Informacje z dróg

03.08.2018

08:26

Zwiększył się nieco ruch nad samym morzem, choć nadal da się poruszać po nadmorskich trasach w miarę sprawnie. Największe zagęszczenie pojazdów można zauważyć obecnie w okolicach Jastrzębiej Góry i Chłapowa. We Władysławowie przytyka się lekko ulica Gdańska, od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Z kolei droga do Helu delikatnie korkuje się w Chałupach i Jastarni. Nadal dość spokojnie jest za to na ulicy Morskiej w Dębkach. Bez większych przeszkód można też dotrzeć na plaże w Rewie i Mechelinkach. Większy ruch niż przed godziną panuje na ulicy Puckiej w Redzie, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi przybyło nieco pojazdów na Sobieskiego w Janowie, na wysokości przystanku SKM. Z kolei w Gdyni utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Morskiej, od Cisowej do obwodnicy. Zagęszcza się również ruch na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Obwodnica Trójmiasta przytyka się od Szadółek do Matarni na jezdni w stronę Gdyni. Pozostałe odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne w obu kierunkach. Ruch jest płynny również na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Drogowych niespodzianek nie ma również w Wejherowie. Większy ruch panuje na Przemysłowej w stronę Bolszewa, na Chopina oraz na Sobieskiego.

07:27

Rozpoczynamy piątkowy poranny przegląd sytuacji na drogach regionu. Na razie ruch na większości tras jest co najwyżej umiarkowany i w zasadzie nigdzie nie występują nieprzewidziane utrudnienia. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa zwolnić należy przede wszystkim przed światłami w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie ruch jest raczej znikomy, a jego większe nasilenie można zaobserwować głównie na Chopina. Bez poważniejszych przeszkód pokonujemy też ulice Redy i Rumi w stronę Gdyni. Tutaj czeka nas spowolnienie dopiero na Morskiej, które rozciąga się od Cisowej do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Nieco dalej na północ kilka minut można stracić, podróżując z Pogórza do Obłuża i dalej – w kierunku Estakady Kwiatkowskiego. Obwodnica Trójmiasta na razie świeci pustkami, a jednym poważniejszym utrudnieniem może być zjazd na ulicę Morską w Chyloni, choć i tutaj nie ma większego zatoru. Z takim należy się liczyć na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa. Względny spokój panuje również na drogach powiatu puckiego. Większe poruszenie da się zauważyć przy zjeździe z Półwyspu Helskiego na Starowiejską we Władysławowie. Na razie wojewódzka 216-stka z Pucka do Władysławowa jest w pełni przejezdna. Nieco większy ruch panuje na 215-stce, zwłaszcza w okolicach Chłapowa, Rozewia i Jastrzębiej Góry. Bez problemów można dotrzeć do plaży w Dębkach.

02.08.2018

09:28

Po raz ostatni o poranku spoglądamy na Obwodnicę Trójmiasta, skąd wreszcie można przekazać dobre wieści. Przejazd od Gdyni-Chyloni do Wielkiego Kacka po porannych utrudnieniach jest już całkowicie odblokowany, a to oczywiście dobra wiadomość dla kierowców, którzy zamierzają udać się w kierunku bramek na autostradzie A1. Z kolei w stronę Gdyni ekspresówka lekko przytyka się od Kowali do Węzła Karczemki. Płynnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś można się spodziewać utrudnień na tej trasie, to przede wszystkim w Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie wolniej pojedziemy przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Redzie natomiast największy zator uformował się na Puckiej, od Gdańskiej do przejazdu kolejowego. W Rumi mogą się pojawić problemy z płynnym opuszczeniem wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Jeśli chodzi o Gdynię, utrzymują się punktowe spowolnienia na Morskiej w stronę centrum oraz na Janka Wiśniewskiego i Hutniczej. W powiecie puckim przede wszystkim zagęszcza się ruch na wojewódzkiej 216-stce w stronę północy. I tak, na spowolnienia można natrafić w Celbowie, Pucku, Swarzewie i przy dojeździe do Władysławowa. Stopniowo korkuje się zjazd na Półwysep Helski, a na drodze do Helu większą liczbę pojazdów można napotkać w Chałupach, Jastarni i Juracie. Z kolei wojewódzka 215-stka z Władysławowa do Karwi najmocniej przytyka się z Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Ostrowie.

