pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

17 kwietnia 2018

Gęstnieje ruch na krajowej szóstce na odcinku od Luzina do Gościcina. Korek zaczyna się mniej więcej od Kębłowa i kończy dopiero za stacją kolejową w Gościcinie. W samym Wejherowie kierowcy nie mają powodów do narzekania na korki. Przytyka się ulica Ofiar Piaśnicy i dojazdowa Graniczna. Nieco ciaśniej jest też na tranzytowej szóstce w Śmiechowie. W Redzie korkuje się głównie zjazd z Puckiej na Gdańską, w Rumi natomiast – skrzyżowanie Towarowej z Sobieskiego. Od granic z Rumią aż do estakady stoi w korku Hutnicza. Podobnie jest na Morskiej, na odcinku od Leszczynek do Grabówka w kierunku centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal spokój, jednak opuszczenie ekspresówki wciąż jest sporym wyzwaniem. Trudno jest zwłaszcza przebić się do Witomina i Oliwy. Utrzymuje się też korek przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, i to praktycznie z każdej strony. Najdłużej postoimy, jadąc od Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim nadal względny spokój. Większy ruch jest zauważalny na Gdańskiej i Starowiejskiej we Władysławowie oraz na Wejherowskiej i 10 Lutego w Pucku.

Skoro minęła 7:30, to kierowcom coraz bardziej zaczynają doskwierać korki w kierunku Trójmiasta. Widać je już przy zjeździe z wiaduktu w Rumi, choć poważniejsze zatory zaczynają się dopiero przy dojeździe do granic Gdyni. Dotyczy to zarówno ulicy Morskiej, jak i Hutniczej. Morska na razie pozwala na dość płynną jazdę w stronę centrum, choć warto pamiętać, że w ciągu dnia będzie można tam napotkać pracujących drogowców w rejonie skrzyżowania z ulicą Mireckiego na Grabówku. Na razie Obwodnicą Trójmiasta w obie strony można się poruszać przepisową prędkością, czyli 120 km/h. Lekko korkuje się zjazd na Chyloni, choć nie ma tam uciążliwego zatoru. Z korkiem muszą się za to zmierzyć kierowcy podróżujący od strony Miszewa do ronda w Chwaszczynie. Tam zator liczy około dwóch kilometrów. Korkują się też ulice zjazdowe z obwodnicy, a więc Chwarznieńska i Chwaszczyńska w Gdyni oraz Spacerowa i Słowackiego (na dolnym odcinku) w Gdańsku. Stopniowo przybywa aut na krajowej szóstce, przy dojeździe do krzyżówki z ulicą Słoneczną od strony Kębłowa. W Wejherowie natomiast ruch odbywa się płynnie. Kilka chwil możemy stracić jedynie w pobliżu sygnalizatorów świetlnych. Widać już poranne poruszenie na Sobieskiego i Ofiar Piaśnicy. Tranzytowa szóstka nie sprawia problemów kierującym w Redzie. Natomiast lekko korkuje się Pucka przy skrzyżowaniu z aleją Lipową w stronę Rekowa. W powiecie puckim kierowcy też zmierzają do szkół i miejsc pracy, ale bez większych przygód. Nieznacznie przytyka się trasa między Połchowem a Mrzezinem. Podobnie jest na wojewódzkiej 213-stce, na odcinku Starzyno–Połczyno.

16 kwietnia 2018

Coraz trudniej jest się dostać na północ Gdyni. Korki doskwierają przede wszystkim kierowcom jadącym przez Estakadę Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Popołudniowy paraliż komunikacyjny objął się też na dobre Hutniczą i Pucką. Niewiele lepiej jest na Morskiej, na wysokości Grabówka, w stronę Chyloni. Dla odmiany, spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta, a jeśli gdzie trzeba się liczyć z utrudnieniami, to jedynie przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Niestety, nie poprawiła się sytuacja drogowa przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Dąbrowy. Kierowcy stoją w korku już od zjazdu z ulicy Rdestowej. Popołudniowe standardy obowiązują już także na krajowej szóstce między Bolszewem a Gościcinem. Zator na tym odcinku liczy ponad kilometr. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na trasie z Wejherowa do Lęborka. Jeśli chodzi o Wejherowo, zwalniamy przede wszystkim przy dojeździe do granic miasta od strony Pieleszewa, a także w centrum, czyli na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Popołudniowe utrudnienia utrzymują się też na Ofiar Piaśnicy, gdzie wciąż obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. W Redzie w miarę sprawnie da się pokonać krajową szóstkę. Problemy napotkamy na Puckiej przy dojeździe do skrzyżowania z Gdańską. W Rumi natomiast korkują się głównie okolice węzła drogowego na wiadukcie i Sobieskiego, od Janowa do centrum, a także równoległa Dąbrowskiego. Na większości dróg powiatu puckiego nie napotkamy poważniejszych utrudnień. Ze spowolnieniami trzeba się liczyć na 213-stce, na odcinku od Starzyna do Połczyna. Podobnie jest przy dojazdach do Pucka i Władysławowa.

