pełna wersja

Wejherowskie kobiety powalą napastników na łopatki

2018-04-05 11:40
Wejherowskie kobiety powalą napastników na łopatki
Fot. SM Wejherowo/archiwum

Trwa kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet, który organizowany jest cyklicznie przez wejherowską straż miejską. Dzięki niemu panie będą mogły czuć się bezpiecznie, ale oprócz techniki i teorii walki, poznają także podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Czterdzieści kobiet intensywnie ćwiczy i uczy się samoobrony w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie.

W marcu rozpoczęła się już dziewiąta z kolei edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Zajęcia organizowane są przez Urząd Miasta Wejherowa oraz Straż Miejską, przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Śmiechowskiej. Zapisy na treningi dla kobiet trwały zaledwie 5 dni. Przez ten czas na bezpłatny kurs zapisało się blisko 40 kobiet. Jak widać zainteresowanie kursem nie słabnie – informuje Zenon Hinca, komendant straży miejskiej w Wejherowie.

Kurs liczy 16 spotkań i potrwa do maja. Czego mogą nauczyć się kursantki? Zajęcia praktyczne odejmują metody samoobrony przed napastnikiem, w tym m.in. uwalnianie się z uchwytów i duszenia czy niekonwencjonalne, lecz skuteczne techniki uderzenia w celu odparcia ataku. Tę część kursu poprowadzi Rafał Karcz, instruktor samoobrony i kickboxingu, a obecnie również trener Kadry Narodowej.

Z kolei zajęcia teoretyczne będzie prowadzić Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie. Z zagadnieniami pierwszej pomocy przedmedycznej zapozna kursantki Tomasz Groth, ratownik medyczny i wejherowski radny.

Straż Miejska w Wejherowie była jedną z pierwszych tego typu jednostek, która wprowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Łącznie z miejskich kursów skorzystało już ponad 300 pań.

Kwt/SM Wejherowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (8)

Obserwator 2018.04.06 08:43
Oceń:

Drodzy silni mężczyźni, którzy hejtować i nie szczędzić słów krytyki, przy okazji naśmiewać się z kobiet, które chcą robić coś ze sobą, swoim ciałem, wzmacniać je...potrafią tylko w komentarzach wyrażać swoje wątpliwej jakości opinie...zajmijcie się sobą:) aż tak boicie się kobiet? Hahahhahaa!!!

Drogie Panie...winszuję. Świetnie, że to robicie i oby tak dalej. Moja żona ukończyła kurs, edycja IV i jest bardzo zadowolona z jego przebiegu i z tego..co wyniosła przez kilka niestety tylko spotkań, ale jednak! Kurs jak najbardziej na +
Dobrze, że organizuje się coś takiego w Wejherowie.

Wejherowianin 2018.04.06 11:25
Oceń:

Szkoda, że tylko dla kobiet.

Ws 2018.04.05 16:31
Oceń:

Wolę sztukę walki bez walki...

Jasio 2018.04.05 14:58
Oceń:

ten artykuł wraca jak bumerang.

NIE NIE POWALĄ i lepiej żeby nie próbowały. Uwolnić się, uderzyć i szybko uciec, owszem, ale lepiej żeby żadnej z pań nie zaczęło się wydawać że po ukończeniu będzie mogła podjąć równorzędną wymianę ciosów ze zdeterminowanym facetem.

Nie hejtuję pomysłu, każda aktywność fizyczna jest dobra i chwała za to że panie przychodzą, byle tylko obyło się bez fałszywej pewności siebie po zakończeniu.

Karol 2018.04.05 13:14
Oceń:

ktos was kobitki doi- tak doi z kasy i waszej naiwności..powalicie ???hahhaahhahhehehehehe -same w to nie wierzycie.Ale sciema ja pierdzielę -jak mozna tak sie dac rolować. no dobra -robia to aby czas zlecial- z nudy - to tak ale jezeli chodzi o inne cele -to puknijcie sie w ...........

jasio 2018.04.05 13:08
Oceń:
Jasio 2018.04.05 14:59
Oceń:

ej koleś, weź sobie inny nick co? jeszcze nas zaczną mylić

Wieczny Prezydent Luzina 2018.04.05 12:08
Oceń:

Wejherowskie kobiety powalą napastników na łopatki, jeśli będzie nim 3-letnie dziecko. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że gdy intruz startuje do nas z nożem, pięścią czy czymkolwiek innym, najlepiej jest s********* gdzie się da, unikając bezpośredniej konfrontacji. Takie kursy dają kobietom pozorne poczucie siły, jednak w przypadku sprawdzenia treningu w realu zrozumieją, że popełniły błąd chcąc lać się czy dusić napastnika, co nim się nie uda.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×