Informacje z dróg

11.08.2018

17:22

Kolejne zdarzenie drogowe na DK nr 6 z udziałem osobówki i motocykla, tym razem w Strzebielinie. Droga jest przejezdna, ale należy zachować ostrożność.

16:08

Po śmiertelnym wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla, zamknięta jest droga krajowa nr 6 w Luzinie. Policja kieruje na objazdy.

12:26

Utrzymuje się duże nasilenie ruchu na nadmorskiej 216-stce, w obu kierunkach. Przy zjeździe w stronę Redy stoimy już od Rekowa. Tłoczno jest między Swarzewem a Władysławowem. Zjazd z Półwyspu Helskiego również może być problematyczny. Nieco lepiej jest na wojewódzkiej 215-stce od Władysławowa do Karwi, choć i tutaj nie ma szans na szybką jazdę.

10.08.2018

09:26

Na północy regionu, a właściwie nad samym morzem, przybyło pojazdów na nadmorskiej 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą. Najwięcej samochodów da się napotkać w Cetniewie i Chłapowie. Korkuje się również dojazd do Karwi od południa. Zagęścił się też ruch na trasie do Helu, zwłaszcza w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Spore poruszenie widać także w centrum Pucka. Wojewódzka 216-stka korkuje się na odcinku około dwóch kilometrów – od Rekowa do skrzyżowania z Gdańską w Redzie. Sama Gdańska jest przytkana od Obwodowej do Łąkowej. Dość spokojnie jest w Rumi, gdzie więcej aut napotkamy jedynie w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem sytuacja jest dość stabilna. Spowolnienia są możliwe w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, podobnie jak przed godziną, wolniej pojedziemy Przemysłową w stronę Bolszewa i remontowaną Chopina. Obwodnica Trójmiasta przytyka się między Matarnią a Osową na obu jezdniach. Poza tym ekspresówkę można pokonać bez większych utrudnień. Lekkie spowolnienie jest możliwe na krajowej 20-stce, przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie.

07:27

Ruch na drogach regionu na razie jest co najwyżej umiarkowany. Bez większych problemów można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie nieco większy ruch panuje na krajówce między skrzyżowaniami z ulicami Chopina i Ofiar Piaśnicy. Poza tym przez miasto można przejechać sprawnie. To samo da się powiedzieć o Redzie. W Rumi, tradycyjnie o tej porze, ze spowolnieniem trzeba się liczyć w okolicach wiaduktu na Sobieskiego, na jezdni w stronę Janowa. Nieco większego ruchu można się spodziewać dopiero w Gdyni. Korkuje się punktowo Morska, od Cisowej do skrzyżowania z obwodnicą. Zator utworzył się też przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego. Lekko przytyka się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, ale warto podkreślić, że jest to jedyne utrudnienie na całej ekspresówce. Na razie sprawnie można dotrzeć na plaże nad Zatoką Pucką, czyli między innymi do Rewy, Osłonina, Rzucewa czy Mechelinek. Spokój panuje na wojewódzkiej 216-stce od Pucka do Władysławowa. Nie można też narzekać na korki na trasie do Helu. Z kolei wojewódzka 215-stka lekko przytyka się na skrzyżowaniu Puckiej i Rozewskiej w Jastrzębiej Górze. Nieco większe poruszenie o poranku da się też dostrzec w Karwi. Bez najmniejszych problemów dojedziemy za to do plaży w Dębkach.

09.08.2018

09:28

Utrzymują się utrudnienia w ruchu na krajowej szóstce w Redzie, w kierunku Rumi. To skutek zderzenia motocykla i osobówki, do którego doszło przed godziną 8:00. Obecnie korek w tym miejscu ma ponad kilometr. Poza tym, jeśli chodzi o Redę, wzmożony ruch panuje na ulicy Puckiej w stronę Rekowa. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem sytuacja drogowa jest w miarę stabilna. Z punktowymi spowolnieniami trzeba się liczyć w Luzinie, Gościcinie i Bolszewie. W Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na drogach. Przybyło nieco aut w śródmieściu, zwłaszcza na 3 Maja przy dojeździe do skrzyżowania u wylotu Sobieskiego. Nie rozpędzimy się też na Chopina. W Rumi wolniej pojedziemy Dąbrowskiego, Dębogórską i Sobieskiego na Janowie. W Gdyni obecnie największe utrudnienia występują na ulicy Morskiej, na Grabówku, w stronę centrum. Około półkilometrowy zator utrzymuje się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Chyloni, ale jest to jedyne utrudnienie na ekspresówce, która w obu kierunkach jest całkowicie przejezdna. Jeśli chodzi o nadmorskie drogi, to bez większych trudności można dotrzeć samochodem do plaży w Mechelinkach, Rewie i Dębkach. Znacznie gorzej jest na wojewódzkiej 216-stce. Zwalniamy już od Pucka, przez Gnieżdżewo, Swarzewo, aż do Władysławowa, gdzie korek przed rondem sięga Drogi Chłapowskiej. Korkuje się dojazd do Półwyspu, czyli ulica Starowiejska, a po drodze do Helu zwalniamy w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce do Karwi największy ruch panuje obecnie w Cetniewie, Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Ostrowie.