Na razie poniedziałkowe popołudnie jest dość łaskawe dla kierowców, co nie oznacza, że drogi są całkowicie wolne od korków. Utrudnienia są po prostu tam, gdzie można się ich spodziewać. Zwalniamy zatem na krajowej szóstce, na odcinku z Bolszewa do Gościcina. W samym Bolszewie coraz większy ruch panuje na Szkolnej i Zamostnej. Jeśli chodzi o Wejherowo, spory tłok doskwiera w obrębie centrum, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Nie rozpędzimy się również na Ofiar Piaśnicy, gdzie powstaje nowe rondo. W Redzie trzeba się liczyć ze spowolnieniami na skrzyżowaniu Puckiej z Kazimierską i Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast powoli przytyka się Sobieskiego – od Janowa do centrum i Dąbrowskiego, w tym samym kierunku. Przy dojeździe do północnych dzielnic Gdyni największe utrudnienia występują obecnie na Morskiej, na Grabówku. Przypominamy, że w pobliżu skrzyżowania z ulicą Mireckiego pracują drogowcy. Póki co, można sprawnie pokonać ulicę Janka Wiśniewskiego w stronę estakady. Natomiast na samej estakadzie postoimy w korku od basenu portowego aż do Obłuża. Podobnie, niestety, jest na Hutniczej. Obwodnicę Trójmiasta da się przejechać bez zbędnych niespodzianek w obie strony. Gorzej jest na krajowej 20-stce z Gdyni do Chwaszczyna, gdzie utkniemy w dwukilometrowym korku jeszcze przed rondem. We Władysławowie spore poruszenie da się zauważyć na ulicy Starowiejskiej. Podobnie jest na 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry i w centrum Pucka.

W związku z budową bus-pasa, do 18 kwietnia możliwe są dodatkowe utrudnienia w ruchu na ulicy Morskiej w Gdyni. Jak informują drogowcy, na jezdni w kierunku centrum będą zajęte kolejne prawoskręt, lewoskręt oraz prawy i lewy pas ruchu przed skrzyżowaniem z ulicą Mireckiego na Grabówku. W dniach od 19 kwietnia do 7 maja przewiduje się zamknięcie prawego pasa ruchu w stronę śródmieścia.

Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większe spowolnienie utrzymuje się jeszcze tylko w Gościcinie na jezdni w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie jest dość spokojnie. Z większymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Ofiar Piaśnicy i dalej – na wojewódzkiej 218-stce. Przez Redę przemieszczamy się bez poważniejszych utrudnień. Natomiast w Rumi większe poruszenie jest zauważalne w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata, na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Uspokoiła się też sytuacja na północy Gdyni. Poważniejszy ruch panuje jeszcze na Hutniczej i Puckiej. Za to na Morskiej w kierunku centrum spowolnienia mają już raczej charakter punktowy. Na Obwodnicy Trójmiasta wolniej pojedziemy między Karwinami a Chwarznem. Nieco lepsze warunki drogowe panują też na zjazdach z ekspresówki, choć nadal można utknąć w korku na Spacerowej w stronę Oliwy. Zator utrzymuje się też przed rondem w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa. Na północy regionu, podobnie jak przed godziną, panuje względny spokój. Nieco większy ruch utrzymuje się na trasie z Łebcza do Starzyna. Sporo aut przemieszcza się też wojewódzką 215-stką w pobliżu Jastrzębiej Góry.

Coraz większy tłok panuje na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Powody do narzekania mają przede wszystkim kierowcy w Gościcinie, gdzie można utknąć w ponad kilometrowym korku na jezdni w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie jest dość spokojnie, a większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy i przy zjeździe z Rybackiej na krajową szóstkę. Przez Redę, podobnie jak przed godziną, da się przejechać całkiem sprawnie. W Rumi natomiast zwalniamy przy zjeździe z wiaduktu, czyli w okolicach krzyżówki z Towarową. W Gdyni korkuje się przede wszystkim Morska na odcinku od estakady do Grabówka, mniej więcej do Akademii Morskiej. Przytyka się też sama estakada na wysokości Morskiej. Nadal bez utrudnień można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta. Szczytowe korki panują za to na zjazdach z tej trasy, przede wszystkim na Spacerowej i dolnym odcinku Słowackiego w Gdańsku. Tymczasem korek przy dojazdu do ronda w Chwaszczynie ma już około dwóch kilometrów od strony Miszewa i co najmniej kilometr od Karczemek. Na północy regionu bez zmian, a więc względnie spokojnie. Punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce między Krokową a Starzynem. Przybywa też pojazdów w centrum Pucka i Władysławowa.

