pełna wersja

Zabójca z Gdyni usłyszał zarzuty

2017-08-03 10:34
Zabójca z Gdyni usłyszał zarzuty
Fot. KWP Gdańsk

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że 48-letni mieszkaniec Gdyni, który został zatrzymany w związku z zabójstwem 28-latka w tym mieście, usłyszał zarzuty dokonania zabójstwa.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę 30 lipca. Wskutek zadania ran kłutych zadanych ostrym narzędziem na miejscu zginął 28-letni gdynianin. Zdarzenie miało miejsce w centrum Gdyni, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Śledczym udało się ustalić, że sprawdza i ofiara znali się już wcześniej z widzenia. Ich feralne spotkanie było jednak przypadkowe.

Jak wynika z wstępnej opinii sądowo-lekarskiej, przyczyną zgonu ofiary było wykrwawienie się do jamy brzusznej w wyniku uszkodzenia aorty – podaje Prokuratora Okręgowa w Gdańsku.

Podejrzanemu postawiono zarzuty z artykułu 148 par. 1 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do jego popełnienia, choć potwierdził, że zadał ciosy. Nie potrafił też podać motywów swojego postępowania.

Na wniosek prokuratora 48-latek został we wtorek 1 sierpnia tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Gdyni na trzy miesiące. Grozi mu kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Redakcja/PO w Gdańsku


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (2)

zygfryd 2017.08.04 17:45
Oceń:
Haknasjdkd 2017.08.03 15:07
Oceń:

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×