pełna wersja

ELVIRA AKZIGITOVA/ BODY ELECTRIC / CAT / WYSTAWA W RAMACH REZYDENCJI ARTYSTYCZNYCH

2017-06-21 18:00
Miejsce: Centrum Aktywności Twórczej
Miejscowość: Ustka
Godzina: 18:00
Data: 21.06.2017
Bilety: -

BODY ELECTRIC

Skąd bierze się nastrój ogarniający nas po włóczęgach wśród dzikiej przyrody? Czy wywołują go ukryte pod powierzchnią żywioły, które rzucają na nas zaklęcia?

Odpowiedzi na te pytania udzieli nam projekt BODY ELECTRIC, stanowiący serię fragmentów poezji wizualnej oraz elektrofotograficznych ujęć roślin, wykonanych w Ustce i okolicach. To próba uchwycenia wibracji danego miejsca i wyjaśnienia ich za pomocą odniesień do ludzkich dramatów. Seria fotograficzna ujawnia publiczności alchemię, obecną w zupełnie przewidywalnych wydarzeniach.

W miejscu, gdzie czarujący sosnowy las graniczy z cywilizacją, rozgrywa się walka o dostęp do światła, które jest warunkiem przetrwania.

Elvira Akzigitova (ur. 1988) jest artystką wizualną pracującą w technice analogowej. Pochodzi z byłego radzieckiego zagłębia cementowego w Estonii. Fotografia jest dla niej środkiem pozwalającym na uporządkowanie chaosu i rozwarstwienie świata. Prace artystki uwypuklają więzi łączące formę i treść, jak również ambiwalencje zamierzenia i przypadki. Po latach pracy w formatach cyfrowych artystka wróciła do filmu analogowego, pełnego trzasków i szumów oraz niestandardowego wykorzystania ciemni. Wybrała dogłębne i czyste metody wizualizacji miast, zimnego i wyalienowanego przekazu cyfrowego. Elvira jest absolwentką nauk humanistycznych (CCCU, Wielka Brytania), obecnie pracuje w Berlinie.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×