08:27

Udało się udrożnić ruch na Obwodnicy Trójmiasta między Chylonią a Karwinami, choć nadal utrzymuje się tam spowolnienie w kierunku autostrady. Wolniej pojedziemy też ekspresówką między Osową a Matarnią. Na północy Gdyni utrzymuje się spowolnienie na Morskiej na Grabówku, a także na Hutniczej od Puckiej do estakady. Nadal pozytywnie zaskakuje sytuacja drogowa w Rumi, natomiast w Redzie przytyka się ulica Pucka, przede wszystkim w stronę Rekowa, od Kazimierskiej do przejazdu kolejowego. W Wejherowie przybyło nieco pojazdów w śródmieściu, głównie na Sobieskiego i 3 Maja. Nie rozpędzimy się także na remontowanej ulicy Chopina. Nieco zagęścił się ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Ze spowolnieniami trzeba się liczyć w Strzebielinie, Luzinie, Kębłowie i Gościcinie, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. W powiecie puckim wolniej pojedziemy trasą między Darzlubiem a Połczynem. Lekko korkuje się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Nad samym morzem zagęścił się ruch przede wszystkim między Chłapowem a Jastrzębią Górą. Droga przez Półwysep Helski jest w pełni przejezdna, chociaż coraz gęściej jest w Chałupach, Jastarni i Juracie.

07:25

Duże utrudnienia pojawiły się w czwartkowy poranek na Obwodnicy Trójmiasta. Po wypadku z udziałem samochodu osobowego z przyczepą kempingową, do którego doszło przed godziną 6:00, zakorkowana jest jezdnia w stronę autostrady, począwszy od Chyloni aż do Karwin. Osobom, które udają się w kierunku Gdańska, zalecamy przejazd przez Gdynię i Sopot, gdzie, przynajmniej na razie, nie ma poważniejszych korków. Jedynym wyjątkiem może być ulica Morska na Grabówku. W Redzie i Rumi na razie nie ma powodów do narzekania na korki, ruch odbywa się w miarę płynnie, a może zwalniać jedynie w okolicach głównych skrzyżowań. Podobnie jest zresztą w Wejherowie. Najpoważniejsze utrudnienia są możliwe w pobliżu remontowanych ulic, a więc Chopina i wylotu Rybackiej. Spokojnie jest też na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa. Z nieco poważniejszym spowolnieniem mamy do czynienia jedynie w Gościcinie. Korkuje się też Zamostna w Bolszewie – od ronda do krajówki. Póki co, niewielkie nasilenie ruchu panuje na drogach powiatu puckiego. Nieco tłoczniej jest nad samym morzem, zwłaszcza na drodze wojewódzkiej nr 215, od Karwi do Jastrzębiej Góry. To samo dotyczy okolic Chłapowa. W miarę sprawnie można za to dojechać wojewódzką 216-stką z Pucka do Władysławowa i dalej – na Półwysep Helski. Poważniejszym wyzwaniem nie jest również dotarcie do Dębek.

01.08.2018

09:28

Na Obwodnicy Trójmiasta utrzymują się spowolnienia od Straszyna do Kowali, ale to w zasadzie jedyne poważniejsze utrudnienie na ekspresówce. Wolniej pojedziemy również przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Jeśli chodzi o północ Gdyni, większe natężenie ruchu utrzymuje się na Puckiej i Hutniczej. W Rumi tłoczno jest w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. W Redzie natomiast ciasno jest w przy dojeździe do skrzyżowania Puckiej z Gdańską. Sama Pucka przytyka się na odcinku od Kazimierskiej do przejazdu kolejowego, przede wszystkim w stronę Rekowa. W Wejherowie bez poważniejszych zmian, czyli wolniej pojedziemy głównie remontowaną ulicą Chopina. Nie rozpędzimy się również na 3 Maja i Sobieskiego. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, podobnie jak przez cały poranek, nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Punktowe spowolnienia są możliwe w Luzinie i Gościcinie. Na północy regionu wolniej pojedziemy trasą z Darzlubia do Połczyna. Stopniowo przybywa aut na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie i w centrum Pucka. We Władysławowie korkuje się ulica Gdańska, od wylot Drogi Chłapowskiej do ronda. Tłoczno jest też na nadmorskiej 215-stce w Cetniewie, Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Karwi. Droga do Helu nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Punktowe spowolnienia są możliwe w Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie, ale ogólnie zachowana jest płynność ruchu.

