pełna wersja

Re-Akcje 5

2018-01-01 00:00
Miejsce: ASP Rzeźby i Intermediów
Adres: pl. Wałowy 15 (Gmach Małej Zbrojowni)
Miejscowość: Gdańsk
Godzina: 00:00
Data: 01.01.2018
Bilety: wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wystawę projektu RE-AKCJE 5, na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

RE-AKCJE były projektem na zaktywizowanie studentów Międzywydziałowego Instytutu Nauk o Sztuce ze specjalności - krytyka artystyczna, do podejmowania prób pisania o pracach kolegów i koleżanek z poszczególnych Wydziałów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Najważniejszym aspektem projektu jest współpraca - studentów między Wydziałami, Pracowniami, w których się kształcą, wyjście poza znany teren, zatrzymanie się przy pracy nieznanego kolegi, czy koleżanki. Jest to również próba wkładu: czym żyje Akademia, jakie ma możliwości w tzw. "potencjale ludzkim".

Nie był to jednak pomysł zamknięty i ograniczający się tylko do przyszłych krytyków, bo jak powiedział Emil Cioran: "Łatwiej pisać, gdy ma się za temat coś innego niż samego siebie". I tak się też okazało, studenci innych kierunków, chcą i piszą teksty o pracach kolegów. Nie są to wprawdzie wypracowania, czy recenzje krytyczne, ale nasz pomysł nie ma celów edukacyjnych. Bliższe nam jest myślenie o poszerzaniu światopoglądu oraz wzbogacaniu narzędzi przyszłych kreatorów kultury (i sztuki). Dlatego za trafny uznajemy slogan wymyślony razem z Justyną Machnio "SPÓJRZ WYBIERZ NAPISZ WYSTAW", teraz moglibyśmy dodać inny podtytuł - wystawa poszukujących twórców i świadomych krytyków.

W tym roku RE-AKCJE organizowane są wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie oraz Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Miejsce: Mała Zbrojownia/ Wydział Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku; Plac Wałowy 15/16 Pomysłodawca i koordynator projektu: Anna Włodarska

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×