pełna wersja

Był pijany, więc… wypił piwo i pojechał do pracy

2017-10-03 10:25
Był pijany, więc… wypił piwo i pojechał do pracy
Fot. KMP Sopot

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 41-latek, którego w poniedziałkowy poranek (2 października) zatrzymała sopocka policja. Nie dość, że wsiadł za kółko „na podwójnym gazie”, to przed samą drogą wypił jeszcze piwo. Do tego prowadził auto mimo cofniętych uprawnień, a jego samochód nie był ubezpieczony.

Policjanci, którzy o godzinie 7:40 przeprowadzili kontrolę kierowców na ulicy Łokietka, zatrzymali volkswagena passata. Kierującym okazał się 41-latek z Pruszcza Gdańskiego.

W samochodzie czuć było wyraźny zapach alkoholu. Policjant sprawdził trzeźwość mężczyzny, urządzenie pokazało 2,28 promila. Mundurowy podczas sprawdzania tożsamości mężczyzny ustalił ponadto, że 41-latek, którego zatrzymał w drodze do pracy, nie posiada uprawnień do kierowania samochodami, ponieważ w przeszłości utracił je za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu – relacjonują mundurowi z Sopotu.

To jednak nie wszystko. Policjanci ustalili, że mężczyzna wypił piwo bezpośrednio przed tym, jak wsiadł za kółko, chociaż miał świadomość, iż jest pijany. Okazało się również, że jego samochód nie powinien w ogóle poruszać się po drogach. Kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu, a volkswagen nie był ubezpieczony. Samochód odholowano na policyjny parking.

Pijany 41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą dwa lata więzienia. Mężczyzna odpowie też za pozostałe wykroczenia.

Redakcja/KMP Sopot


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×