08:26

Przybyło aut na Obwodnicy Trójmiasta, które zmierzają na północ. Około trzykilometrowy zator uformował się od Kowali do Węzła Karczemki. Podobna sytuacja panuje między Matarnią a Osową. Korek towarzyszy też kierowcom zjeżdżającym na ulicę Morską w Chyloni. W Gdyni wciąż utrzymują się się spowolnienia na ulicy Morskiej od Cisowej w stronę centrum. Coraz więcej pojazdów przemierza też Hutniczą od Puckiej do estakady. Wolniej pojedziemy też ulicą Janka Wiśniewskiego w kierunku śródmieścia. W Rumi gęstnieje ruch w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. W Redzie natomiast wolniej pojedziemy Pucką w stronę Ciechocina. W Wejherowie nie rozpędzimy się na remontowanej ulicy Chopina. Spowolnienie obejmuje też I Brygady Pancernej w okolicach skrzyżowania z Rybacką i 12 Marca. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa, podobnie jak przed godziną, pozwala na płynną jazdę. Nieco większy zator jest możliwy jedynie przy dojeździe do Gościcina. Nad samym morzem sytuacja drogowa również bez większych zmian. Wojewódzka 215-stka przytyka się przede wszystkim w Jastrzębiej Górze i Chłapowie. Lekko korkuje się również dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Droga do Helu na razie świeci pustkami i tutaj wyjątkiem może być Jastarnia, gdzie można napotkać nieco więcej pojazdów.

07:27

Na razie na drogach regionu panuje niewielki ruch. Nieznacznych spowolnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa można się spodziewać w okolicach Bożegopola, Luzina i Gościcina. W Wejherowie na lekki zator można natrafić na I Brygady Pancernej między Rybacką a Chopina. Przytyka się też końcowy odcinek 3 Maja w okolicach centrum. Bez poważniejszych problemów przejeżdżamy póki co przez ulice Redy i Rumi w stronę Gdyni. Tutaj zwolnić trzeba na Morskiej od Cisowej do skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta. Jeśli chodzi o samą obwodnicę, ruch na tej trasie jest nieznacznie nasilony. Poważniejszy problem może praktycznie sprawiać jedynie zjazd na Morską w Chyloni. Lekko korkuje się też dojazd do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, zwłaszcza od strony Miszewa, choć wolniej pojedziemy też wojewódzką 218-stką od Osowej. W powiecie puckim zwolnić należy na trasie między Leśniewem, Darzlubiem a Połczynem. Stopniowo przytykają się wjazdy do Pucka od strony Celbowa i Gnieżdżewa. Przybywa aut na wojewódzkiej 215-stce między Władysławowem a Karwią, choć nigdzie nie ma jeszcze uciążliwych korków. Trasa do Helu również jest w pełni przejezdna, a niewielkie spowolnienia są możliwe jedynie na wysokości Chałup i Jastarni.

31.07.2018

09:28

Nad morzem panuje coraz większe nasilenie ruchu na lokalnych drogach. Widać to zwłaszcza na trasie prowadzącej z Władysławowa do Helu, która najmocniej przytyka się w Chałupach i Jastarni. Korkuje się również odcinek Swarzewo–Władysławowa. Coraz tłocznie jest także na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza w Cetniewie, Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Karwi. Nieco bardziej na południe regionu, zwalniamy na trasie z Darzlubia do Połczyna. Problemy na wojewódzkiej 216-stce zaczynają się już na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Utrudnienia utrzymują się od Kazimierskiej do alei Lipowej na jezdni w stronę Rekowa. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem zwalniamy w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Większych problemów w ruchu nie ma w Rumi. Zmianę świateł możemy stracić jedynie przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Na północy Gdyni utrzymują się spowolnienia na Morskiej od Cisowej w stronę centrum. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Około półkilometrowy korek uformował się przy zjeździe z obwodnicy na Morską w Chyloni. Poza tym ekspresówką pojedziemy dość sprawnie w obie strony, choć niewielkie utrudnienia mogą się pojawić przed Chwarznem i Karwinami na jezdni w stronę Gdyni.

