pełna wersja

Mógł przyjąć mandat, teraz grozi mu więzienie

2018-01-26 17:30
Mógł przyjąć mandat, teraz grozi mu więzienie
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: policja.pl

Mieszkaniec Gdyni próbował przekupić tamtejszych stróżów prawa. Zamiast kary pieniężnej za popełnione wykroczenie, teraz w więzieniu może spędzić nawet 10 lat za nakłanianie policjanta do złamania prawa.

Nie pokusili się na „łatwe” 100 złotych mundurowi z Gdyni. Policjanci z wydziału ruchu drogowego gdyńskiej komendy w trakcie patrolowania jednej z ulic centrum Gdyni zauważyli kierowcę, który w trakcie prowadzenia pojazdu korzystał z telefonu komórkowego. Winowajca próbował ich przekupić.

Samochód, którego kierowca popełnił wykroczenie został zatrzymany przez nich do kontroli. W trakcie wykonywania czynności służbowych związanych z popełnionym wykroczeniem kierowca samochodu nakłaniał mundurowych do odstąpienia od wystawienia mandatu w zamian za wręczenie korzyści majątkowej wkładając w notatnik służbowy policjanta banknot o nominale 100 złotych – wyjaśniają przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Mieszkaniec Gdyni w związku ze swoim zachowaniem odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale też za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji w celu nakłonienia go do naruszenia prawa poprzez odstąpienie od czynności służbowych.

W efekcie 58-latek wkrótce usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (3)

profesor 2018.01.28 14:44
Oceń:

mistrzami ,,brania" to byli mundurowi z Lęborka, gdy w ub. Roku stacje tv pokazały jak 4-5 funkcjonariuszy notorycznie ,,przytulali" siano za różne wykroczenia, a to za prędkość czy zakaz skrętu... Byli tak łapczywi, że gdy ,,pacjent" nie miał kasy to policjanci jechali z nim do bankomatu :) :) :)
Wstyd na cały powiat, i takie asy okryły hańbą Policję !

Ja 2018.01.27 14:08
Oceń:

100zł za kogo on ich ma. Skandal. ;)

kaczor 2018.01.26 23:15
Oceń:

chcieli po 100zł na głowę. zaoszczędził

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×