pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

11 sierpnia 2017

Wypadek na drodze krajowej nr 6 między Bożympolem a Strzebielinem. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych dwie osoby zostały poszkodowane. Na miejscu pracują służby.

Kierowcy, którzy wybierają się teraz w trasę albo już się wybrali, muszą się liczyć z utrudnieniami. Opóźnienie występuje na krajowej szóstce w Luzinie, a także na Wejherowskiej w Gościcinie, na wysokości skrzyżowania z Szeroką. Spory ruch panuje też na ulicy Zamostnej w Bolszewie, szczególnie w kierunku Góry. Z kolei w Wejherowie zredukować biegi należy na Sobieskiego, Chopina i Rybackiej. Problemy czekają też kierowców na Gdańskiej w Redzie, zwłaszcza na drodze do Rekowa. Jeśli chodzi o Rumię to ciaśniej jest na Starowiejskiej, Dębogórskiej i Sobieskiego w stronę Półwyspu. Spory korek utrzymuje się też na Hutniczej w Chyloni. Najwięcej czasu zmotoryzowani tracą na obwodnicy, gdzie zator panuje od zjazdu z estakady do Kowal, punktowo, w obie strony. W powiecie puckim standardowo - ciasno jest na wojewódzkiej 215 od Karwi po Władysławowo.

Spore problemy mogą mieć kierowcy, którzy podróżują Obwodnicą Trójmiasta w stronę bramek na autostradzie A1. Zator formuje się już od zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego i ciągnie się praktycznie aż do Matarni. Kolejka chętnych do wjazdu na obwodnicę w Chyloni jest bardzo długa i sięga już w tej chwili niemal Rumi-Janowa. W Gdyni stoi w korku ul. Hutnicza od Puckiej do estakady, w obie strony. Korek przy zjeździe z estakady w stronę Obłuża ma teraz kilkaset metrów i zaczyna się w okolicach terminala kontenerowego. Jadąc w kierunku Ciechocina ul. Gdańską w Redzie, musimy zwolnić mniej więcej od dworca kolejowego aż do skrzyżowania Lipowej z Pucką. Jeśli zamierzamy dostać się do Władysławowa od strony Pucka, stracimy w korku kilkanaście minut przy dojeździe do ronda na ul. Gdańskiej. Na razie w miarę sprawnie pokonamy wojewódzką 216-stkę do Helu, a przy zjeździe z Półwyspu musimy zwolnić we Władysławowie na ul. Starowiejskiej, w pobliżu portu. Jak zwykle o tej porze, tłoczno jest na DW 215, a najciaśniej – w Cetniewie i Jastrzębiej Górze, przy skrzyżowaniu Rozewskiej z Pucką. Luzino, Gościcino i Bolszewo – to miejsca, w których musimy zwolnić, poruszając się DK nr 6. W Wejherowie trzeba zdjąć nogę z pedału gazu Sobieskiego, Rzeźnickiej, 3 Maja i Chopina. Na krajowej szóstce ruch wstrzymują przede wszystkim sygnalizatory świetlne, ale nie ma większych utrudnień.

PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o. przypomina, że w związku z nocnymi zawodami Gdynia AeroBaltic zostaną uruchomione dodatkowe pociągi PKP SKM kursujące w nocy 11/12.08 i 12/13.08.2017 r. Na odcinku Gdynia Chylonia - Gdańsk Główny - Gdynia Chylonia, od godziny 20:00 do godziny 01:30 częstotliwość jazdy wyniesie około 15 minut.

