pełna wersja

O kocie, co chodzi własnymi drogami i o psie, który własnych dróg nie szuka

2017-02-18 00:00
Miejsce: Spichlerz Opacki
Adres: Cystersów 19
Miejscowość: Gdańsk
Godzina: 00:00
Data: 18.02.2017
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł

Niewiele zwierząt nawiązało z człowiekiem tak wyjątkowe i różnorodne relacje, jak pies i kot. Dlaczego ich związek z człowiekiem jest tak wyjątkowy? Wielu z nas traktuje swoich pupili jak członków rodziny, ale czy zawsze tak było? W jaki sposób zwierzęta odwzajemniają nasze uczucia?

Wystawa "O kocie, co chodzi własnymi drogami i o psie, który własnych dróg nie szuka" odpowiada na te pytania. Pokazuje bowiem nasze wzajemne relacje, zmiany zachodzące na przestrzenie wieków w postrzeganiu i traktowaniu zwierząt w różnych kulturach. a to wszystko w szerokim kontekście historycznym, obyczajowym , wierzeniowym. Historia tego związku jest niezwykle ciekawa i obfituje w zaskakujące zdarzenia. Podczas wystawy zostaną pokazane wizerunki kotów i psów w sztuce, literaturze, folklorze. Najmłodsi odbiorcy poznają bohaterów słynnych seriali, należących już do klasyki filmów animowanych, mianowicie psa Reksia i kota Filemona.

Wystawa ma charakter interaktywny. W czasie jej trwania odbędzie się cykl spotkań (w tym z udziałem zwierząt), warsztaty, lekcje muzealne, powiązane tematycznie z prezentowaną ekspozycją. Ofertę kierowana jest do wszelkich grup wiekowych.

Godziny otwarcia: wtorek-piątek: 9:00-16:00, sobota-niedziela: 10:00-17:00

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×