Informacje z dróg

27.07.2018

07:27

Piątkowy poranek na drogach regionu rozpoczął się spokojnie. Nieco większe poruszenie drogowe da się zauważyć na prowadzącej do Trójmiasta 20–stce. Tam odrobinę zwolnimy na skrzyżowaniu w Żukowie, Mieszewie i tradycyjnie– na rondzie w Chwaszczynie. Obwodnica na razie jest w pełni przejezdna. Niewielki zator tworzy się jedynie na zjeździe w stronę Chyloni. Na razie w miarę sprawnie można przejechać przez ulice Rumi i Redy. W Wejherowie również, na ten moment nie ma większych problemów. Na poważniejsze spowolnienie można ponarzekać w zasadzie tylko na remontowanej ulicy Chopina. Jadąc krajową 6–stką w stronę Lęborka, nieco zwolnimy na wysokości Gościecina i Luzina. Wybierający się na półwysep, również nie mają powodów do narzekań. 216–stka z Rumi do Władysławowa jest przejezdna. Nogę z gazu ściągamy na 215–stce w Chłapowie ale do samej Karwi dojedziemy już bez problemu. Drogę na Hel, przez Chałupy i Kuźnicę pokonamy sprawnie.

26.07.2018

09:28

Na razie bez większych problemów da się dotrzeć do plaży w Mechelinkach i Rewie. Nieco gorzej jest na północy. Dość poważnie korkuje się już wojewódzka 216-stka od Pucka, przez Gnieżdżewo, Swarzewo aż do Władysławowa. Tutaj korek przed rondem od strony południa liczy około pół kilometra. Wolniej pojedziemy też Starowiejską w stronę Półwyspu Helskiego. Na samym Półwyspie zwalniamy w Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie. Ruch jest też spowolniony na wojewódzkiej 215-stce wzdłuż linii brzegowej. Nie rozpędzimy się zatem w Cetniewie, Chłapowie, Rozewiu, Jastrzębiej Górze, Ostrowie i Karwi. Na razie w miarę sprawnie da się dotrzeć do plaży w Dębkach. W powiecie wejherowskim bez problemów pokonamy krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. W Wejherowie na razie nie widać negatywnych skutków zamknięcia ulicy Rybackiej. Większy korek jest możliwy na Chopina, 12 Marca i 3 Maja. W Redzie korkuje się solidnie ulica Pucka, od Gdańskiej aż do alei Lipowej. W Rumi natomiast płynność ruchu może być zaburzona na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni największe problemy może sprawiać Morska, od Cisowej do Chyloni. Nadal utrzymuje się też zator przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Na samej obwodnicy dość poważne utrudnienia występują od Węzła Karczemki do Osowej. Droga w stronę autostrady jest w pełni przejezdna.

08:27

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, choć nadal nigdzie nie ma uciążliwych korków. Punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie najwięcej pojazdów da się dostrzec na Chopina. Widać też pierwsze skutki zamknięcia ulicy Rybackiej, bo przytyka się lekko krzyżówka Kociewskiej i I Brygady Pancernej WP w obu kierunkach. W Redzie coraz więcej aut można napotkać na Gdańskiej, od Obwodowej do Łąkowej, i na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast zagęścił się ruch na Sobieskiego w Janowie, na pasie w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, utrzymują się spowolnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Janka Wiśniewskiego w stronę śródmieścia. Wciąż problematyczne może być płynne opuszczenie Obwodnicy Trójmiasta, czyli zjazd na ulicę Morską. Sama obwodnica korkuje się na odcinku od Matarni do Osowej w stronę Gdyni i przy dojeździe do Karwin w kierunku autostrady. W powiecie puckim, zgodnie z przewidywaniami, wzrasta ruch na wojewódzkiej 216-stce w kierunku północnym. We Władysławowie przytyka się Gdańska, od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Nie ma jeszcze poważniejszych zatorów na wojewódzkiej 215-stce, a nieco większe zagęszczenie ruchu panuje w okolicach Jastrzębiej Góry. Droga na Hel jest w pełni przejezdna, a ze spowolnieniem można się liczyć w Chałupach i przy dojeździe do ronda w Jastarni.

