pełna wersja

Agresywne Szwedki okradły i pobiły sylwestrowych gości

2018-01-04 10:49
Agresywne Szwedki okradły i pobiły sylwestrowych gości
Zdjęcie poglądowe/archiwum

Do pięciu lat więzienia grozi trzem kobietom, obywatelkom Szwecji, które w noc sylwestrową okradły 32-latkę. Dzięki natychmiastowej reakcji pokrzywdzonej i jej partnera, zostały zatrzymane i przekazane policjantom. Pokrzywdzona odzyskała swoją własność, choć towarzyszący jej mężczyzna został poturbowany przez agresywne Szwedki.

Do zdarzenia doszło w Sylwestra, w jednym z gdańskich klubów, gdzie trwała impreza. Około godziny 3:00 do lokalu weszły trzy kobiety, choć było widać, że nie interesuje ich zabawa. Za to pilnie przyglądały się innym osobom, co wzbudziło podejrzenia 32-letniej kobiety. Wcześniej zostawiła swoją torebkę przy stoliku i bawiła się na parkiecie ze znajomymi.

Kobiety po kilkunastu minutach wyszły z klubu, a pokrzywdzona, zaniepokojona, od razu sprawdziła zawartość swojej torebki. Okazało się, że ukradziono jej telefon oraz portfel, w którym miała dokumenty i pieniądze – relacjonują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Pokrzywdzona razem ze swoim partnerem wybiegli z lokalu. Udało im się dogonić uciekające kobiety w wieku 20, 22 i 28 lat, które wyrzucały ukradzione rzeczy i były agresywne. Doszło do szarpaniny i uderzeń, w wyniku których ucierpiał partner poszkodowanej.

Kiedy na miejsce przyjechali zaalarmowani policjanci, kobiety zostały zatrzymane i doprowadzone do policyjnego aresztu, a ukradzione z torebki rzeczy trafiły z powrotem do właścicielki – informują funkcjonariusze z Gdańska.

Zarzuty kradzieży postawiono trzem obywatelkom Szwecji, a dwóm – również pobicia. Za kradzież grozi pięć lat więzienia, a za pobicie – do trzech lat.

Redakcja/KMP Gdańsk

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (13)

BenY 2018.01.09 21:04
Oceń:

Portal powinien więcej szczegółów napisać o tych ,,Szwedkach" , gdyż są na forum ludzie co niby wszystko więdzą- np : co do pochodzenia oskarżonych...

swiadek 2018.01.04 12:43
Oceń:

"Szwedki" pochodzenia romskiego - potwierdzone info

syntejziemi 2018.01.05 08:33
Oceń:

Były to Polki które wyszły za Szwedów i przyjechały na święta i Sylwka do Polski. W Szwecji jest drogo, a przed powrotem Grażynki chciały sobie dorobić na szwedzkie waciki.
Potwierdzone info.

Dochodzeniowy 2018.01.04 14:06
Oceń:

Skoro potwierdzone info, to podaj źródło.

miki 2018.01.04 13:07
Oceń:

o to właśnie chciałem zapytać ,jaki kolor skóry miały te "Szwedki '' - nie żebym był rasistą ;)

Opty 2018.01.10 14:13
Oceń:

Były zielone - prosto z UFO

ubermench 2018.01.05 15:49
Oceń:

jesteś rasistą więc wiesz dobrze, po co pytasz kolego? :)

archiwista 2018.01.04 11:24
Oceń:

Cytaty z komentarzy do innego artykułu pasują tu jak ulał: "To całe wpuszczanie ukraińców poszło za daleko, powinno się to ograniczyć i uszczelnić granicę najbardziej jak się da!" lub "Nie potrzeba nam takich "gosci" ze wschodu. Won!!".
Podobne komentarze można poczytać o polakach za granicą - Miło wam?

dfg 2018.01.04 19:21
Oceń:

Ale o co Ci chodzi? Jeśli polak popełnia przestępstwo na terenie szwecji, to jeśli jest taka wola tamtejszych organów i chcą go deportować, to mają do tego pełne prawo! I ja mam gdzieś, że taki bamber jest moim rodakiem...

archiwista 2018.01.04 20:00
Oceń:

Chodzi o to aby się nie podniecać tym skąd był sprawca. Po prostu bandyta jest bandytą bez względu na kolor skóry, wyznanie, pochodzenie i wykształcenie.

sss 2018.01.05 12:53
Oceń:

Widać dla Polaków to nie jest różnica, bo pod artykułami gdzie podaje się obcą narodowość sprawcy występku, pojawiają się podnieceni forumowicze, którzy chcą potem za przestępstwa jednostek deportować całe społeczności danej narodowości. Taki mamy klimat.

adam 2018.01.05 16:05
Oceń:

Zgadza się, szowinistyczne "szambo" wybiło dzięki PiS-owi
a tym "paniom" należy się odsiadka!

ewa 2018.01.07 09:01
Oceń:

Może i wybiło w czasie rządów PiS, ale było też silne już wcześniej.
Byliśmy może tolerancyjni podczas wieków średnich i trochę później, ale potem przyszły zabory, wojna i komunizm. Czego w naszym społeczeństwie nie zepsuł obcy zaborca, czy okupant, to zrobił Kościół Katolicki, bo najłatwiej rządzi się społeczeństwem podzielonym, a najłatwiej buduje się tożsamość grupy wskazując obcych, których trzeba nienawidzić.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×