pełna wersja

Gdyby gdańskie srebra potrafiły opowiadać....

2018-03-15 16:00
Miejsce: Galeria Palowa i Wielka Sala Wety, Ratusz Głównego Miasta
Adres: Długa 46/47
Miejscowość: Gdańsk
Godzina: 16:00
Data: 15.03.2018
Bilety: bezpłatny

W Muzeum Gdańska obędzie się przedostatni wykład i oprowadzanie po wystawie „Gdańskie arcydzieła złotnicze z Zamku Królewskiego na Wawelu”. Tym razem gdańszczanie i gdańszczanki zobaczą eksponaty związane z dawnym, gdańskim złotnictwem, a także poznają losy ich właścicieli.

Gdańskie srebra cieszą się niesłabnącą popularnością od setek lat. Kiedy powstawały były wytwornymi prezentami, oznaką pozycji społecznej, ale i lokatą kapitału. Trafiały do prowincjonalnych miasteczek i europejskich stolic. Przydawały splendoru mieszczańskim kamienicom, szlacheckim pałacom i królewskim dworom. Na wystawie w Galerii Palowej można zobaczyć blisko 50 eksponatów pochodzących z warsztatów gdańskich złotników, które przeważnie powstały w XVII w.

Gdyby gdańskie srebra potrafiły opowiadać...

Opowieść o gdańskim złotnictwie zacznie się 15 lutego o godz. 16:00 w Galerii Palowej w Ratuszu Głównego Miasta oprowadzaniem kuratorskim, dzięki któremu będzie można zobaczyć każdy z przedmiotów omówionych na wykładzie „Sława, pieniądze i wielkie wojny – o niezwykłych losach gdańskich sreber”. Ten ostatni rozpocznie się o 17:00 w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównomiejskiego i zostanie poświęcony dużo ciekawszym zagadnieniom…

O godz. 16:00 w Galerii Palowej odbędzie się oprowadzanie po wystawie "Gdańskie arcydzieła złotnicze...".
O 17:00, w Wielkiej Sali Wety, prelekcja "Sława, pieniądze i wielkie wojny – o niezwykłych losach gdańskich sreber".
Wystawę Gdańskie arcydzieła złotnicze... będzie można zobaczyć tydzień dłużej. Dzięki zgodzie Muzeum Zamkowego na Wawelu gdańskie srebra będą prezentowane do niedzieli 8 kwietnia 2018 r.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×