07:26

Podobnie jak wczoraj, przemieszczanie się po drogach regionu mogą utrudniać mgły i zamglenia, które lokalnie mogą być dość intensywne. Taka sytuacja utrzymuje się od Redy do Wejherowa. Jeśli chodzi o Wejherowo, przypominamy, że dzisiaj rusza przebudowa ulicy Rybackiej, która już teraz jest zamknięta dla ruchu na odcinku od krajowej szóstki do ronda u zbiegu Necla i Pomorskiej. Poza tym w mieście zwalniamy przede wszystkim na Chopina i na Przemysłowej w stronę Bolszewa. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem ruch na razie jest znikomy. Bez większych problemów można też przejechać przez Redę i Rumię. Utrudnienia zaczynają się dopiero przy dojeździe do Trójmiasta. Mocno zwalniamy na Morskiej w Gdyni, na Cisowej, i na Janka Wiśniewskiego w kierunku centrum. Z powodu stłuczki przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni uformował się około kilometrowy zator. Na szczęście, poza tym na ekspresówce nie ma poważniejszych spowolnień. W powiecie puckim wolniej pojedziemy między Dębogórzem a Kosakowem. Przytyka się też wjazd do Pucka od strony Celbowa. Nie rozpędzimy się również na odcinku od Starzyna do Łebcza. Nad samym morzem na razie panuje względny spokój. Drogi od Karwi do Władysławowa i do Helu są całkowicie przejezdne. Bez większych problemów można dotrzeć też na plażę do Dębek czy Rewy.

25.07.2018

09:29

Na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni, między Karwinami a Chwarznem pojawili się drogowcy, a zator na tym odcinku liczy około półtora kilometra. Kilkusetmetrowy korek uformował się również przy zjeździe z ekspresówki w Chyloni. Jeśli chodzi o północ Gdyni, utrzymuje się jeszcze spowolnienie na ulicy Morskiej, od granic z Rumią aż do skrzyżowania z obwodnicą. Wolniej pojedziemy też Hutniczą, Pucką i Chylońską. Po porannych kłopotach na Grunwaldzkiej w Rumi nie ma już śladu, a przez miasto da się przejechać dość płynnie w obie strony. Znacznie gorzej jest w Redzie. Przytyka się Gdańska na całej długości, a także Pucka od skrzyżowania z krajówką aż do Ciechocina. W Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień. Tych można się spodziewać przede wszystkim na Chopina, 12 Marca i końcowym odcinku 3 Maja, w centrum. Całkiem niezłe warunki drogowe panują też na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Coraz więcej pojazdów da się zauważyć nad samym morzem. Utrudniony jest dojazd do Dębek i Karwi od strony Sławoszyna. Nie ma mowy o szybkiej jeździe nadmorską 215-stką, zwłaszcza w Jastrzębiej Górze, Rozewiu i Chłapowie. Około kilometrowy korek uformował się przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Coraz ciaśniej jest na Półwyspie Helskim. Sznur pojazdów przemieszcza się od Chałup w stronę Kuźnicy i Jastarni, gdzie konieczny może być przymusowy postój przed rondem.

07:27

Mgły i zamglenia mogą jeszcze utrudniać podróż na odcinku do Redy do Wejherowa, choć z czasem sytuacja powinna się poprawiać. Zdecydowanie lepsza przejrzystość powietrza jest nad samym morzem i na trasach prowadzących od Redy do Trójmiasta. Ale właśnie tutaj, dokładniej – w Rumi, na wysokości centrum handlowego, doszło do stłuczki, która blokuje ruch w kierunku centrum miasta. Korek liczy w tej chwili około kilometra. Na północy Gdyni sytuacja jest względnie spokojna. Niewielkie problemy kierującym może sprawiać Morska na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Przybywa również aut na Hutniczej, choć ruch odbywa się jeszcze tutaj dość płynnie. Nie można narzekać na korki na Obwodnicy Trójmiasta, przynajmniej jeśli chodzi o jezdnię w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku przytyka się lekko odcinek od Kowali do Węzła Karczemki. Niezła sytuacja drogowa panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia na tej trasie są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie natomiast przytyka się wjazd do miasta od strony Pieleszewa. Wolniej pojedziemy również remontowaną ulicą Chopina. Przypomnijmy, że od jutra do końca października zamknięta będzie ulica Rybacka, a utrudnień w ruchu raczej nie da się uniknąć. Nieco na północ ruch jest spowolniony na wojewódzkiej 218-stce w stronę Piaśnicy i Jeziora Dobre. Nad samym morzem na razie nie ma natłoku samochodów. Sprawnie da się dotrzeć do Karwi i Dębek. Więcej aut można zauważyć w okolicach Jastrzębiej Góry i Chłapowa. Trasa do Helu na razie umożliwia płynny ruch, a wyjątkiem może być dojazd do Chałup i Jastarni.

