pełna wersja

Widziałeś coś ciekawego?

16 lutego 2018

Z powodu kolizji auta osobowego, które po godzinie 8:30 uderzyło w barierki okalające Obwodnicę Trójmiasta na wysokości Owczarni, korkuje się odcinek ekspresówki między Osową a Matarnią. Utrudnienia dotyczą jezdni w obu kierunkach. Nieco spokojniej niż przed godziną jest już w pobliżu ronda w Chwaszczynie. Spowolnienie dotyczy tylko dojazdu od strony Miszewa. Poranne korki rozładowują się też w Gdyni. W miarę sprawnie da się już dojechać ulicą Morską do centrum, a wyjątkiem może być kilometrowy odcinek między Cisową a Chylonią. Uspokoiła się też sytuacja na drogach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Bez poważniejszych utrudnień przejedziemy już przez Rumię i Redę. W Wejherowie zwalniamy jedynie na bocznych ulicach od krajowej szóstki, a więc na 12 Marca, Ofiar Piaśnicy i Chopina. Na trasie do Lęborka utrudnienia mają już raczej charakter punktowy. Z niewielkimi spowolnieniami trzeba się liczyć w Bolszewie, Gościcinie i Luzinie. W powiecie puckim wolniej poruszamy się wojewódzką 213-stką od Starzyna do Połczyna. Zwalniamy też na odcinku Władysławowo–Rozewie.

Mimo porannych opadów śniegu, sytuacja na drogach regionu nadal jest całkiem znośna. Około dwukilometrowy korek uformował się na krajowej szóstce w Gościcinie, w kierunku Wejherowa. W samym Wejherowie w miarę spokojnie można pokonać drogę do Redy. Ciasno jest natomiast na Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i 3 Maja. Spowolnienie spowodowane opadami śniegu jest zauważalne na wojewódzkiej 218-stce między Piaśnicą a Wejherowem. Wolniej dojeżdżamy do skrzyżowania dróg wojewódzkich w Białej od strony Nowego Dworu Wejherowskiego. Ostrożnie należy też się poruszać 213-stką, od Krokowej do Celbowa. W powiecie puckim zwalniamy też w Gnieżdżewie i na wysokości Cetniewa. Wciąż utrzymują się utrudnienia przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa. I nadal w miarę przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta. Lekkie spowolnienie jest możliwe w Demptowie i przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Spory tłok panuje obecnie w Rumi, na jezdni w stronę Gdyni, zwłaszcza w okolicach wiaduktu. W korku stoi też Hutnicza, od granicy z Gdynią aż do Puckiej. Poranne spowolnienie jest też odczuwalne na Obłużu, zwłaszcza na Płk. Dąbka przy zjeździe na Kwiatkowskiego.

Część kierowców może być dziś zaskoczona porannymi opadami śniegu. Na szczęście, póki co nie są one szczególnie intensywne, a na większości głównych dróg zalega warstwa soli. To sprawia, że najczęściej trasy są czarne i mokre. Zalecamy jednak ostrożność na drogach wojewódzkich, zwłaszcza na odcinkach leśnych, gdzie nawierzchnia może być śliska. W powiecie wejherowskim zwolnić trzeba m.in. na trasie Szemud–Przetoczyno–Sopieszyno–Biała i na 218-stce od Nowego Dworu Wejherowskiego do Wejherowa. Coraz większy ruch panuje wokół ronda w Chwaszczynie, gdzie najbardziej korkują się dojazdy od strony Karczemek i Miszewa. Mimo padającego śniegu, na razie nie ma szczególnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Punktowe spowolnienie są możliwe w pobliżu zjazdów na największych węzłach. Przytyka się krajowa szóstka od Rumi do granic z Gdynią i dalej – do Chyloni. Wolniej pojedziemy też równoległą Hutniczą w stronę centrum oraz ulicami Obłuża. W Wejherowie ruch na razie jest raczej niewielki. Przybywa aut w śródmieściu, zwłaszcza na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. Podobnie jest w Bolszewie na ulicach Szkolnej i Zamostnej. Póki co w miarę sprawnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka. Z niewielkimi spowolnieniami trzeba się liczyć w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie. W powiecie puckim ostrożniej poruszamy się na trasie Sulicice–Kłanino–Starzyno. Lekko przytyka się też ulica Pucka w Gnieżdżewie.