Na razie piątek dość powoli rozkręca się na głównych drogach naszego regionu i nie powinniśmy napotkać na większe utrudnienia. Korek na Obwodnicy Trójmiasta doskwiera kierowcom tylko na południowej części tej trasy, czyli między węzłami Kowale i Karczemki. Dalej w stronę Gdyni pojedziemy już bez przeszkód. W Gdyni napotkamy na większy zator w Cisowej na ul. Morskiej. Tłoczno jest na trasie z Pogórza do Kosakowa. Póki co, przez Rumię i Redę przejeżdżamy w miarę płynnie, a zwolnić należy na ul. Puckiej, w obu kierunkach. Wzmaga się ruch w okolicach Władysławowa i w samym mieście. Ulica Gdańska na odcinku między Drogą Chłapowską a rondem korkuje się w obu kierunkach. Do Helu dojedziemy bez większych problemów, a lekko zwolnić należy w Chałupach, Kuźnicy i Juracie. Na razie niewielki ruch panuje na nadmorskiej 215-stce – zarówno do Jastrzębiej Góry, jak i Karwi dotrzemy bez utrudnień. Powiat wejherowski: sporo aut przemieszcza się DW 218 w okolicach Nowego Dworu Wejherowskiego i wzmożony ruch panuje przed skrzyżowaniem DW 218 z DW 224 w Białej. Krajowa szóstka może sprawiać lekkie problemy w Luzinie i Gościcinie w pobliżu dworca. Przez Wejherowo pojedziemy sprawnie i bez przeszkód, zwalniając Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca.

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni przypomina, że dzisiaj i jutro obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w śródmieściu, w pobliżu pasa nadmorskiego. Zmiany dotyczą m.in. ulic Wybickiego, Armii Krajowej i pl. Grunwaldzkiego. Na razie całkowicie przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta, a lekkie spowolnienie dotyczy jedynie Demptowa i zjazdu z tej trasy w Chyloni. W Gdyni korkuje się Chwarznieńska w stronę Witomina, Hutnicza w stronę Puckiej i punktowo Morska w Cisowej. Przez Rumię i Redę na razie przejeżdżamy bez utrudnień, a miejscowe spowolnienia w ruchu są możliwe w pobliżu newralgicznych skrzyżowań. Bez trudu przejedziemy też przez Wejherowo krajową szóstką i dalej – stronę Lęborka. Na razie na nadmorskich trasach panuje spokój, nieco więcej aut możemy napotkać między Gnieżdżewem a Swarzewem, choć nie na tam w najbliższym czasie ryzyka zatoru drogowego. Dość sprawnie dotrzemy wojewódzką 216-stką do Helu, choć lekko korkuje się odcinek między Jastarnią a Juratą – tutaj trzeba nieco zwolnić. Droga wojewódzka nr 215 również nie sprawia większych problemów, a lekki zator uformował się między Chłapowem a Rozewiem.

10 sierpnia 2017

Chwilami spore opóźnienie występuje na krajowej szóste w Luzinie, a dokładniej na skrzyżowaniu z ulicą Wilczka. Zredukować biegi należy również na Zamostnej w Bolszewie, od krajówki aż do skrzyżowania z Długą. Zwolnić trzeba też na ulicy Sobieskiego, Chopina i 12 Marca w Wejherowie. Utrudnienia czekają także na Puckiej i Gdańskiej w Redzie oraz na Sobieskiego w Rumi, na drodze w kierunku Półwyspu. W cierpliwość muszą się też uzbroić kierowcy poruszający się po ulicach Chyloni. Tam problemy sprawia Chylońska, Hutnicza oraz zjazd z obwodnicy na ulicę Morską. Samą obwodnicą w żółwim tempie auta poruszają się na odcinku od Karwin do Matarni, w obu kierunkach. Przyczyną zatoru najprawdopodobniej jest wypadek. Jeśli chodzi o powiat pucki, to ciasno jest na drogach wojewódzkich od Karwi, przez Władysławowo, aż po Chałupy.

Kierowcy podróżujący Obwodnicą Trójmiasta w stronę Gdyni mogą mieć spore trudności między węzłami Matarnia i Owczarnia, gdzie doszło do stłuczki trzech samochodów. Natomiast dość sprawnie opuścimy S6-stkę w Chyloni. W Gdyni postoimy w korku na ul. Hutniczej, w obu kierunkach, na Janka Wiśniewskiego i na Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Utrudnień możemy się spodziewać na Morskiej w kierunku obwodnicy, a w korku możemy utknąć już na Cisowej. W Rumi przymusowy postój może być konieczny w okolicach galerii handlowej. Korkuje się wojewódzka 216-stka przed rondem przy wjeździe do Pucka, tłoczno jest też w Gnieżdżewie. Jadąc dalej na północ tą trasą, obowiązkowo zwalniamy przed rondem we Władysławowie, choć nie można jeszcze mówić o paraliżu w tym miejscu. Drogą do Helu i w przeciwnym kierunku pojedziemy płynnie, ale raczej w spacerowym tempie. Na większe spowolnienia można natrafić w Chałupach, Jastarni i Juracie. Nadmorska 215-stka też może sprawiać nieco problemów, zwłaszcza w pobliżu Jastrzębiej Góry i Cetniewa. Na DK 6 w powiecie wejherowskim musimy zwolnić przede wszystkim w Bożympolu, Luzinie i Gościcinie w stronę Wejherowa. Już w samym mieście pojedziemy tą trasą dość sprawnie. Na pewno nie rozpędzimy się za to na ul. Sobieskiego, Rzeźnickiej, 12 Marca i Chopina.