24.07.2018

09:27

Zaglądamy nad samo morze, gdzie coraz tłoczniej robi się na wojewódzkiej 215-stce między Karwią, Jastrzębią Górą, Chłapowem i Władysławowem. Wojewódzka 216-stka zaczyna się korkować już w Redzie, w kierunku na północ. Postoimy więc na ulicy Puckiej, od Gdańskiej do przejazdu kolejowego. Utrudnienia są możliwe między Sławutówkiem a Celbowem, w centrum Pucka, a także i Swarzewie i przy dojeździe do ronda we Władysławowie. Jeśli chodzi o trasę przez Półwysep Helski, na razie można się nią poruszać dość płynnie, niemniej ze spowolnieniami należy się liczyć w Chałupach, Jastarni i w samym Helu. Całkiem niezłe warunki, podobnie zresztą jak przez cały poranek, panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, utrzymuje się spory ruch na Chopina, 3 Maja i 12 Marca. W Rumi z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Sobieskiego w Janowie. Na północy Gdyni utrzymuje się wzmożony ruch na ulicy Morskiej, na Cisowej, Chyloni i Grabówku, gdzie pracują drogowcy. Uspokoiła się za to lekko sytuacja na Hutniczej. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal występują problemy ze zjazdem na ulicę Morską. Na szczęście, pozostałe odcinki ekspresówki nie sprawiają poważniejszych trudności kierującym. Lekko zwolnić należy między Szadółkami a Matarnią oraz w okolicach Osowej, na jezdni w kierunku Gdyni.

08:28

Coraz większy ruch panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem w Gościcinie, gdzie zator liczy około kilometra. W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, największej liczby aut można się spodziewać na ulicy Chopina. Zagęścił się też ruch w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na 3 Maja i Sobieskiego. Na ulicach Redy na razie panuje względny spokój. W Rumi natomiast z punktowymi spowolnieniami trzeba się liczyć na Sobieskiego, na wysokości przystanku SKM w Janowie. W Gdyni utrzymują się spowolnienia na Morskiej, na odcinku do Cisowej do Chyloni, i dalej – na Grabówku. Przybyło też aut na Hutniczej między skrzyżowaniem z Pucką a estakadą. Utrzymuje się kilkusetmetrowy zator przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej ekspresówce. W powiecie puckim wolniej pojedziemy między Dębogórzem a Kosakowem. Coraz więcej aut da się zauważyć na wojewódzkiej 216-stce w Pucku. Tłoczno robi się również na odcinku od Swarzewa do Władysławowa. W samym mieście nie rozpędzimy się w pobliżu ronda, a także na Starowiejskiej i Żwirowej. Droga w stronę Helu na razie pozwala na dość płynną jazdę, choć nogę z gazu należy zdjąć w Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie. Z kolei wojewódzka 215-stka najmocniej przytyka się Cetniewie, Chłapowie, Jastrzębiej Górze oraz w okolicach Ostrowa i Karwi. Stopniowo korkuje się również ulica Morska w Dębkach.