15 lutego 2018

Z powodu awarii trolejbusu na Węźle Franciszki Cegielskiej, zakorkowana jest ulica Śląska w Gdyni, w stronę Sopotu. Nieco sprawniej da się przemieszczać w tym kierunku równoległą Władysława IV. Problemy mają kierowcy, którzy jadą ulicą Morską z centrum w stronę Chyloni. Z kolei zepsuta ciężarówka spowalnia ruch na Estakadzie Kwiatkowskiego w obu kierunkach, zarówno do obwodnicy, jak i do Obłuża. Całkowicie sparaliżowana jest też Hutnicza w stronę Rumi, na odcinku od estakady do Puckiej. Na razie spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym poważniejszym utrudnieniem może być zjazd z ekspresówki na ulicę Morską w Chyloni. W Rumi zwalniamy na krajowej szóstce przede wszystkim w stronę Redy, i to począwszy już od Janowa, gdzie na wysokości przystanku SKM panuje największy tłok. Podobnie jest na wiadukcie i przy dojeździe do skrzyżowania z Ceynowy. W Redzie przyhamować trzeba przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Pucką i Łąkową. W miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Gorzej jest na ulicach śródmieścia. W korku postoimy na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Przytyka się ulica Zamostna w Bolszewie, na krajowej szóstki do ronda. Natomiast na trasie do Lęborka zwalniamy przede wszystkim przy dojeździe do Gościcina. Dalej można podróżować w miarę płynnie. W powiecie puckim nie należy się obawiać poważniejszych utrudnień na drogach. Nieco większy ruch da się zaobserwować na wysokości Rozewia i przed rondem we Władysławowie.

Po godzinie 15:30 obserwujemy obserwujemy umiarkowany ruch na drogach naszego regionu. Z najpoważniejszymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy udający się z Trójmiasta na obwodnicę. W korku może postać na Małokackiej na Witominie, Wielkopolskiej na Karwinach i górnym odcinku Spacerowej w Gdańsku. Coraz więcej aut porusza się też w kierunku ronda w Chwaszczynie, które najbardziej korkuje się od strony Dąbrowy. Na krajowej szóstce korkuje się odcinek między Bolszewem a Gościcinem w stronę Lęborka. W Wejherowie natomiast tłoczno jest na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Rybackiej. W Redzie coraz ciaśniej robi się na Puckiej, w kierunku Rekowa. W Rumi natomiast zwalniamy na wysokości Białej rzeki, na jezdni w stronę centrum. Nie rozpędzimy się też na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i zjeździe z Sabata na Sobieskiego. Coraz bardziej zatłoczona jest ulica Morska w Gdyni, zwłaszcza od Grabówka do Chyloni. Korkuje się również estakada w kierunku Obłuża i Hutnicza w stronę Rumi. W powiecie puckim, podobnie jak przez cały dzień, panuje względny spokój. Zwolnić trzeba przed rondem w Krokowej i na nadmorskiej 215-stce w Jastrzębiej Górze.

Nie ma już utrudnień po kolizji kilku aut na Obwodnicy Trójmiasta, przed Węzłem Kowale, do której doszło około godziny 7:30. To samo dotyczy ulicy Chwaszczyńskiej w Gdyni-Dąbrowie, na wysokości salonu samochodowego. Ruch tutaj odbywa się już normalnie. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni i przy dojeździe do miasta. Niewielki korek utworzył się przed Rondem na Pogórzu od strony Kosakowa. Na Morskiej utrudnienia mają już raczej charakter tylko punktowy. Trochę większy ruch panuje jeszcze na Hutniczej i Chylońskiej. W Rumi poczekamy dwie zmiany świateł na Sobieskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Sabata. W Redzie natomiast lekko korkuje się Pucka w kierunku Rekowa. W Wejherowie bez większych sensacji, a więc można się spodziewać niewielkiego spowolnienia przed Rondem Solidarności i na Ofiar Piaśnicy. Poza tym da się sprawnie pokonać miejskie ulice. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa utrzymują się już tylko niewielkie niedogodności w Luzinie i Gościcinie, ale nie ma mowy o uciążliwych korkach. Spokojnie jest też na północy regionu.

Po kolizji kilku aut na Obwodnicy Trójmiasta, przed Węzłem Kowale, do której doszło około godziny 7:30, utrzymują się spore utrudnienia. Korek na jezdni w kierunku Gdyni liczy w tym miejscu półtora kilometra. Do kolizji doszło też na ulicy Chwaszczyńskiej w Gdyni-Dąbrowie, na wysokości salonu samochodowego. Ruch w tym miejscu jest spowolniony. W Gdyni ciągle trudno jest pokonać Morską od granicy z Rumią do skrzyżowania z ulicą Kartuską. Coraz większy ruch formuje się też na ulicy Hutniczej i nie poprawiła się sytuacja przy zjeździe z Obłuża. W Rumi czeka nas spowolnienie na krajowej szóstce, na jezdni w kierunku Gdyni, mniej więcej od skrzyżowania z Ceynowy do galerii handlowej. Na szczęście, przez Redę przejeżdżamy bez większych problemów. W Wejherowie utrzymuje się umiarkowane nasilenie ruchu. Nieco tłoczniej jest tylko w samym śródmieściu, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Na krajowej szóstce zwalniamy przede wszystkim w Gościcinie, gdzie zator liczy około dwóch kilometrów w stronę Wejherowa. W powiecie puckim nadal bez zmian, czyli spokojnie. Nieco większy ruch panuje na wojewódzkiej 216-stce, w pobliżu Cetniewa.