Jak na razie bez przeszkód podróżujemy po Obwodnicy Trójmiasta w obu kierunkach. Lekkie utrudnienia można napotkać na zjazdach w Dąbrowej czy Chwarznie. Na krzyżówce obwodnicy z Morską w Chyloni również możemy spotkać się z niewielkim spowolnieniem, ale jak na razie nie ma tu większego zatoru. Na ul. Morskiej w stronę Rumi nieznacznie przytykają się skrzyżowania z Kcyńską, Owsianą i Chylońską. W Rumi zdejmujemy nogę z gazu w okolicach urzędu miasta i przed wiaduktem na Sobieskiego. W Redzie ciasno jest w pobliżu krzyżówki Gdańskiej z Obwodową i Pucką, gdzie sporo aut nadjeżdża od strony Rekowa. Na wojewódzkiej 216-stce musimy przyhamować w okolicach skrzyżowania z 213-stką w Celbowie. Spory zator tworzy się przy wjeździe do Pucka od strony północnej, gdzie możemy stracić w korku kilka minut. Powoli zapychają się ulice Władysławowa, zwłaszcza Gdańska i Żeromskiego, choć na razie da się tamtędy przejechać bez zbędnych postojów. Trasa przez Półwysep Helski jest przejezdna w obie strony, za to z większymi utrudnieniami musimy się liczyć na 215-stce w stronę Karwi, co dotyczy zwłaszcza okolic Chłapowa i Rozewia. Krajowa szóstka lekko korkuje się w Gościcinie w stronę Wejherowa i w Bolszewie, w kierunku Lęborka. W Wejherowie póki co nie ma znaczących utrudnień, a zwolnić musimy na Strzeleckiej, Rzeźnickiej i Chopina.

Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, na tej trasie nie napotkamy większych utrudnień. Zjazd z tej drogi jest nieco utrudniony w Chwarznie, za to w Chyloni poruszamy się w miarę sprawnie. W Gdyni korkują się zjazdy z Estakady Kwiatkowskiego i ulica Hutnicza w stronę Rumi. W tym mieście zagęszcza się ruch na Sobieskiego w stronę Redy, a więcej aut można też spotkać na ul. Towarowej w tym samym kierunku. Tradycyjnie o tej porze trudno przebić się ul. Pucką w Redzie, w stronę Ciechocina. Na dalszym odcinku tej trasy, czyli wojewódzkiej 216-stki, trzeba zwolnić w centrum Pucka i poza granicami tego miasta, przy dojeździe do Gnieżdżewa. Póki co, bez żadnych przeszkód dojedziemy do Helu i sprawnie poruszamy się po Władysławowie. Trochę więcej aut możemy napotkać na nadmorskiej 215-stce w stronę Karwi, głównie w Chłapowie, ale i tam podróżujemy w miarę komfortowo. Pozostałe drogi wojewódzkie, czyli nr 213 i 218, w powiecie puckim również nie stwarzają problemów kierujących. Lekko zwolnić trzeba na dojeździe do ronda w Krokowej od strony zamku i w okolicach Karlikowa na 218-stce. W powiecie wejherowskim także nie napotkamy na uciążliwe utrudnienia. Krajową szóstką pojedziemy płynnie, a niewielkich zatorów można się spodziewać w okolicach Bolszewa, przed wjazdem do Wejherowa. W samym mieście również jest spokojnie, a większy ruch panuje jedynie na ul. Sienkiewicza, 3 Maja i Ofiar Piaśnicy.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×