08:27

Sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem jest podobna jak przed godziną. Różnica polega na tym, że przybyło nieco aut w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. W samym mieście nieco większy ruch panuje w śródmieściu, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Wolniej pojedziemy też remontowaną ulicą Chopina. Spory ruch panuje na Puckiej w Redzie, zwłaszcza na odcinku między Kazimierską a aleją Lipową. W Rumi przybyło pojazdów w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Na północy Gdyni spowolnienie panuje na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Zwiększył się też ruch na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Jedynym poważniejszym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest zator przy zjeździe na wspomnianą ulicę Morską. Poza tym na ekspresówce nie ma większych problemów z płynnością ruchu. Stopniowo zwiększa się ruch na wojewódzkiej 216-stce w stronę północy. Kolejka chętnych uformowała się przy wjeździe do Pucka od strony Celbowa. Podobnie jest przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Droga do Helu przytyka się w okolicach Chałup, Jastarni i Juraty. Utrzymuje się duże natężenie ruchu na drodze wojewódzkiej nr 215 między Władysławowem a Karwią. Największą liczbę pojazdów można napotkać na wysokości Chłapowa i Rozewia. Coraz więcej plażowiczów pojawia się też na ulicy Morskiej w Dębkach.

07:26

Trwa spokojny poranek na drogach regionu. Bez żadnych problemów można na razie pokonać krajową szóstkę na trasie z Lęborka do Wejherowa. Przytyka się powoli Zamostna w Bolszewie, od ronda do krajówki. W Wejherowie na razie korki nie uprzykrzają życia kierującym. Lekkie niedogodności mogą się pojawić na Sobieskiego i Chopina. Sprawnie da się pokonać ulice Redy i Rumi. Spowolnienie czeka nas dopiero na ulicy Morskiej w Gdyni, która przytyka się w stronę wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Sama obwodnica jest w pełni przejezdna. Nieznaczne problemy można napotkać przy zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Chwarzna i Karwin. Stopniowo zwiększa się ruch w centrum Pucka, szczególnie na ulicach 10 Lutego i Wojska Polskiego. Wolniej pojedziemy również trasą z Darzlubia do Połczyna. Mimo wczesnej pory, da się już zauważyć wzmożony ruch wzdłuż linii brzegowej, na wojewódzkiej 215-stce. Zwalniamy zatem w Karwi, Ostrowie, Jastrzębiej Górze i Chłapowie. Na razie bez trudu da się dotrzeć do plaży w Dębkach. Spokojnie jest również we Władysławowie. Jeśli chodzi o trasę do Helu, największego spowolnienia można się spodziewać w Juracie.

30.07.2018

09:27

Utrzymuje się duży ruch na Obwodnicy Trójmiasta, zwłaszcza w kierunku północnym. Wolniej pojedziemy między Straszynem a Kowalami, między Matarnią a Osową, a także na odcinku Karwiny–Chwarzno. Problemy może też sprawiać zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, gdzie uformował się około kilometrowy korek. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni. Niewielkie spowolnienia są możliwe na ulicy Morskiej w stronę centrum, zwłaszcza na odcinku z Cisowej do Chyloni. W Rumi wolniej pojedziemy Sobieskiego, od wiaduktu do Janowa. W Redzie natomiast coraz bardziej przytyka się Gdańska od Obwodowej do Puckiej i sama Pucka, od skrzyżowania z krajówką aż do przejazdu kolejowego. W Wejherowie nadal trwa spokojny poranek na drogach. Podobnie jak przed godziną, spory ruch panuje na Chopina oraz w obrębie śródmieścia, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa najwięcej problemów można się spodziewać w Gościcinie. Na północy regionu przytyka się wojewódzka 216-stka między Gnieżdżewem a Puckiem. Ciasno jest też przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Nadmorska 215-stka najbardziej jest zatłoczona w Cetniewie, Chłapowie i Jastrzębiej Górze. Z kolei jadąc do Helu, z poważniejszymi utrudnieniami trzeba się liczyć w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni.

