pełna wersja

Polak ubliżał Ukraińcowi, usłyszał zarzuty

2018-04-06 09:38
Polak ubliżał Ukraińcowi, usłyszał zarzuty
KWP Gdańsk

62-letni mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność swojego sąsiada na tle narodowościowym. Konflikt między mężczyznami trwał od dłuższego czasu.

Pokrzywdzony z rodziną od blisko trzech lat mieszka w Gdańsku, a jego sąsiad od początku nie darzył go sympatią. Obywatel Ukrainy starał się unikać konfrontacji, mimo to Polak ubliżał mu na tle narodowościowym. Czara goryczy przelała się, gdy pokrzywdzony wchodził do mieszkania, a sprawca zaczął go szarpać, obrażać oraz grozić.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania 62-latka. Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszy zarzut znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej z powodu przynależności narodowej i kierowania gróźb karalnych.

Całość materiałów zebranych przez funkcjonariuszy zostanie również przekazana do prokuratury, gdzie doprowadzony zostanie także 62-latek. Śledczy będą wnioskować do prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym i jego rodziną – informuje policja.

Podejrzanemu w tej sprawie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kwt/KWP Gdańsk

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (12)

Gosć 2018.04.09 04:25
Oceń:

Ksenofobów nie brakuje, rasistow i nieuków ten kraj też ma pod dostatkiem, wystarczy spojrzeć na poparcie pislamu

alicjaG 2018.04.08 14:36
Oceń:

Czy w takich przypadkach ma znaczenie narodowość??? Moim zdaniem dochodzi do paranoi. Jeżeli Polak pobije Polaka to zagrożone to jest niższą karą, aniżeli obcokrajowca, lub tylko Polaka pochodzenia innego. To jest chore.Co to ma za znaczenie? W ten sposób łatwo manipulować i prowokować łatwe do przewidzenia zachowania ,co bardziej krewkich rodaków, i na niektórych portalach wtedy słychać jazgot jacy to jesteśmy paskudni, jakbyśmy odpowiadali za każdego kretyna i bandytę zbiorowo.

omega 2018.04.08 11:28
Oceń:

Dajcie spokój, sytuacja miała miejsce Na Oruni Gdańskiej. To inny Świat, prawo siły i przemocy. Znajomy mieszkał tam 9 lat...powiedział nigdy więcej :(
Trafisz na sąsiada świra i co zrobisz? Na Policje bedziesz dzwonić, straż! To potem sąsiad cię odfiluje...

alfa 2018.04.07 01:04
Oceń:

A może mu banderowcy wymordowali pół rodziny?

WTF 2018.04.06 11:34
Oceń:

Tylko polaków można znieważać, poniżać, obrażać. Ostatni przykład z Anglii, naszej rodaczki z dziećmi na lotnisku. Nikt nawet się tą sprawą nie zajmie. A banderowców jest u nas zdecydowanie za dużo!

WTF 2018.04.07 16:37
Oceń:

Polska żeby wejść do strefy "szengen" i UE musiała spełnić pewne kryteria! A i tak po wejściu przez kilka lat niektóre rynki pracy były dla Polaków zamknięte!!! Dlaczego my płacąc składki jesteśmy członkami UE a na ukrainie korupcja, bandytyzm i mają takie same swobody co my?! To po co nam ue i szngen? po co płacić składki?! olać jak można sobie swobodnie jeździć i pracować gdzie się chce!!! I każda jedna wielka i nie kontrolowana emigracja tworzy problemy... Co za ameby...

... 2018.04.06 14:47
Oceń:

My mozemy wyjezdzac na Wyspy do tyry, a Ukraincom do nas juz nie mozna? Polacy sa jakims ubernarodem ktoremu nalezy sie nietykalnosc a Ukrainiec to podczlowiek?

Jasio 2018.04.06 13:28
Oceń:

Acha, nasza rodaczka skrzywdzona na lotnisku w Anglii (nie znam sprawy) czyli w Gdańsku można się poszarpać z Ukraińcem? Coś tu nie gra z logiką.

A co do ilości Ukraińców (łatkę banderowca weź sobie wsadź) - owszem jest ich dużo, w Gdańsku wcale nie najwięcej. Tylko że oni w przeciwieństwie do uchodźców np. za naszą zachodnią granicą - pracują, nie wyciągają ręki po zasiłki. Przyjechali walczyć o lepsze życie dla siebie i swoich rodzin - tak jak my od paru lat robimy w zachodniej europie. Masz z tym jakiś problem?

romek 2018.04.06 11:47
Oceń:

A skąd wiesz ,że ten człowiek to potomek kogoś z banderowców? To tak , jakbyś okreslił ,że Polak to katolik ( takie d****ne uogólnienie ,jakim posługują się ludzie dla manipulacji ). Jeśli ten człowiek zrobił krzywdę temu Polakowi ,to jest od tego odp służba ,a nie samosąd . To chyba proste zasady ?

tiv 2018.04.06 11:34
Oceń:

Ludzie nie zauważają,że zmienia się otoczenie ,że zmieniają się sąsiedzi. Nie wszyscy są narodowości polskiej ,wyznania katolickiego ,a nawet chrześcijańskiego ( tak ,tak ,mozna być chrześcijaninem ,ale nie być katolikiem ) . Ci inni aby na pewno są gorsi ,głupsi bo nie są Polakami od paru przodków wstecz? Oni są często bardziej pracowici i wykształceni ,niż ci wspaniali Polacy im ubliżający.

GOŚC 2018.04.06 10:32
Oceń:

WSADZIĆ DZIADA DO ARESZTU ZROZUMIE I NAUCZY SIĘ KULTURY

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×