Wyruszamy w czwartkowy poranek na drogi regionu. To jeszcze nie jest ten moment, w którym kierowcom dokuczają uciążliwe korki, niemniej poruszenie widać na głównych ulicach, zwłaszcza tych, które prowadzą to Trójmiasta. Zwalniamy zatem na Morskiej, od granicy z Rumią aż do estakady. Wolniej pojedziemy też w kierunku centrum na wysokości Akademii Morskiej na Grabówku. Przytyka się również ulica Żeromskiego w Kosakowie, w stronę Pogórza. Podobnie jest na Płk. Dąbka na Obłużu. Przy dojazdach do ronda w Chwaszczynie też robi się coraz gęściej, najbardziej na ulicy Gdyńskiej, czyli prowadzącej od strony Miszewa. Póki co, spokojnie można pokonać Obwodnicę Trójmiasta. Gorzej jest ze zjazdami z ekspresówki. Korkują się zatem Chwaszczyńska i Chwarznieńska w Gdyni oraz dolne odcinki Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku. W Rumi zwalniamy przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego, a w Redzie – na Leśnej obok dworca i w pobliżu Obwodowej. Przejazd główną arterią Wejherowa utrudniają przede wszystkim światła, które czasami świecą się na czerwono. Poza tym sporo pojazdów można napotkać na 12 Marca, 3 Maja i Sobieskiego. Całkiem sprawnie można pokonać krajową szóstkę na odcinku Lębork–Wejherowo. Na północy regionu zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce w Kłaninie i Starzynie. Zwiększony ruch utrzymuje się też między Połczynem a Celbowem.

Stoisz w korku? Jesteś świadkiem zaskakującej sytuacji na drodze? Widzisz wypadek? Prześlij dzisiaj (15 lutego) mailem informację drogową (info@nadmorski24.pl), zrób zdjęcie i pozwól nam poinformować innych kierowców! Dla najbardziej aktywnych internautów przygotowaliśmy nagrodę – podwójne zaproszenie na niezwykłe widowisko kabaretowe w Rumi. W niedzielę na scenie zobaczymy Kabaret OT.TO oraz Kabaret Pod Wyrwigroszem. Nagrodę będzie można odebrać w piątek (16 lutego) do godziny 16:00.

14 lutego 2018

Po udrożnieniu toru SKM na stacji Sopot-Wyścigi przywrócono dwutorowy ruch w stronę Gdańska-Oliwy, niemniej mogą występować jeszcze opóźnienia w kursowaniu pociągów. Najpoważniejsze utrudnienia na drogach regionu dotyczą dojazdu do Obwodnicy Trójmiasta. W kilkukilometrowym korku stoją kierowcy na Wielkopolskiej i Sopockiej w Gdyni. Nie lepiej jest na Spacerowej i górnym odcinku Słowackiego w Gdańsku. Korkuje się też rondo w Chwaszczynie, zwłaszcza dojazd od strony Dąbrowy, gdzie zator sięga trzech kilometrów. Sama obwodnica, na szczęście, jest w pełni przejezdna. W Gdyni przybyło aut na ulicy Morskiej, która w mniejszym lub większym stopniu jest zakorkowana już od Śląskiej aż do Leszczynek. W korku utkniemy też na Janka Wiśniewskiego w stronę estakady i na samej estakadzie, w kierunku Obłuża. Zderzak w zderzak pojedziemy też Hutniczą. W Rumi największy tłok panuje na Dąbrowskiego. Nie rozpędzimy się też na Sobieskiego, na odcinku od Janowa do wiaduktu. W Redzie natomiast zwalniamy przed skrzyżowaniami z Łąkową i Pucką, od strony Wejherowa. Jeśli chodzi o Wejherowo, niewielkie spowolnienia występują przy dojeździe do granic miasta od strony Pieleszewa. Ciasno jest też na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Na krajowej szóstce w stronę Lęborka około kilometrowy zator uformował się w Bolszewie. Podobnie jest w Gościcinie, tyle że w stronę Wejherowa. Zwalniamy też przed krzyżówką Lęborskiej z Wilczka w Luzinie. W powiecie puckim nie ma większych utrudnień. Hamujemy przed skrzyżowaniami w Połczynie i Celbowie oraz na wojewódzkiej 216-stce przy dojeździe do Władysławowa.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×