08:28

Tuż przed godziną 8:00 doszło do kolizji samochodu osobowego i motocykla na ulicy Wejherowskiej w Redzie-Pieleszewie. Z wstępnych informacji wynika, że poszkodowany został kierowca jednośladu. Jeden pas w stronę Rumi jest zablokowany, co przekłada się na ponad kilometrowy korek. Jeśli chodzi o Redę, to coraz większy ruch panuje na ulicy Puckiej, od Kazimierskiej do przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast dość tłoczno jest w Janowie, w okolicach przystanku SKM. W Gdyni utrzymuje się spore natężenie ruchu na ulicy Morskiej, od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym utrudnieniem jest zjazd na ulicę Morską. Wzrosła za to liczba pojazdów na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Kębłowa i Gościcina. W samym Wejherowie jest w miarę spokojnie, a większy korek utrzymuje się jedynie na Chopina. W powiecie puckim duże natężenie ruchu da się zauważyć między Darzlubiem a Połczynem. Zagęścił się też ruch w centrum Pucka. Stopniowo wzrasta natężenie ruchu na wojewódzkiej 216-stce między Puckiem a Władysławowem. Droga przez Półwysep Helski przytyka się od Helu w kierunku Juraty. Z kolei wojewódzka 215-stka z Władysławowa do Karwi korkuje się przed wszystkim w Cetniewie, Chłapowie i Jastrzębiej Górze.

07:21

Na razie krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa świeci pustkami. Minimalne spowolnienie w ruchu jest możliwe jedynie w Gościcinie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą szeroką. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, wzmożony ruch panuje tylko na remontowanej ulicy Chopina. Przez miasto można za to sprawnie przejechać tranzytem w obie strony. Bez problemów pokonujemy ulice Redy. Natomiast w Rumi nieco więcej pojazdów da się zauważyć na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni sytuacja raczej typowa o poranku, czyli korkuje się Morska na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę i dalej – na Grabówku w stronę centrum. Nieco tłoczniej jest też na Hutniczej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, to porannych utrudnień można się spodziewać jedynie na krańcowych punktach tej trasy, czyli przy bramkach na autostradzie w Rusocinie i przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. W powiecie puckim da się zauważyć większy ruch między Pierwoszynem a Rewą. Nieco dalej na północ, na razie nie ma większych problemów z pokonaniem wojewódzkiej 216-stki. Spokojnie jest zarówno w Pucku, jak i we Władysławowie. Bez poważniejszych perypetii można też dotrzeć do Helu. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce trochę więcej pojazdów da się dostrzec w okolicach Karwi. Dojazd do plaży w Dębkach również nie powinien sprawiać większych trudności.

08.08.2018

09:26

Utrzymują się utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. Ze spowolnieniem trzeba się liczyć od Kowali do Węzła Karczemki, a także przed Chwarznem i na kilometr przed zjazdem w Chyloni. Na północy Gdyni wolniej nadal pojedziemy Morską, od Cisowej do skrzyżowania z obwodnicą, a także Hutniczą, Chylońską i Pucką. W Rumi duże nasilenie ruchu da się zauważyć na Sobieskiego w Janowie, w stronę centrum, a także na Dębogórskiej. W Redzie natomiast tłoczno jest na Gdańskiej między Obwodową a Łąkową oraz na Puckiej, od Kazimierskiej do przejazdu kolejowego. Korkuje się lekko dojazd do granic Wejherowa od strony Pieleszewa. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Większych problemów kierującym nie sprawia krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. Jednym wyjątkiem na tym odcinku może być Gościcino. Coraz tłoczniej jest na wojewódzkiej 216-stce w kierunku północy. Spore zagęszczenie ruchu da się zauważyć w Pucku. Ulica Gdańska we Władysławowie korkuje się od wylotu Drogi Chłapowskiego aż do ronda. Przytyka się również wjazd na Półwysep Helski. Na drodze do Helu widać już typowo wakacyjne poruszenie w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Całkiem spory korek utworzył się na wojewódzkiej 215-stce w Cetniewie i Chłapowie. Na brak towarzystwa na drodze nie można też narzekać w Jastrzębiej Górze, Ostrowie i Karwi. Na razie jeszcze da się sprawnie dotrzeć do Dębek, Rzucewa, Rewy czy Mechelinek.

