na Puckiej w Redzie, od Kazimierskiej do skrzyżowania z Długą. Natomiast w Rumi największe utrudnienia kierowcy napotykają na Sobieskiego, Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Znaczne korki utrzymują się też na Hutniczej i Morskiej w Gdyni, szczególnie w kierunku Wejherowa. Bez utrudnień na obwodnicy.

Standardowo o tej porze - kilkuminutowe opóźnienie występuje obecnie na krajowej szóstce w Gościcinie, w obu kierunkach. Więcej aut porusza się także Leśną i Zamostną w Bolszewie. Jeszcze ciaśniej jest na ulicach Wejherowa, gdzie kierowcy redukują biegi na Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy, Rzeźnickiej i 12 Marca, zwłaszcza na drodze do centrum. Do dwóch zmian świateł trzeba odczekać też chwilami na Puckiej w Redzie, w obie strony. Natomiast w Rumi niewielkie problemy sprawiają ulice Sobieskiego, Starowiejska i Dąbrowskiego, szczególnie w kierunku Wejherowa. Z kolei w Gdyni w miarę możliwości należy omijać zakorkowaną Hutniczą. Bez utrudnień na trasach powiatu puckiego oraz na obwodnicy Trójmiasta.

Na Obwodnicy Trójmiasta nadal utrzymują się trudności w ruchu między węzłami Karczemki i Kowale w stronę autostrady A1 – to skutek kolizji, do której doszło przed godziną 8:00. Uspokoiła się za to sytuacja na trasach zjazdowych z ekspresówki. Utrudnienia utrzymują się jeszcze na dolnym odcinku Słowackiego i na Spacerowej w Oliwie. W Gdyni tłoczno jest na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Ciasno jest też na Morskiej, od Chyloni do Grabówka. Przez Rumię da się przejechać dość płynnie, choć w pobliżu wiaduktu może być konieczny przymusowy postój. W Redzie zwalniamy na odcinku od Łąkowej do Puckiej, gdzie pracują drogowcy. W Wejherowie jest dość spokojnie. Należy zwolnić przy granicy z Redą w Śmiechowie. Nie rozpędzimy się również na Ofiar Piaśnicy, Przemysłowej i Sobieskiego. Za rogatkami na krajowej szóstce można spotkać tylko punktowe spowolnienia w Bolszewie i Gościcinie. Poza tym podróżujemy w stronę Lęborka bez większych przeszkód.

Po kolizji za węzłem Kowale na Obwodnicy Trójmiasta utworzył się kilkukilometrowy korek w stronę autostrady, który sięga węzła Karczemki. Poza tym pojedziemy ekspresówką bez przeszkód, ale coraz większe zatory są na ulicach zjazdowych. Najgorsze korki spotkamy teraz na Słowackiego i Spacerowej w Gdańsku oraz Chwaszczyńskiej i Chwarznieńskiej w Gdyni. Przytyka się już krajowa szóstka w Gościcinie, na wysokości stacji kolejowej. Coraz tłoczniej jest też na Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. W Wejherowie przybywa aut na Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie zagęszcza się ruch na skrzyżowaniu Gdańskiej i Puckiej, a w Rumi nadal trudno jest przebić się przez centrum. Podobnie jest na Dąbrowskiego. Hutnicza w Gdyni przytyka się przede wszystkim w Cisowej. Natomiast gęstnieje ruch na Morskiej w stronę obwodnicy i dalej – w kierunku Grabówka. Zwolnić trzeba też na estakadzie przy zjeździe na obwodnicę.

Póki co, dość sprawnie przemieszczamy się krajową szóstką na trasie Lębork–Wejherowo. W Małym Trójmieście Kaszubskim widać już poranne poruszenie. W Wejherowie trzeba zwolnić na I Brygady Pancernej w pobliżu Ronda Solidarności, na Chopina i na Gdańskiej w Śmiechowie. W Rumi uformował się około kilometrowy korek w stronę Gdyni, który zaczyna się na Grunwaldzkiej przed wiaduktem, a kończy na Sobieskiego za galerią handlową. W Gdyni przybywa aut na Hutniczej, w stronę estakady. Przytyka się też Morska od Cisowej do Chyloni. Coraz gęściej jest też na północy miasta, czyli na Obłużu. Na Obwodnicy Trójmiasta na razie nie napotkamy na utrudnienia, natomiast korkują się stopniowo drogi zjazdowe z ekspresówki. Najgorzej jest w tej chwili na Chwarznieńskiej w Gdyni, gdzie trudno się dostać do Witomina, oraz na Spacerowej w Gdańsku – tam trwają utrudnienia po porannej kolizji na wysokości leśniczówki.

14 października 2017

Utrudnienia na drodze krajowej nr 6 na wysokości Bolszewa. Strażacy usuwają plamę oleju z jezdni.

13 października 2017

Spore utrudnienia panują na krajowej szóstce w Gościnie, gdzie doszło do kolizji drogowej. Korki tworzą się w obie strony. Postoimy również na Zamostnej w Bolszewie, do ronda. W centrum Wejherowa tłoczno jest przede wszystkim na Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy i Rzeźnickiej, natomiast I Brygady przemieszczamy się dość sprawnie. W Redzie zwolnić trzeba na odcinku od Łąkowej do Puckiej, duży ruch panuje też w okolicach Obwodowej i Morskiej. W Rumi przytyka się Sobieskiego od Janowa w stronę centrum. W Gdyni sparaliżowana jest Hutnicza między Pucką a estakadą. Tradycyjnie już o tej porze dużej cierpliwości wymaga przejazd w stronę Obłuża. Zakorkowana jest zarówno estakada, jak i ulica Kwiatkowskiego na Obłużu. Wciąż niewesoło jest na Morskiej, od Grabówka do Chyloni. Korkuje się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta, natomiast na ekspresówce panuje względny spokój. Bez zmian na drogach dojazdowych do tej trasy, czyli stoimy w korku na Spacerowej w Gdańsku-Oliwie i na Słowackiego we Wrzeszczu.

W Wejherowie lekko przytyka się tranzytowa szóstka przed skrzyżowaniem z ulicą Rybacką w stronę centrum. Poza tym trzeba zwolnić na 12 Marca, Sobieskiego i Ofiar Piaśnicy. Dalej, jadąc w kierunku Lęborka, trzeba zwolnić w Bolszewie i Gościcinie. W Redzie coraz ciaśniej robi się na krzyżówce Gdańskiej i Puckiej (roboty drogowe). Droga w stronę Rekowa jest mniej zatłoczona dopiero za Aleją Lipową. Podróż przez centrum Rumi nie sprzyja kierowcom, zwłaszcza na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. W Gdyni przytyka się Hutnicza, od Puckiej do estakady. Podobnie jest na Kwiatkowskiego przy dojeździe do Obłuża. Z kolei Morska korkuje się od Grabówka do Chyloni. Obwodnica Trójmiasta zatyka się dopiero na końcowym odcinku, a więc za węzłem Karczemki w Gdańsku. Gorzej jest z trasami dojazdowymi. W Gdyni w korkach postoimy na Małym Kacku, zwłaszcza na Sopockiej i Wielkopolskiej, a w Gdańsku – w Oliwie, na Spacerowej w stronę Osowej, która tradycyjnie już jest kompletnie zatłoczona o tej porze.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×