O tym, że mamy poniedziałek, najlepiej świadczy ruch na drogach dojazdowych do Trójmiasta. Lekko korkuje się dojazd do ronda na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Znacznie większego już zatoru można się spodziewać na ulicy Morskiej w Gdyni, mniej więcej od Cisowej w stronę Chyloni. Pojazdów przybywa też na równoległej Hutniczej. Jezdnia w stronę Gdyni korkuje się również na Sobieskiego w Rumi, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z ulicą Sabata i w Janowie. Na razie na Obwodnicy Trójmiasta jest dość spokojnie, z wyjątkiem niewielkiego zatoru przy zjeździe w Chyloni. Na dobre już korkują się za to zjazdy z ekspresówki, a największy ruch panuje obecnie na Spacerowej w stronę Oliwy. W około kilometrowym korku utkną też kierowcy udający się do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa i Karczemek. Stopniowo gęstnieje ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Dwie zmiany świateł możemy stracić w Luzinie. Przymusowy postój można też zaliczyć w Gościcinie, jadąc od strony Kębłowa. W Wejherowie na razie poruszamy się bez większych przeszkód. Zwolnić trzeba przy dojeździe do granic miasta od strony Redy. Stopniowo zagęszcza się ruch w centrum, na Sobieskiego i Rzeźnickiej. Podobnie jest na Ofiar Piaśnicy w okolicach nowo powstającego ronda u wylotu ulicy Granicznej. W Redzie póki co panuje drogowy spokój o poranku. Wyjątkiem może być ulica Pucka na wysokości skrzyżowania z aleją Lipową. Bez przeszkód pokonujemy też drogi na północy regionu. Zwolnić należy przy dojazdach do skrzyżowań w Celbowie, Połczynie i do ronda w Krokowej.

13 kwietnia 2018

Niestety, nie poprawiła się sytuacja w Rumi po kolizji, do której doszło przed godziną 15:00 na wiadukcie, na jezdni w stronę Redy. Około godziny 16:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na krajowej szóstce, w pobliżu salonu Toyoty. W efekcie korek zaczyna się już praktycznie na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta, ciągnąc się aż do węzła na wiadukcie, tylko na ekspresówce liczy już grubo ponad kilometr. Kierowcom udającym się w kierunku Rumi proponujemy objazd ulicą Hutniczą, która od skrzyżowania z Północną pozwala na dość płynną jazdę. W Gdyni trudno jest też dotrzeć do północnych dzielnic ulicą Morską i Janka Wiśniewskiego, choć w tym drugim przypadku zator jest jednak mniej uciążliwy. Przypominamy też o utrudnieniach w pobliżu stadionu przy ulicy Olimpijskiej, które są związane z dzisiejszymi derbami Trójmiasta. Jeśli chodzi o Redę, przytyka Obwodowa i Pucka na wysokości alei Lipowej. W Wejherowie natomiast zagęszcza się ruch na remontowanej Ofiar Piaśnicy oraz w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnicka i 12 Marca. Dość poprawnie wygląda sytuacja na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka. Spowolnienia są dokuczliwe przed Górką Gościcińską i na światłach w Luzinie, ale w stronę Gościcina. W miarę spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Syndromy piątkowego popołudnia widać przed bramkami na autostradzie A1. Lekko zatłoczony jest też odcinek między Matarnią a Osową oraz w pobliżu węzła Karwiny w stronę Gdyni. W powiecie puckim lekko korkuje się dojazd do Krokowej od południa. Problemy z płynnością ruchu mogą też wystąpić w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowska.

Po kolizji dwóch aut na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Redy, do której doszło przed godziną 15:00, utworzył się gigantyczny korek, który zaczyna już od zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Osobom udającym się w stronę Rumi zalecamy objazd ulicą Hutniczą, która wprawdzie jest zakorkowana od estakady do Puckiej, to jednak dalej pozwala na w miarę płynną jazdę. Poważniejszy zator formuje się też na Morskiej w Gdyni, na odcinku od śródmieścia aż do Leszczynek. Powoli przytyka się Janka Wiśniewskiego przed wjazdem na estakadę, a w całkiem sporym korku stoi już cała estakada, zwłaszcza w stronę Obłuża. Przypominamy, że z powodu dzisiejszego meczu Arki Gdynia z Lechią Gdańsk co najmniej do godziny 21:00 zmieniona będzie organizacja ruchu w pobliżu stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Na razie na Obwodnicy Trójmiasta nie widać symptomów piątkowego popołudnia. Te są bardziej zauważalne przy dojazdach do ekspresówki – na Słowackiego i Spacerowej w Gdańsku oraz Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni. Jadąc z Wejherowa do Lęborka krajową szóstką, zwalniamy przede wszystkim w Gościcinie, Luzinie i Strzebielinie. W samym Wejherowie trzeba uważać na Ofiar Piaśnicy oraz na Sobieskiego i 3 Maja. Jeśli chodzi o Redę, największe utrudnienia czekają kierujących na Puckiej, w okolicy zjazdu na krajową szóstkę i przy dojeździe do skrzyżowania z aleją Lipową. W powiecie puckim jest dość spokojnie. Zwalniamy na wojewódzkiej 215-stce między Sławoszynem a Karwieńskimi Błotami, a także przed skrzyżowaniami w Połczynie i Celbowie.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×