07:26

Jak na środek tygodnia przystało, ruch na razie jest mało wakacyjny i raczej przypomina dzień powszedni. Gęstnieje więc przede wszystkim na drogach prowadzących w stronę Trójmiasta. Spowolnienie na krajowej szóstce da się zauważyć przy zjeździe z wiaduktu w Rumi, w stronę Janowa. Morska w Gdyni korkuje się od Cisowej do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta, i dalej – na Grabówku. Coraz tłoczniej jest też na Hutniczej, zwłaszcza od Puckiej do estakady. Problemy z płynnością ruchu mogą się też pojawić na odcinku z Pogórza do Obłuża. Sama Obwodnica Trójmiasta na razie raczej świeci pustkami. Jedyne większe spowolnienie pojawia się przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Z kolei przed rondem w Chwaszczynie, a więc na skrzyżowaniu krajowej 20-stki z wojewódzką 218-stką, około kilometrowy zator uformował się od strony Karczemek. Praktycznie bez żadnych problemów można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. A jeśli chodzi o Wejherowo, to na korki da się ponarzekać jedynie na remontowanej ulicy Chopina. W Redzie możliwe są punktowe spowolnienia na Puckiej i Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Poranny spokój panuje również na drogach powiatu puckiego, choć niebawem zapewne się to zmieni. A póki co, sprawnie da się pokonać wojewódzką 216-stkę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu. Nieco większy ruch można odnotować między Władysławowem a Jastrzębią Górą, zwłaszcza w Cetniewie i Chłapowie, ale i tam nie ma uciążliwych korków. Sprawnie można też dojechać do plaży w Dębkach.

07.08.2018

09:28

Kolejna odsłona problemów na Obwodnicy Trójmiasta. Tym razem z powodu stłuczki na wysokości Demptowa, korkuje się zjazd z ekspresówki na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Zator w tym miejscu liczy już ponad kilometr. Około dwukilometrowe spowolnienie utrzymuje się też po kolizji na wysokości Straszyna, również w kierunku Gdyni. Jeśli chodzi o samą Gdynię, utrudnienia w ruchu mogą występować na Morskiej, na Grabówku, a także na Hutniczej, Pukiej i Chylońskiej. W Rumi coraz trudniej jest przejechać krajową szóstką przez Janowo, na największych problemów można się spodziewać u wylotu ulicy Sabata. Ciasno jest też w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie utrzymuje się spory ruch na Gdańskiej, od Obwodowej do Łąkowej, a także na Puckiej. W Wejherowie natomiast korkuje się Chopina, a także 3 Maja i Rondo Solidarności. Przybyło aut na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Ze spowolnieniami można się liczyć w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W powiecie puckim zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce od Żarnowca do Krokowej. Coraz więcej pojazdów przemierza drogę wojewódzką nr 216 w Pucku, Gnieżewie, a przede wszystkim – przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa, gdzie korek liczy ponad pół kilometra. Lekko przytyka się ulica Starowiejska, a więc wjazd na Półwysep Helski. Po drodze do Helu hamujemy w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Na wojewódzkiej 215-stce między Władysławowem a Karwią największy ruch panuje w Cetniewie, Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Ostrowie. Coraz tłoczniej jest też na Morskiej w Dębkach.