07:27

Obwodnica Trójmiasta, jak zawsze w sezonie turystycznym, przeżywa prawdziwe oblężenie. Wprawdzie o tej porze zasadniczo nie ma tam korków, ale trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. I tak, na wysokości Chyloni doszło do stłuczki, która spowodowała około kilometrowy zator w stronę zjazdu na ulicę Morską. Poza tym ekspresówka lekko korkuje się między Matarnią a Osową. Niewielkie spowolnienia możliwe są też na rondzie w Chwaszczynie oraz na krajowej 20-stce, od Tuchoma do Miszewa. Na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, z nieznacznym spowolnieniami trzeba się liczyć w Luzinie, Gościcinie i Bolszewie. W samym Wejherowie kierowcy nie mają większych powodów do zmartwień. Wolniej pojedziemy więc przede wszystkim remontowaną Chopina, Pomorską i 12 Marca. W Redzie na razie jest spokojnie, choć przybywa stopniowo aut na ulicy Puckiej. W Rumi natomiast większy ruch panuje na Dąbrowskiego i przy zjeździe z Sabata na Sobieskiego. Jeśli chodzi o północ Gdyni, większą dozą cierpliwości trzeba się wykazać przy dojeździe z Pogórza do Obłuża. Nie rozpędzimy się też na Morskiej, na Grabówku. W powiecie puckim ruch jak najbardziej wakacyjny, czyli najwięcej pojazdów można napotkać o tej porze nad morzem, zwłaszcza na drodze z Jastrzębiej Góry do Władysławowa oraz w pobliżu Ostrowa i Karwi. Drogi do Helu i Dębek są na razie w pełni przejezdne.

23.07.2018

09:26

Ruch w stronę północy nadal jest dość mocno nasilony. Widać to m.in. na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie wolniej pojedziemy na odcinku od Węzła Południe do Matarni, a także przed Osową, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, to utrzymują się spowolnienia przede wszystkim na ulicy Morskiej, na Grabówku, gdzie trwają prace drogowe. W Rumi zwalniamy przede wszystkim na wiadukcie, a w Redzie – głównie na Puckiej, na odcinku od Gdańskiej do przejazdu kolejowego. Podobnie jak przez cały poranek, pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka, od Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie zagęścił się ruch w obrębie śródmieścia, a więc przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Hamujemy też na Chopina. Coraz tłoczniej jest na nadmorskiej 216-stce z Pucka do Swarzewa i Władysławowa, gdzie korkuje się dojazd do ronda. Wolniej pojedziemy też drogą przez Półwysep Helski, zwłaszcza w Chałupach, Jastarni i Juracie. Droga wojewódzka nr 215-stce z Władysławowa do Karwi dość mocno przytyka się w Cetniewie, Chłapowie i Jastrzębiej Górze.

08:28

Przybyło pojazdów na ulicy Puckiej w Redzie, zwłaszcza na odcinku od Gdańskiej do przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast jest w miarę spokojnie, choć utrzymuje się nieznaczne spowolnienie w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. Na północy Gdyni nadal zwalniamy na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Grabówku, gdzie płynność ruchu zaburzają trwające roboty drogowe. Coraz więcej aut zmierza na północ Obwodnicą Trójmiasta. Stopniowo przytykają się odcinki od Kowali do Karczemek i od Matarni do Osowej oraz od Karwin do Witomina na jezdni z stronę Gdyni. Lepsza niż przed godziną sytuacja panuje za to przed rondem w Chwaszczynie. Nadal niewielki ruch utrzymuje się na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są możliwe w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, wolniej pojedziemy przede wszystkim Chopina, 12 Marca i Sobieskiego. Gęstnieje ruch na wojewódzkiej 216-stce w stronę morza. Spowolnienie można już napotkać przed skrzyżowaniem w Celbowie, a także przy dojeździe do Pucka i Władysławowa. Jadąc na Hel przez Półwysep, zwalniamy przede wszystkim w Chałupach, Jastarni i Juracie. Popularna 215-stka coraz mocniej przytyka się w Karwi, Jastrzębiej Górze i Chłapowie. Ulica Morska w Dębkach na razie jest w pełni przejezdna.