08:26

Zagęścił się ruch na Obwodnicy Trójmiasta, zwłaszcza na jezdni w kierunku Gdyni. Zwalniamy zatem na odcinku od Matarni do Osowej, na jezdni w stronę Gdyni. W przeciwnym kierunku wolniej pojedziemy przy dojeździe do Demptowa. W miarę spokojnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, nie ma powodu do narzekania na korki. Nie rozpędzimy się na pewno na Chopina i 12 Marca. Przybyło aut w Redzie na ulicy Puckiej, w obu kierunkach. W Rumi natomiast utrzymuje się wzmożony ruch na Sobieskiego, Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni punktowe spowolnienia są możliwe na Morskiej, na jezdni w stronę centrum. Ciasno jest też na Hutniczej, od Puckiej do estakady. W powiecie puckim na razie można dość sprawnie dotrzeć do Rewy i Mechelinek. Coraz więcej aut przemieszcza się wojewódzką 216-stką od Pucka, przez Swarzewo, aż do Władysławowa. Tutaj zwalniamy od Drogi Chłapowskiej do ronda. Nadal dość sprawnie da się dotrzeć do Helu, choć większy ruch panuje już w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Na drodze wojewódzkiej nr 215 między Władysławowem a Karwią zwolnić należy w Chłapowie i Jastrzębiej Górze. Na razie da się jeszcze bez poważniejszych problemów dojechać do plaży w Dębkach.

27.07.2018

09:23

Coraz więcej pojazdów zmierza w kierunku morza. Przytyka się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Spory ruch panuje już na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza w Cetniewie, Chłapowie i Jastrzębiej Górze. Podróżując drogą wojewódzką nr 216 do Helu, zdejmujemy nogę z gazu w Chałupach, Jastarni i Juracie. Nieco dalej na południe regionu, wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką między Żarnowcem a Krokową. Podobnie jak przez cały piątkowy poranek, niezłe warunki drogowe panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Kilkusetmetrowe spowolnienie jest możliwe tylko w Gościcinie. W samym Wejherowie z większymi utrudnieniami trzeba się liczyć przede wszystkim na ulicy Chopina oraz w obrębie śródmieścia, głównie na Sobieskiego i 3 Maja. W cierpliwość muszą się uzbroić kierowcy jadący ulicą Pucką w Redzie. Zjazd na ulicę Gdańską oznacza tam stratę kilku minut, bo zator zaczyna się już w Rekowie. Jeśli chodzi o Rumię, to największy ruch panuje obecnie na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni najwięcej problemów kierującym może sprawiać Morska na odcinku od Cisowej do Chyloni. Korkuje się również zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w tym miejscu. Sama ekspresówka przytyka się od zjazdu z Obwodnicy Południowej do Węzła Karczemki, na jezdni w stronę Gdyni. W kierunku autostrady nie ma poważniejszych utrudnień.

08:19

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem dość przybyło pojazdów w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, większy ruch panuje na ulicach Chopina, 3 Maja i Sobieskiego. W Redzie więcej pojazdów można napotkać przede wszystkim na Puckiej – od Gdańskiej do przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast tłoczniej jest na zjeździe z wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Na północy Gdyni utkniemy w korku na Hutniczej – od Puckiej do estakady. Wolniej pojedziemy również Morską na Grabówku. Obwodnica Trójmiasta na razie nie sprawia żadnych problemów kierującym. Lekkie spowolnienie utworzyło się jedynie przy zjeździe w Chyloni. Na północy korkuje się lekko trasa między Celbowem a Puckiem. Coraz większy ruch panuje też nad morzem, zwłaszcza na wojewódzkiej 215-stce między Władysławowem a Chłapowem. Droga do Helu jest w pełni przejezdna, sprawnie można też dotrzeć do Dębek.