08:26

Dwa poważniejsze spowolnienia utworzyły się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. Pierwsze z nich rozciąga się od bramek na autostradzie do Kowali, a drugie – od Matarni do Osowej. Ruch lekko zwalnia też przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, przybyło pojazdów przede wszystkim na ulicy Hutniczej, od Puckiej do estakady. Krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa poruszamy się dość sprawnie, a poważniejsze zakłócenia w ruchu są możliwe jedynie na odcinku z Kębłowa do Gościcina. W samym Wejherowie, podobnie jak przed godziną, nie ma powodów do narzekania na uciążliwe korki. Wolniej pojedziemy przede wszystkim Chopina i 12 Marca. W Redzie z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na ulicy Puckiej, a w Rumi – na Sobieskiego w Janowie, od przystanku SKM aż do wiaduktu. Większego natężenia ruchu można się też spodziewać na Dąbrowskiego i Gdańskiej. W powiecie puckim wolniej pokonamy odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Na razie całkiem sprawnie można pokonać wojewódzką 216-stkę z Pucka do Władysławowa. Zwalniamy dopiero w okolicach ronda. Droga do Helu nadal jest w pełni przejezdna, choć zwolnić należy w Chałupach i Jastarni. Znacznie więcej pojazdów przemierza drogę wojewódzką nr 215. Największy ruch jest zauważalny w Chłapowie, Rozewiu, Jastrzębiej Górze i Karwi. Bez większego trudu dotrzemy ulicą Morską do plaży w Dębkach.

07:27

Około dwukilometrowy korek uformował się na Obwodnicy Trójmiasta, za Węzłem Matarnia w kierunku Osowej, nieopodal zjazdu na lotnisko. Inne odcinki ekspresówki można już pokonać sprawnie. A jeśli o lotnisku mowa, trwa ewakuacja terminalu z powodu znalezienia bezpańskiego bagażu. W Gdyni punktowe spowolnienia są możliwe na Morskiej w stronę centrum – od Cisowej do Grabówka. Kłopoty może też sprawiać zjazd z północnych dzielnic, ponieważ korkuje się skrzyżowanie Płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Poranny spokój panuje na ulicach Rumi. W Redzie, mimo dość wczesnej pory, zauważalne jest już większe nasilenie ruchu na Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. Zwalniamy też w pobliżu krzyżówki Wejherowskiej z Rzemieślniczą. W Wejherowie przytyka się dojazd do miasta od strony Pieleszewa. Wolniej pojedziemy też Chopina od szpitala do krajówki. Bez większych problemów da się pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Jedyny poważniejszy zator uformował się w Gościcinie od strony Kębłowa. Nad samym morzem da się zauważyć zwiększone nasilenie ruchu na wojewódzkiej 215-stce od Sławoszyna do Karwi. Tą samą trasą pojedziemy wolniej na odcinku między Jastrzębią Górą i Chłapowem. Na razie we Władysławowie panuje względny spokój, podobnie jest na trasie prowadzącej przez Półwysep Helski.

06:47

Z powodu znalezienia bezpańskiego bagażu trwa ewakuacja lotniska w Gdańsku.

06.08.2018

09:27

Tłoczno i coraz tłoczniej jest na drogach prowadzących nad morze. Najlepiej widać to na nadmorskiej 216-stce, która korkuje się już w Redzie, na skrzyżowaniu z krajową szóstką. Wolniej pojedziemy więc w stronę Rekowa. Kolejne spowolnienia są nieuniknione na odcinkach od Celbowa do Pucka i z Pucka do Władysławowa, ze szczególnym uwzględnieniem Gnieżdżewa oraz Swarzewa. Korek przed rondem we Władysławowie liczy już ponad pół kilometra od południa. Zwalniamy też na Starowiejskiej przy wjeździe na Półwysep. Na drodze do Helu z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć przy dojeździe do Chałup oraz w Jastarni. Wojewódzką 215-stka najbardziej przytyka się na wysokości Cetniewa, Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi. W powiecie wejherowskim przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, zwłaszcza w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie lekko zwalniamy na I Brygady Pancernej w pobliżu skrzyżowania z Chopina. W Rumi utrzymuje się spory ruch w okolicach wiaduktu i na Dąbrowskiego. W Gdyni natomiast nadal wolniej pojedziemy Morską od Cisowej do Chyloni i na Grabówku w kierunku do śródmieścia. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta uformował się około kilometrowy korek przed zjazdem na ulicę Morską. Spory ruch utrzymuje się od Kowali do Matarni, na jezdni w stronę Gdyni. W przeciwnym kierunku, czyli do bramek na autostradzie, można się poruszać z dopuszczalną prędkością 120 km/h.