07:25

Poniedziałkowy poranek na drogach regionu rozpoczął się spokojnie. Nieco większe poruszenie drogowe da się zauważyć przede wszystkim na ulicach prowadzących do Trójmiasta. Na razie w miarę sprawnie można przejechać przez ulice Redy, natomiast w Rumi lekko korkuje się dojazd do wiaduktu od strony Białej Rzeki. Z większym spowolnieniem mamy do czynienia dopiero w Gdyni, gdzie przytyka się Morska od Cisowej do skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta. Sama obwodnica na razie jest w pełni przejezdna, a jedynym utrudnieniem jest właśnie zjazd na wspomnianą wcześniej ulicę Morską. Tradycyjnie już o tej porze ze spowolnieniem w ruchu trzeba się liczyć przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Dotyczy to zwłaszcza dojazdu od strony Miszewa. Z kolei krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa póki co raczej świeci pustkami. Dobra sytuacja drogowa panuje też w samym Wejherowie. Tutaj na poważniejsze spowolnienie można ponarzekać w zasadzie tylko na remontowanej ulicy Chopina. Nad samym morzem na razie jest spokojnie, choć zapewne w ciągu dnia się to zmieni. Lekko przytyka się dojazd do ronda we Władysławowie, a biegi trzeba zredukować mniej więcej od wylotu Drogi Chłapowskiej. Wojewódzka 215-stka nie sprawia większych problemów kierującym, a nieznacznie zwolnić należy przede wszystkim w Jastrzębiej Górze i Chłapowie. Sprawnie można też dotrzeć do Helu i Dębek.

20.07.2018

12:36

Około godziny 12:15 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem na drodze wojewódzkiej nr 215 w Sławoszynie. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:29

Coraz więcej kierowców wybiera się nad morze, co widać po gęstniejącym ruchu na wojewódzkiej 216-stce. Korkuje się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Przytyka się też rondo w Gnieżdżewie i ulica Gdańska we Władysławowie, od Drogi Chłapowskiej do ronda. Wolniej pojedziemy też drogą do Karwi, zwłaszcza na wysokości Chłapowa i Jastrzębiej Góry. Trasa na Hel jest przejezdna, choć zwolnić trzeba w Chałupach i Jastarni. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa również nie sprawia poważniejszych problemów kierowcom, podobnie jak przez cały poranek. Zwolnić trzeba w Gościcinie, ale na pozostałych odcinkach nie ma powodów do obaw. W Wejherowie korkuje się I Brygady Pancernej między Rybacką a Chopina. Ciaśniej jest też w obrębie śródmieścia. W Redzie z problemami trzeba się liczyć na Puckiej – od Gdańskiej do przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast przytyka się zjazd z wiaduktu w stronę Janowa i Dąbrowskiego. W Gdyni korkuje się Morska na odcinku od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. Z kolei Obwodnica Trójmiasta sprawia problemy przy zjeździe na wspomnianą Morską. Poza tym wolniej pojedziemy od Kowali do Karczemek na jezdni w stronę Gdyni. Lekkie spowolnienie utrzymuje się też przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce.

08:26

Sytuacja na drogach regionu jest stabilna i przypomina tę sprzed godziny. A zatem na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa nie trzeba się obawiać korków, a poważniejsze, choć jednak niegroźne spowolnienie jest możliwe w Gościcinie. W Wejherowie również sprawnie przejeżdżamy tranzytem przez miasto w obie strony, choć lekko korkuje się dojazd do miasta od strony Pieleszewa. Natomiast z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć przede wszystkim na Chopina. W Redzie zwalniamy na Puckiej w stronę Rekowa, natomiast w Rumi – na wiadukcie, na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni przytyka się Morska od Cisowej do Chyloni i dalej – na Grabówku, gdzie płynność ruchu jest zaburzona przez roboty drogowe. Na Obwodnicy Trójmiasta wolniej pojedziemy przy dojeździe do Demptowa oraz przed Węzłem Wielki Kack w kierunku Gdańska. Około półkilometrowy korek uformował się też na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa. Nad samym morzem na razie też nie ma korków. Na drodze wojewódzkiej nr 215 zwalniamy przede wszystkim w Jastrzębiej Górze i Chłapowie. Z kolei 216-stką wolniej pojedziemy przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Na Półwyspie Helskim ruch jest póki co niewielki. Punktowe spowolnienia są możliwe w Chałupach, Kuźnicy i przed rondem w Jastarni.